PDA

View Full Version : نحوه استفاده از functon of java script

sanaz_amiri
چهارشنبه 17 تیر 1383, 12:10 عصر
سلام
من یه function farsi() به java script دارم که باعث فارسی شدن textbox ها میشه
ممکن راهنماییم کنید که از ازش چطور باید استفاده کنم

باید از css class استفاده کنم یا از ( " ""textbox.attribute.add("onkeypress

یا چیزه دیگه ای

در واقع یه همچین چیزی
onkeypress=farsi()

Spoofed
چهارشنبه 17 تیر 1383, 14:27 عصر
شما به سورس HTML مانند صفحه مراجعه کنید و سپس همین موردی رو که فرمودید که برای رخدادگردانی مورد استفاده قرار می گیرد به تگ های تکست باکس اضافه نمایید. البته به ظاهر زیر آن خط خواهد کشید که تذکر می دهد که غلط است ولی زیاد جدی نگیرید چون در نهایت رندر نهایی تمام وب کنترل ها یک اچ ات ام ال کنترل است و جز این نمی تواند باشد.

sanaz_amiri
شنبه 20 تیر 1383, 09:44 صبح
سلام
چیزی که فرمودید انجام دادم
اما مشکل حل نشد

به این صورت

function زیر درون تگ head قرار دارد

var pagelanguage='Fa'

function farsi(){
if (pagelanguage=='Fa'){
if (window.event.keyCode>31 && window.event.keyCode<128 && window.event) window.event.keyCode=' !"#$%،گ)(×+و-./0123456789:ک,=.؟@ِذ}ىُىلآ÷ـ،/’د×؛َءٍف‘{ًْإ~جژچ^_پشذزیثب لاهتنمئدخحضقسفعرصطغظ<|>ّ'.charCodeAt(key-32);

}
}

و چیزی که شما فرمودید

<asp:textbox id="TextBox1" runat="server" onkeypress="farsi()" Width="318px" BackColor="#F9FBFC"
BorderColor="Window" BorderStyle="Solid" BorderWidth="1px"></asp:textbox></SPAN></TD>

و error

"mirosoft jscript runtime error: "key is undefined

Spoofed
شنبه 20 تیر 1383, 13:04 عصر
خطای کاملا بجایی گرفته!
متغیر key در اسکریپت مربوطه تعریف نشده و همچنین مقدار دهی اولیه نشده. (بنابراین ربطی به موارد گفته شده نداشت)
برای حل مشکل اسکریپت را دقیقا به صورت کامل از جایی که به عاریت گرفته اید در سورس قرار دهید.
این اسکریپت به صورت کامل و همچنین نمونه ی بهتر آن در این تاپیک موجود است + نحوه ی استفاده که پیشتر در این تاپیک نیز گفته شد:
http://www.barnamenevis.org/forum/viewtopic.php?t=2640

sanaz_amiri
شنبه 20 تیر 1383, 14:24 عصر
حق با شماست
بی دقتی کردم

ممنون از تذکرتون