PDA

View Full Version : اتصال به بانک اطلاعات در asp.net فوری

zienab
شنبه 06 بهمن 1386, 16:57 عصر
من چندین صفحه web دارم و در هر کدام دکمه هایی می باشد که با زدن انها به پایگاه داده وصل شده واتصال قطع می شود ولی من می خواهم اینگونه نباشد وقتی وب اجرا شد تا زمان بستن صفحه وب اتصال برقرار باشد
در ضمن این روش اتصال وقطع شدن اتصال در هر دکمه برای یک برنامع نویس ره خوبی است>؟

TNZ187
شنبه 06 بهمن 1386, 20:34 عصر
سلام
من تنها می دانم که برای برقراری ارتباط تا هرزمان که خودتان می خواهید ، باید خودتان اتصال برقرار کنید ، چون کنترل های موجود تنها تا زمانی این ارتباط را نگه می دارن که به آن نیاز دارند و باز بودن یک ارتباط به بانک ، تقریبا کار خوبی نیست ، مگه اینکه نیاز شما این طور باشه . ( اجبار برای این کار داشته باشید )
شما می بایست خودتون یک Connection از نوع بانکتون ایجاد کنید و بعد از Open کردن تا هر وقت که خواستید Close نکنید .

saeid taheri
شنبه 06 بهمن 1386, 21:15 عصر
باز بودن بانک اطلاعاتی یکی از راه های نا امن کردن سایت می باشد بهتره از فکر این کار بیرون بیاین

scorpion_man
شنبه 06 بهمن 1386, 23:36 عصر
دوست عزیز لطفا cyrcle life ها رو مطالعه کنید
وقتی شما یه صفحه وبی درخواست میکنید تو سرور کلاسی که برا اون صفحه نوشته شده نمونه سازی میشه و حالا تو این کلاس ممکنه شما ارتباطی با database داشته باشی ولی وقتی این کلاس به حالت response میرسه و render میشه و به سمت کلاینت ارسال میشه عمرش به پایان میرسه و توسط gc از حافظه برداشته میشه پس امکان موندن ارتباط وجود نداره

اما اگر منظور شما نگهداری اطلاعات گرفته شده از database تو حافظه هست این یه مسئله دیگه ای هست شما میتونید اطلاعات رو از database تویه یه dataset بریزید و هنگامی که کارتون باهاش تموم شد توی یه session ذخیره کنید حالا دیگه این اطلاعات قابل دسترسی از هر جایه برنامتون میباشد

ولی این عمل به هیچ وجه توصیه نمیشه چون session ها رو حافظه سرور قرار میگیرند و حسابی performance برنامه رو پایین میارن پس تا جایی که امکان داره از این عمل پرهیز کنید
موفق باشید