PDA

View Full Version : تعداد باز شدن

kakaei_h
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 18:14 عصر
سلام دوستان
می خواستم بدانم آیا راهی است که بتوان تعداد باز شدن یک فرم را در یک textbox نشان داد؟
در صورت امکان با یک مثال توضیح دهید
ممنونم

مهدی قربانی
جمعه 05 بهمن 1386, 01:35 صبح
سلام
دوست گرامی من با استفاده از یک جدول و رکوردست که در قالب نمونه زیر ایجاد شده این مورد رو اجرا کردم . شما یک جدول ایجاد می کنید که حاوی یک فیلد از نوع Number‌ باشه و بعد در فرم مورد نظر در رخداد On Load بواسطه ساخت رکوردست از Table1 و اضافه کردن یک واحد به مقدار اون می تونید تعداد دفعات رو در جدول مذکور ذخیره کرده و عدد موجود رو در تکست باکس موجود روی فرم نمایش بدید یک کامند باتون هم روی فرم موجوده که می تونید با استفاده از اون ( بازم به بوسیله رکوردست ) مقدار رو صفر کنید . ضمناً توضیحات لازم در خلال کدهای برنامه داده شده و اگر در زمان باز کردن فرم با خطایی شبیه این User-defined type not defined روبرو شدید در VBA از طریق منوی Tools گزینه References تیک Microsoft DAO 3.6 Objects Library رو فعال کنید .

انگوران
شنبه 06 بهمن 1386, 08:40 صبح
من روی سیستم جدیدم winrar ندارم و فایل آقا مهدی رو هم ندیدم ولی خودم با روش زیر جواب گرفتم .
یه فیلد از نوع number به نام count درست کنین و روی فرم قرار بدین سپس در رویداد onopen فرم بنویسید . x=me.count+1
و در رویداد unload فرم بنویسید me.count=x
البته در قسمت general بایستی x رو به شکل زیر تعریف کنید .
Dim x As Integer

SYNDROME
شنبه 06 بهمن 1386, 10:30 صبح
یه فیلد از نوع number به نام count درست کنین و روی فرم قرار بدین سپس در رویداد onopen فرم بنویسید . x=me.count+1
و در رویداد unload فرم بنویسید me.count=x
البته در قسمت general بایستی x رو به شکل زیر تعریف کنید .
Dim x As Integer
دوست عزیز فقط اگر کاربر فرم را باز کند و سپس برنامه را به روش غیر معمول مانند TaskManager ببندد هیچ گاه مقدار فوق در Countذخیره نمی شود و همیشه می تواند صفر بماند.
موفق باشید