PDA

View Full Version : detailview و dropdownlist

maryam_80
دوشنبه 08 بهمن 1386, 07:21 صبح
با سلام

من در فرمم یک gridview دارم که به objectdatasource1 برای نمایش شهر ها (کد استان ،کد شهر و نام شهر ) وصل است
یک detailview دارم که به objectdatasource2 برای نمایش جزئیات سطر انتخاب شده در gridview وصل هست.
در این detailview برای ستون کد استان تغییرات زیر را انجام داده ام:
در بخش edit itemtemplate به جای label یک dropdown دارم که به objectdatasource3 برای نمایش تمام استانها وصل هست.
من نمی دونم چه طور می تونم مقدار dropdown.selectedvalue را برابر مقدار کد استان در سطر انتخاب شده در gridview قرار دهم.
یعنی وقتی یک سطر انتخاب شد و کاربر بر روی ویرایش کلیک کرد dropdown.selectedvalue مقدارش با کد استان در gridview یکی باشد

maryam_80
دوشنبه 08 بهمن 1386, 16:33 عصر
اساتید ،نظری پیشنهادی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

TNZ187
دوشنبه 08 بهمن 1386, 21:13 عصر
سلام
توضیحات شما یکم پیچیده بود ( شاید هم من فارسی خوب بلد نباشم ) . با اینکه متوجه نشده ولی جواب دادم . :لبخند:

اگه شما DetailView رو با توجه به Gridview پر می کنید ، خوب مسلما ID اون فیلدی را که انتخاب شده تا جزئیاتش نمایش داده شود را هم دارید . یعنی همون ID در DetailView . خوب اگه درست گفته باشم ، یک پیشنهاد هم دارم .

<asp:DropDownList ID="DropDownList1" runat="server" selectedValue='<%# Eval("ID")%>'>یعنی مقدار انتخاب شده رو با ID که از بانک می گیرید ست کنید . من همیشه همین کار رو می کنم ( البته به شرطی که سؤال رو درست متوجه شده باشم )

maryam_80
سه شنبه 09 بهمن 1386, 04:02 صبح
سوال را کاملا درست متوجه شدید
و با استفاده از کد شما مشکلم برطرف شد