PDA

View Full Version : مشکل با ADO

Mr.Olympia
سه شنبه 09 بهمن 1386, 07:03 صبح
سلام دوستان راستش من قرار بود که یک برنامه همین جوری تفریحی برای ساندویج فروشی بسازم از همونا که تو تمام رستوران ها هست ولی یه مشکل هست من ایندفعه خواستم بر عکس همه عادتهام به جای DAO از ADO استفاده کنم ولی بدبختیم از همینجا شروع شد :عصبانی++:دلیل این کارم هم این بود که میخواستم از شر تبدیل Database Access به ورژن 97 خلاص شم و با همون ورژن 2003 کار کنم ولی یه مشکل هست که کانکشن من با الفبای فارسی جور نیست نمیدونم حالا اشکال از دیتا بیس هست یا از کانکشن برنامه من ولی مثلا موقعی که میخوام توی سرویس ها پنیر یا ساندویچ یا حروف فارسی غیر عربی مثل پچ گژ رو جستجو کنم و قیمتشون رو پیدا کنم برنامه این کارو انجام نمیده و RecordSet من روی همون فیلد اول ثابت میمونه یا یک جستجوی غیر منطقی انجام میده میخواستم ببینم دلیلش چیه ؟ :افسرده:

چقدر حرف زدم :لبخندساده:

bobrus
سه شنبه 09 بهمن 1386, 10:56 صبح
دوست عزیز این مشکلی که شما می گی ربطی به ado نداره و به ویندوز کامپیوتری که روش داری اجرا می کنی مربوطه ویندوز شما فارسی نشده ویا درست فارسی نشده
این جار رو ببین
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87458

vbhamed
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 00:49 صبح
سلام
سرویس پک 6 ویژوال بیسیک رو نصب کن تا مشکلت با بانکهای a2003 حل بشه

Mr.Olympia
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 06:22 صبح
سرویس پک 6 ویژوال بیسیک???
میشه یکم بیشتر درباره این توضیح بدین ممنون میشم

bobrus
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:21 صبح
سرویس پک 6 ویژوال بیسیک رو نصب کن تا مشکلت با بانکهای a2003 حل بشه

فکر نکنم به سریس پک مربوط بشه چون من بدون اونهم کار کردم و جواب گرفتم

میشه یکم بیشتر درباره این توضیح بدین ممنون میشم

ویژوال بیسیک 6 دارای یک سرویس پک هست که روی آن نصب میشه و یکسری از مشکلاتش رو حل میکنه
من دارمش حجمش 31mB هست نمیشه آپلودش کرد

ali_habibi1384
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 12:16 عصر
تمام مشکل شما روی حرف ی فارسی و عربی هستش. هر موقع خواستی حرف ی از صفحه کلید رو تایپ کنی زبان صفحه کلید رو عربی کن منظورم توی ساخت دیتا بیس هستش منهم یکبار این مشکل رو داشتم .

ABERTINO
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 12:17 عصر
دوست عزیز این مشکلی که شما می گی ربطی به ado نداره و به ویندوز کامپیوتری که روش داری اجرا می کنی مربوطه ویندوز شما فارسی نشده ویا درست فارسی نشده
این جار رو ببین
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=87458

من هم همین مشکل رو داشتم به همین تاپیکی که آقای Bobrus گفته برو مشکلت حل میشه. تنظمات reginal and language درست نیست که اینجوری میشه.

Mr.Olympia
جمعه 12 بهمن 1386, 06:50 صبح
ویندوز شما فارسی نشده ویا درست فارسی نشده
راستش خوب اگه بخواد درباره زبان ویندوز باشه که ما باید روی هر پی سی میخوایم این برنامه مون رو نصب کنیم چک کنیم ببینیم فارسی شده یا نه من ویندوزم فارسی هست و از این بابت مطمئنم از اول ویندوز XP تا حالا که یادمه من تنظیمات Reginonal And LAnguage Options رو همینجوری تنظیم میکردم و هیچ مشکلی هم نداشت

در واقع من در حال حاضر میتونم خصوصیت هر شی رو درون فرمم حتی خود فرم رو right to left True کنم ولی باز روی حروف پچ گژ ایراد میگیره البته اینو بگم که من از ابزار Data و مشتقاتش که همون DAO هست استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم با حروف غیر عربی ندارم - در ضمن من تیک install files for complex ... رو قبلا زدم حتی تیک زبان های آسیای شرقی هم زدم و توی تمام تب ها Farsi انتخاب کردم (مخصوصا تب Advanced و تیکی که زبون فارسی Unicode میکنه) و حتی کشور رو ایران انتخاب کردم
پس فکر نمیکنم از زبان کامپیوتر باشه

خوب حالا مشکل چیه ؟؟؟

ABERTINO
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 16:19 عصر
این مشکل مربوط به یه فایل به نام kbdfa.dll هست که Bobrus تو این تاپیک توضیح داده
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=462166#post462166

vbhamed
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 19:00 عصر
سلام
دوست عزیز جناب bobrus
بدون سرویس پک با ADO مشکلی نیست ولی با DAO نمیشه

Mohammad_Has
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 21:25 عصر
میشه یک نفر خیر یک آموزش در مورد نحوه کار با ADO.NET و Adapter مربوط به پایگاه داده در VB2005 و کار کردن کامل با پایگاه داده SQL و یا طریقه ارتباط و کار با استفاده از کد نویسی به جای شی رو با SQL به من بده هر کدومش بشه ممنونش میشم چون خیلی کارم گیره !