PDA

View Full Version : تغییر زبان یک فایل تکست یا Encoding !!!

اکبری
یک شنبه 07 بهمن 1386, 21:16 عصر
سلام.
آقا من یک برنامه ای نوشتم که فایلهایی را به صورت TEXT از چند شرکت از طریق رسیور و پورت سریال دریافت می کنه. تا اینجا مشکلی نیست.

اما وقتی زبان فایلهای ورودی عربی باشه ، کلماتی چون bJdJ GeQCJGf HdLjcjJGf GVGaI نشان میده.

جالب اینجاست یه بنده خدایی که مرحله دوم کار را انجام میده و آنها را وارد دیتا بیس می کنه با فایلهای من مشکلی نداره و اونها را به عربی تبدیل و در دیتا بیس قرار میده (البته دلفی کاره).
حالا اگه بخواهم خودم این کار را انجام بدم چه باید بکنم ؟ ؟ ؟

خواهش می کنم کمک کنییییییید.

HjSoft
یک شنبه 07 بهمن 1386, 21:24 عصر
دوست گرامی !
برای یک موضوع 2 تاپیک ایجاد نکنید دوستان جوابتان را در تاپیک های قبلی دادند جناب m8spy

M8SPY_OK
یک شنبه 07 بهمن 1386, 21:48 عصر
جناب اکبری من که براتون توضیح دادم ...

علت مطرح کردن تاپیک جدید چیه ؟

اکبری
یک شنبه 07 بهمن 1386, 23:11 عصر
عزیزان دل ، خدایی یه بار دقیق این تاپیک جدید را با پاسخ خودتون مقایسه می کردید اونوقت نمی گفتید چرا دوباره مطرح شده.

آخه بحث Language Encoding با بحث کد کردن یا Encrypt دیتا فرق داره.
مثلا UTF-8 را در نظر بگیرید ! به نظر شما اگر کسی بتونه متنی را بصورت UTF-8 نمایش بده یعنی خودش اونو کد کرده بوده ؟؟؟!!!!!

به هر حال از شما ممنونم که باز یه جوابی دادید ، اما بجای دلخور شدن، بیشتر یررسی می کردید علت تاپیک جدید و تفاوت توضیحات کاملتر جدید با قبلی را متوجه می شدید.

دوستان عزیز دیگه هم اکه کسی بتونه کمک کنه و منو واسه یک بار هم که شده از این سایت بهره مند کنه ممنون میشم.

M8SPY_OK
دوشنبه 08 بهمن 1386, 12:48 عصر
من تاپیک رو دقیق نخوندم . بله درست می گید . آخه دیدم شبیه قبلیه فکر کردم باز همون رو تکرار کردید .

حالا از تاپیک قبلی به نتیجه ای رسیدی یا نه ؟

MMR_1344
دوشنبه 08 بهمن 1386, 13:34 عصر
دوست عزیز من فکر میکنم اون دوست شما از معادل سازی استفاده کنه "البته تو متن شما این جواب نداد" به هر حال میتونی ابتداعاً این کلمات را به معادل خودش در حروف عربی تبدیل کنی بعد با استفاده از برنامه ترکیب تعداد حالات که اون حروف رو میسازه بدست بیاری و تمامی اونها رو کنترل کنی اگر کلمه با معنی بود (البته با معنی بودن اون با استفاده از یک کتابخانه کلمات خواهد بود) اون کلمه رو بسازه همونطور که گفتم کلمات رو میشه اما جمله واقعاً مشکله چون باید کلیه دستور زبان رو کنترل کنی

اکبری
سه شنبه 09 بهمن 1386, 21:19 عصر
از راهنمایی هاتون ممنون.
نه عزیزم M8SPY_OK به جواب خاصی از تاپیک قبل نرسیدم.
MMR_1344 جان از توجه شما ممنون اما این اون طور که فکر می کنید نیست و کد و رمز نشده است. یه چیزی تو مایه های تغییر فونت است. میدونی که خوب برای ارسال دیتا از طریق پورت و... نمیشه کاراکترهای فارسی یا عربی فرستاد و باید از استانداردهایی مثل ANSI یا UTF-8 وغیره استفاده کرد. تابعی که این کار را در دلفی انجام میده پیدا کردم اما سروکار من و برنامه ام با VBاست. باز هم Thanks.

اکبری
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 14:38 عصر
نشد یه بار ما یه سوال اینجا بذاریم جواب کشف کنیم.
بابا کمک کنید دیگه