PDA

View Full Version : ساختن exe برنامه و تعیین آیکون آن

dorna1985
دوشنبه 08 بهمن 1386, 18:35 عصر
با سلام
1- می خوام از برنامه #C ی که نوشتم یک exe بسازم انتقال اسمبلیهاشم لازمه.
(بدون اینکه کد برنامه رو قرار بدم)
1-چه طور می تونم آیکون موربوط به exe .برنامه(application) رو عوض کنم.

لطفا راهنمایی کنید

Mahdi.Kiani
دوشنبه 08 بهمن 1386, 19:11 عصر
با سلام
1- می خوام از برنامه #C ی که نوشتم یک exe بسازم انتقال اسمبلیهاشم لازمه.
(بدون اینکه کد برنامه رو قرار بدم)
1-چه طور می تونم آیکون موربوط به exe .برنامه(application) رو عوض کنم.

لطفا راهنمایی کنید

برای exe کردن نیاز به هیچ چی نداری
وقتی برنامه را run می کنی ، یه فایل exe توی foldere برنامت و در شاخه bin ساخته میشه
اگه منظورت از اسمبلی، اسمبلی هایی که خودت نوشتی و می خوای اونا را به فایل exe بچسبونی ، 2 راه داری
1 ) از نرم افزار هایی که این کار را انجام میدن استفاده کنی
2) به جای اینکه اونا را جدا compile کنی و بعد از dll اونا تو برنامت استفاده کنی ، از کد اونا توی برنامت مستقیم استفاده کن (این بسته به برنامت و اینکه تو می خوای چیکار کنی داره)

برای آیکن هم در solution explorere روی نام پروژه کلیک راست کن و برو به properties . اونجا خودت میفهمی که چیکار باید بکنی

dorna1985
دوشنبه 08 بهمن 1386, 23:44 عصر
دقیق تر بگم:
وقتی همین exe را در سیستم دیگه ای کپی می کنم، موقع run خطا می گیره که اسمبلی هاشو نداره( چون از یک سری از referenceهای sql serverو vs استفاده کردم)
سعی کزدم برنامه ای از نوع setup بسازم و اسمبلی هاشو هم همراه فایل exe قراردادم ولی خطاها بیشتر شده و از نسخه اسمبلی ها خطا(بیمورد) می گیره

در مورد آیکون هم می خوام شکل همین آیکون exe رو عوض کنم واز راه application قسمت properties فقط آیکون رو کپی می کنه ، عوض نمی کنه

اگه کاملتر راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون می شم

arash1718
سه شنبه 09 بهمن 1386, 01:23 صبح
دقیق تر بگم:
وقتی همین exe را در سیستم دیگه ای کپی می کنم، موقع run خطا می گیره که اسمبلی هاشو نداره( چون از یک سری از referenceهای sql serverو vs استفاده کردم)
سعی کزدم برنامه ای از نوع setup بسازم و اسمبلی هاشو هم همراه فایل exe قراردادم ولی خطاها بیشتر شده و از نسخه اسمبلی ها خطا(بیمورد) می گیره

در مورد آیکون هم می خوام شکل همین آیکون exe رو عوض کنم واز راه application قسمت properties فقط آیکون رو کپی می کنه ، عوض نمی کنه

اگه کاملتر راهنمایی کنید خیلی خیلی ممنون می شم
مطمئنید فریم ورک رو اون سیستم نصبه؟
در مورد آیکون هم بعد یه بار کامپایل برید توی فلدر bin و بعد debug اونجا عوض شده!

hdv212
سه شنبه 09 بهمن 1386, 01:59 صبح
سعی کنید References هاتون رو به صورت CopyLocal = true تنظیم کنید.
برای تنظیم ایکون برای برنامه تون به منوی Project > ProjectName properties برید و در پنجره ای که باز میشه، در سمت چپ، tab مربوط به Application رو بزنید، حالا در سمت راست، پایین ترین قسمت، در بخش Resource میتونید آیکون برنامه تون رو انتخاب کنید، دقیقا آیتمی به همین نام داره.
اگر با مشکلی یا خطایی مواجه شدید، لطفا متن خطا و در صورت لزوم سورستون رو هم بذارید.

dorna1985
سه شنبه 09 بهمن 1386, 11:52 صبح
ضمن تشکر ازهمه دوستان
آیکون .exe برنامه درست شده، فکر می کنم قبل از کامپایل چک کردم که عوض نشده بوده.
در مورد refrenceها و اسمبلی ها باید بگم که بله .netframework نصبه ولی ....
لطفا در مورد نحوه setup ساختن و add کردن اسمبلی ها به برنامه(در واقع به Exe ، تا در سیستم های دیگه هم اجرا بشه) واینکه اسمبلی های من فقط .netی نیستsqlی هم هست و باید همراه exeبرنامه منتقل کنم.چه جوری؟؟؟؟