PDA

View Full Version : تبدیل Encoding

اکبری
پنج شنبه 04 بهمن 1386, 20:59 عصر
سلام
خواهشا این بار دیگه یکی کمک کنه ، چون تا حالا قسمتم نشده تو این سایت جواب درست حسابی به سوال خودم بگیرم.
من یه متنی دارم که با کاراکتر های انگلیسی کلمات نامفهومی ایجاد کرده. اما یک برنامه هست که همین متن را به زبان عربی نشون میده (البته با کلمات صحیح و معنی دار)
چطوری میتونم تو بیسیک Text Encoding داشته باشم و این فایلها را تبدیل به زبان صحیح خاص خودشون برگردونم ؟؟؟
ممنون

davood-ahmadi
جمعه 05 بهمن 1386, 00:37 صبح
شما باید از اون زبانی که می بینید شناخت داشته باشید تا کدهای اسکی فارسی آنرا پیدا کرده و سپس با نوشتن یک یا چند فانکشن می توانید آنها را تبدیل کنید.

اکبری
یک شنبه 07 بهمن 1386, 15:32 عصر
برنامه ای است که فایلهایی را که کلمات نامفهوم دارد به کلمات با مفهوم در زبانهای عربی یا فرانسه تبدیل می کند. (اگر در فولدر عربی باشد به عربی و اگر در فولدر فرانسه باشد به فرانسه).

اما من می خواهم با VB خودم این کار را بکنم تا Process های دیگه هم روی فایل انجام بدم.

چطور میتونم با VB و دستوراتش یک فایل را به Encoding خاص خودش نمایش بدم یا در فایل دیگه ذخیره کنم.

لطفا بکمکید.

اکبری
یک شنبه 07 بهمن 1386, 17:27 عصر
بابا یکی کمک کنه
پیشکسوت های مجلس کمک ک ک ک !!!

M8SPY_OK
یک شنبه 07 بهمن 1386, 18:43 عصر
دوست عزیز شما می گی برنامه ای هست ...

تا زمانی که از الگوریتم برنامه با خبر نباشی و ندونی که با چه الگوریتمی فایل ها رو دکد می کنه چه جوری می خوای خودت بنویسی ؟

در ضمن مطمئن باش اگه برنامه ای متنی رو Encod می کنه 99% خود همون برنامه متن رو Code کرده .

اون یک درصد هم فرض بر این میذارم که یک نفر پیدا شده با بدبختی الگوریتم برنامه رو کشف کرده .

MMR_1344
دوشنبه 08 بهمن 1386, 07:23 صبح
ببین دوست عزیز شاید از این راه بتونی
اول باید یک کتابخانه با هر زبانی که میخواهی بسازی بعد هر وقت کلماتی رو وارد کردی ببینی اون حروف با کدامیک از حروف موجود در کلمات کتابخانه همسان است اون کلمه رو نمایش بدی شاید هم تعداد اون کلمات زیاد باشه باید هر یک رو امتحان کنی
اما اینکه بتونی یک جمله معنی دار بسازی به نظرم خیلی مشکله چون اونقت باید نحوه جمله نویسی و مشخصات جملات و یعنی یک دستور زبان رو توی اون برنامه بنویسی که فکر میکنم خیلی مشکل باشه

M8SPY_OK
دوشنبه 08 بهمن 1386, 13:50 عصر
در کل همون یک درصد احتمال باقی می مونه !