PDA

View Full Version : پیغام ODBC--CALL FAILED

saeed razaee
سه شنبه 09 بهمن 1386, 08:19 صبح
با سلام دوستان عزیز من به تیبلهای روی شبکه از طریقODBC ارتباط بر قرار کرده ام اما در فرمها و گزارشهای که در کوئری برای آنها شرط گذاشته ام و ساب فرم دارند پیغام ODBC--CALL failed داده می شود و فرم و گزارش را باز نمی کند. مثلا در کوئری شرط گذاشته که سال مورد نظر را وارد کنید بعد از وارد کردن عدد سال بااین پیغام مواجه می شوم . لطفا راهنمائی نمائید.

111111
سه شنبه 09 بهمن 1386, 13:32 عصر
مسلما دیتابیس شما SQL می باشد و اشکال شما از کانکشن odbc می باشد.
بنابراین یا تمامی Table ها را پاک نمائید و مجدداً لینک را برقرار کنید
به همین راحتی

saeed razaee
سه شنبه 09 بهمن 1386, 15:33 عصر
با سلام بله درسته من تیبلهای داخل اکسس را با upsizing wizard به sql تبدیل نمودن ولی در حال حاضر همه موارد خوب جواب می دهد و فقط اگر این پیغام هم از بین برود درست می شود . من لینک ار قطع نموده و مجددا لینک بر قرار کردم اما درست نشد باید چه کار کنم؟

111111
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 09:19 صبح
مهم نیست که چگونه به sql تبدیل نمودید.
مشکل شما 2 چیز است :
1 - معمولا وقتی به SQL تبدیل می شود اول نام تیبل ها .dbo می اندازد که باید آن را پاک کنی
2 - گاهی اوقات که تیبل ها را پاک می کنی تمامی کوئری ها به هم می ریزد و علت آن اینست که کوئری ها جداول را نمی بینند و اگر کوئری را را در حالت دیزاین نگاه کنی میبینی که هر کدام از فیلد ها به صورت اکسپرژن شده اند و در این صورت یا باید تک تک به حالت اول برگردانی یا اینکه یک کپی از قبل از برنامه ات داشته باشی و بعد از درست کردن ارتباط تیبل هات ، فرم ها و کوئری هایت را از فایل بک آپ ایمپورت کنی

موفق باشی