PDA

View Full Version : عوض کردن imageurl در datalist

roya_dibaj
دوشنبه 08 بهمن 1386, 11:37 صبح
سلام من با asp.net2 with c# کار می کنم یک datalist دارم که در ان از image button استفاده کردم (یک item template درست کردم ) و image url ان را برابر یک image ای قرار دادم حالا می خواهم وقتی روی image button کلیک می کنم بعد از بررسی یک شرطی image url را عوض کند این کار را به چه صورت باید انجام دهم ؟

el_abdollahi
دوشنبه 08 بهمن 1386, 12:51 عصر
میتونی به commandName اون مقدار بدی و توی رویداد RowCommand اون کارهایی رو که میخوای انجام بدی.

roya_dibaj
دوشنبه 08 بهمن 1386, 13:01 عصر
من چنین چیزی را ندیدم لطفآ بیشتر راهنمایی کنید و کد آن را بی زحمت ارسال کنید

این کد من :

<asp:DataListID="ChairDl"runat="server"Height="9px"OnItemCommand="ChairDl_ItemCommand1"
OnSelectedIndexChanged="ChairDl_SelectedIndexChanged"SelectedItemStyle-BackColor=redWidth="1px"OnEditCommand="ChairDl_EditCommand">
<ItemTemplate>
<asp:ImageButtonID="seatimg"runat="server"CommandName='<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem, "SeatId").ToString()%>'
ImageUrl="~/BTN/free_chair.jpg"ValidationGroup="Seatvg"/>
</ItemTemplate>
<SelectedItemTemplate>
<asp:ImageButtonID="myimage"runat="server"CommandName='<%#DataBinder.Eval(Container.DataItem, "SeatId").ToString()%>'
ImageUrl="~/BTN/red_chair.jpg"ValidationGroup="Seatvg"/>
</SelectedItemTemplate>
</asp:DataList></td>

el_abdollahi
دوشنبه 08 بهمن 1386, 13:09 عصر
یادم نبود که از دیتالیست استفاده میکنین . من با گرید ویو این کار رو میکنم . مثل اینکه دیتالیست این رویداد رو نداره. حالا اگه خواستین از گرید ویو استفاده کنید توی رویداد RowCommand اون با یه شرط چک میکنی که CommandName مساوی اون چیزی که میخوای هست یا نه. اگه بود image url ات رو عوض کن.

roya_dibaj
دوشنبه 08 بهمن 1386, 13:16 عصر
خیلی ممنون ولی من باید از data list استفاده کنم

mahdi_farhani
دوشنبه 08 بهمن 1386, 20:50 عصر
دوست عزیز ImageButton دو تا خصوصیت داره
1- CommandArgumant
2-CommandName
با این تفاسیر شما CommandArgumant را به وسیله Databinding به کلید جدولتون متصل کنید
و در CommandName یک نام برای خودتون تعریف کنید مثلاً ChnageImage
حالا در رویداد ItemCommad دیتالیست یه شرط بزارید که اگر این CommandName==ChnageImage بود حالا اینکارو بکن