PDA

View Full Version : resource editor

raha_20
یک شنبه 07 بهمن 1386, 23:17 عصر
من میخواهم برنامه ای که نوشتم را به resource editor اضافه کنم ولی نمیدونم چطوری از ان فایل که اضافه کردم به پروژه استفاده کنم

لطفا من را راهنمایی کنید و یه نمونه برنامه برای من بگذارید

دوستا ن اگه کسی میدونه منرا کمک کنه خیلی حیاتیست

M8SPY_OK
یک شنبه 07 بهمن 1386, 23:32 عصر
از منوی Add-Ins گزینه ی Add-In Manager رو انتخاب کن .
و از لیستی که در پنجره جدید باز شده گزینه ی VB 6 Resource Editor رو دابل کلیک کن .

بعد از این کار یک آیکون جدید به نوار ابزار اضافه میشه . (نوار بالایی)
یک آیکون سبز رنگه . تقریباً مثل آیکون برنامه Registry Editor .

بعد از اضافه شدن گزینه ای که گفتم . روش کلیک کن . یه پنجره جدید باز میشه توی تایتل پنجره نوشته شده VB Resource Editor - در نوار ابزار این پنجره گزینه ای که کنار یک آیکون علامت سوال هست رو انتخاب کن . (یعنی از سمت راست دومی) توی Toll Tip این گزینه نوشته شده : Add Custom Resource .

بعد از انتخاب این گزینه پنجره انتخاب فایل باز میشه که بعد انتخاب فایل مورد نظرت فایل ریسورس ایجاد میشه .

اگه مشکلی دیگه داشتی بگو راهنماییت می کنم .

__siavash__
دوشنبه 08 بهمن 1386, 00:39 صبح
من میخواهم برنامه ای که نوشتم را به resource editor اضافه کنم ولی نمیدونم چطوری از ان فایل که اضافه کردم به پروژه استفاده کنم

لطفا من را راهنمایی کنید و یه نمونه برنامه برای من بگذارید

دوستا ن اگه کسی میدونه منرا کمک کنه خیلی حیاتیست
برای اکسترکت کردنش از این کدا استفاده کن !
به عنوان مثال من اینجا یه دیتابیس اکسس رو که به صورت ریسورس به پروژه اضافه کردم اکسترکت میکنم کنار برنامه !!!

Dim Arr() As Byte
Arr = LoadResData(101, "Custom")
Open App.Path & "\DataBase.mdb" For Binary As #1
Put #1, , Arr
Close #1

ABERTINO
دوشنبه 08 بهمن 1386, 18:13 عصر
ببخشیداگه میشه یه کمی هم راجع به این resource editor توضیح بدین که اصلا به چه دردی می خوره ؟

raha_20
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 21:37 عصر
من یه برنامه با vb نوشتم ومیخواهم آنرا به صورت ریسورس به یه برنامه دیگه اضافه کنم ودر ان برنامه فایل ریسورس شده که یک فایل exeهست را اجرا کنم

لطفا اگه می شه من را راهنمایی کنید

__siavash__
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 23:23 عصر
من یه برنامه با vb نوشتم ومیخواهم آنرا به صورت ریسورس به یه برنامه دیگه اضافه کنم ودر ان برنامه فایل ریسورس شده که یک فایل exeهست را اجرا کنم

لطفا اگه می شه من را راهنمایی کنید
برنامه ای رو که نوشتی و exe کردی رو به صورت ریسورس به پروژه اضافه کن بعد با این کدها هر جایی که احتیاج داشتی اکسترکتش کن

Dim Arr() As Byte
Arr = LoadResData(101, "Custom")
Open App.Path & "\Myexe.exe" For Binary As #1
Put #1, , Arr
Close #1

بعد با دستور Shell و یا API مربوطه اجراش کن !

raha_20
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 17:52 عصر
خیل ممنونم کمک بزرگی کردین

raha_20
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 17:55 عصر
من می خوام برنامه ای که نوشتم به محض روشن شدن سیستم اجرا شود ولی نمی خوام توی start up بگذارم که راحت پا ک بشه میخوام توی یکی از مسیرهایی که ویروسها میزارند من هم بزارم ولی این میسرها را بلد نیستم

اگه میدونید من را راهنما یی کنید

raha_20
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 18:01 عصر
من می خوام برنامه ای که نوشتم به محض روشن شدن سیستم اجرا شود ولی نمی خوام توی start up بگذارم که راحت پا ک بشه میخوام توی یکی از مسیرهایی که ویروسها میزارند من هم بزارم ولی این میسرها را بلد نیستم

اگه میدونید من را راهنما یی کنید

ftmotlagh
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 18:04 عصر
می تونید از رجیستری استفاده کنید...
اگه کمک میکنه بگید طرز کارشو بگم...

raha_20
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 19:25 عصر
بله کمک میکنه اگه با هر دفعه روشن شدن سیستم ان برنامه اجرا بشه و کسی هم نتونه آن را پاک کنه

مرسی

زندگی مثل یه دیکته است هی می نویسیم، هی غلط می نویسیم، هی پاک می کنیم دوباره هی می نویسیم، هی پاک می کنیم غافل از اینکه عزرائیل داد میزنه: برگه ها بالا

ftmotlagh
جمعه 12 بهمن 1386, 11:50 صبح
شما باید در این آدرس یک متغییر string value بسازید . به صورت رجیستری زیر ...
(با نوت پد باز کنید.)

raha_20
جمعه 12 بهمن 1386, 12:03 عصر
شما که مسیر رجیستری آن را ننوشته اید لطفا مسیرش را بزارین

ftmotlagh
جمعه 12 بهمن 1386, 12:40 عصر
چرا سه بازر تکرار می کنید...
اشتباه شده بود ...
این هستش