PDA

View Full Version : update

resident
یک شنبه 07 بهمن 1386, 14:09 عصر
من چند نمونه برنامه در مورد update دیدم ، در اونها بدون اینکه چک بشه مقدار چه فیلدهایی از فرم تغییر کرده ، همه فیلدها در دستور آپدیت اومده بود .
میخواستم بدونم اگه ما به طور متوسط 12 فیلد روی فرممون داشته باشیم ، بهتره که چک کنیم کدوم فیلدها مقدارشون عوض شده و فقط اونها رو در دستور آپدیت بیاریم یا مثل همین برنامه هایی که دیدم عمل کنم ؟ از نظر زمانی فرقی نمیکنن؟
ممنون.

رها
یک شنبه 07 بهمن 1386, 18:20 عصر
سلام
من خیلی وقت پیش برنامه ای واسه پرونده های متقاضیان بیمه یک سازمان بیمه نوشتم که هر پرونده 120 فیلد اطلاعاتی که 3 تاش هم عکس بود داشتم البته توی جداول مختلفی قرار داشتند
تا وقتی که بانک خالی بود مشکلی نداشت اما با پر شدن اون (روزانه متسط 20 رکورد) و عملیاتهای چک کردن صحت مشکلاتی پیدا کردند که مجبور شدم از این تکنیک استفاده کنم
البته اون برنامه رو با دلفی 7 نوشته بودم اما توی C# با وجود DataSet انجام این کار راحتتر هم هست چون خود DataSet متدی به نام AcceptChange داره که کار رو راحت می کنه

اما توی برنامه هایی با تراکنش پایین این مشکل رو به هیچ وجه ندیدم

resident
یک شنبه 07 بهمن 1386, 22:40 عصر
رها جان ممنون از اینکه تجاربتون به دیگران منتقل میکنید.

من خیلی وقت پیش برنامه ای واسه پرونده های متقاضیان بیمه یک سازمان بیمه نوشتم که هر پرونده 120 فیلد اطلاعاتی که 3 تاش هم عکس بود داشتم البته توی جداول مختلفی قرار داشتند
تا وقتی که بانک خالی بود مشکلی نداشت اما با پر شدن اون (روزانه متسط 20 رکورد) و عملیاتهای چک کردن صحت مشکلاتی پیدا کردند که مجبور شدم از این تکنیک استفاده کنم

یعنی منظورتون اینه که اگه تعداد فیلدها کم باشه چک کردن اشکال نداره اما در صورت زیاد بودن فیلدها نیازی به چک کردن نیست.درسته؟

hassan razavi
یک شنبه 07 بهمن 1386, 23:48 عصر
من هم موافقم که اگر از متد Acceptchange که باعث میشه فقط رکوردهای تغیر یافته شده برای update استفاده شوند و نه کل dataset تون ، استفاده کنید ، نیاز به چک کردن و شرط گذاشتن برای تک تک فیلدها نیست. اونجوری تعداد رکوردهای کمی برای update فرستاده میشه.