PDA

View Full Version : توضیح در مورد connection string

markarian
جمعه 05 بهمن 1386, 06:39 صبح
سلام کسی میتونه در مورد هر یک از خصوصیات connection string توضیح بده
ایا برای وصل شدن به پایگاه داده باید در قسمت control panel/Administrative Tools تنظیمات Data Sources (ODBC)رو دست زد .
من دارم یه سایت با asp.net و پایگاه داده sql server مینویسم ولی وقتی میخوام به sql وصل بشم از خط con.open(); یه خطا دریافت میکنم.نسخه sql من 2005 هستش و برای connect شدن به سرور باید computer name/sqlexpress رو وارد کنم. میخواستم بدونم اگه نام کامپیوترم local و نام database هم Market باشه و از یوزرنیم و پسوود استفاده نکنم از چه رشته اتصالی به بانکم وصل بشم. با تشکر

nemidonam
جمعه 05 بهمن 1386, 08:55 صبح
1- connection که ایجاد میکنی server name را " . " ( نقطه ) میزاری
2- Use sql serverAuthentication را تیک می زنی
3- username رو sa مینویسی
4- password خالی باشه
5- data base رو انتخاب میکنی
6- ok میکنی

کد برقراری ارتباط با sql :
C# :

using System.Data.SqlClient;

SqlConnection conn = newSqlConnection(ConfigurationManager.ConnectionSt rings["IBCIN2ConnectionString"].ToString());
SqlCommand cmd = newSqlCommand();
cmd.Connection = conn;
cmd.CommandType = CommandType.Text;
conn.Open();
cmd.CommandText = "select countertbl.counter from countertbl ";
Labelcount.Text = cmd.ExecuteScalar().ToString();
conn.Close();

nemidonam
جمعه 05 بهمن 1386, 08:58 صبح
در قسمت web.config هم باید خطوط زیر را اضافه کنی

<connectionStrings>
<addname="IBCIN2ConnectionString"connectionString="Data Source=.;Initial Catalog=IBCIN2;User ID=sa"

providerName="System.Data.SqlClient" />
</connectionStrings>

hamed_bostan
جمعه 05 بهمن 1386, 10:58 صبح
http://www.carlprothman.net/Default.aspx?tabid=81

scorpion_man
جمعه 05 بهمن 1386, 15:21 عصر
سلام به همه دوستان
برای اتصال به sql server از طریق asp.net
1- نیازی به تغییرات تو odbc و غیره تو control panel ندارید فقط برای database یه کاربر رو تو کنترل پانل با username و pass اضافه میکنید
2-به هیچ عنوان سروری به شما اجازه اتصال به db های mysql , sqlserver از طریق win authenticate نمیده یعنی شما حتما باید از username و pass تو connectionstring استفاده کنید
3- تو بعضی از سرورها میتونید به صورت local اتصال برقرار کنید ولی تو بعضی باید حتما به صورت ip یا domain باشه این تنظیماتم بنا به چگونگی و محل نصب sqlserver تغییر میکنه که باید از support سرور اطلاعات بگیرید
4- تو برخی از سرورها امکان اتصال به صورت remot با استفاده از manager رو میدن و تو برخی این امکان بسته شده و دوباره باید از support اطلاعات بگیرید

بعد از دریافت اطلاعات صحیح و اطمینان از تمامی مسائل نوبت به ایجاد connectionstring میرسه که میتونید تو webconfig بصورت یکباره تعریف کنید یا میتونید تو هر بار استفاده تعریفش کنید که روش اول توصیه میشه

اما در مورد نوشتن connectionstring میتونید از لینک زیر هر چی میخواهید رو پیدا کنید
http://www.connectionstrings.com

موفق باشید

markarian
یک شنبه 07 بهمن 1386, 06:17 صبح
سلام من هنوز نتونستم برنامه ای بنویسم که به بانک وصل بشه همیشه با خطا مواجه میشم اگه شما یه برنامه ساده دارین که به بانک sql server 2005 وصل میشه و هیچ خطایی هم رخ نمیده لطفا تو این تاپیک بزارین

hamedgh
یک شنبه 07 بهمن 1386, 09:11 صبح
بهترین مثال ویزارد خود ویژوال استودیو است
می تونی از طریق ویزارد به بانک وصل بشی ببینی
چکار باید انجام بدی کم کم متوجه می شوی