PDA

View Full Version : تغییر حالت تاریخ در دیتابیس

maxpayn2
سه شنبه 09 بهمن 1386, 17:16 عصر
سلام
روی دستگاهی که پروژه رو روی اون نوشتم SQL 2000 نصبه و وقتی تاریخی رو توش ثبت میکنم به صورت مثلا 2007/10/24 ثبت میشه ولی روی سرور که روی اون SQL 2005 نصبه تاریخ ها به 2007-24-10 تبدیل میشه ( هم جای روز و ماه عوض میشه و هم به جای / از - استفاده میکنه ) ، چی کار باید بکنم ؟

رضا عربلو
سه شنبه 09 بهمن 1386, 22:13 عصر
هیچ کار لازم نیست بکنید. همه چیز جای خودش است.
در واقع نحوه نمایش چیزهای که می گویم فرهنگ ویا همان Culture از قبیل تاریخ ، واحد پول ، اعداد و ... به کالچری که شما در ویندوزتان انتخاب کرده اید بستگی دارد و با تغییر کالچرتان اینها هم تغییر می کنند.
برای تغییر کالچر هم کافی است به کنترا پنل رفته گزینه regional settings را انتخاب کنید.

nemidonam
سه شنبه 09 بهمن 1386, 23:13 عصر
از این مطلب استفاده کن

maxpayn2
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 08:36 صبح
هیچ کار لازم نیست بکنید. همه چیز جای خودش است.
در واقع نحوه نمایش چیزهای که می گویم فرهنگ ویا همان Culture از قبیل تاریخ ، واحد پول ، اعداد و ... به کالچری که شما در ویندوزتان انتخاب کرده اید بستگی دارد و با تغییر کالچرتان اینها هم تغییر می کنند.
برای تغییر کالچر هم کافی است به کنترا پنل رفته گزینه regional settings را انتخاب کنید.

تمام گزینه های موجود در Regional Settings مربوط به Date رو امتحان کردم ، جواب نداد

از این مطلب استفاده کن

ممنون ، ولی این ماله وقتیه که تازه میخوای دیتا وارد کنی ولی دیتابیس من الان اطلاعات زیادی داره که قبلا ثبت شده ، اونها رو چه طوری تغییر بدم ؟

در واقع من الان مشکلم اینه که در صفحه اصلی تاریخ های ثبت شده را با تاریخ Now مقایسه میکنم ، Now به صورت 2007/10/24 هستش ولی تو دیتا بیس به صورت 2007-24-10

maxpayn2
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 09:40 صبح
جالب اینجاست که روی همین سرور Visual Studio نصب کردم و وقتی پروژه تو اون Run میکنم بدون مشکل اجرا میشه

maxpayn2
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 15:16 عصر
درست شد ، با کمک فراوان جناب raravaice (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=37086) فهمیدیم که مشکل اینه که دستور select به صورت select * from tablo where period = 30-01-2008 and allowed = 1 در میاد ولی در دیتا بیس به صورت 01-30-2008 ثبت شده ، باز هم با کمک ایشون راه حل رو پیدا کردیم که این بود :
select * from tablo where period >= system.datettime.now.tostring("MM/dd/yyyy") and allowed = 1