PDA

View Full Version : حذف یا تغییر یک خط از فایل

donya100
سه شنبه 09 بهمن 1386, 20:05 عصر
کسی می دونه چطور می شه یک خط خاص از یک فایل را حذف کرد یا یه تغییراتی در اون به وجود آورد؟

Mahdi.Kiani
سه شنبه 09 بهمن 1386, 20:28 عصر
کسی می دونه چطور می شه یک خط خاص از یک فایل را حذف کرد یا یه تغییراتی در اون به وجود آورد؟

بسته به نوع فایلت با کلاس ها و متد های موجود در System.IO فایلت را باز کن و تغییرات مورد نظرت را اعمال کن

donya100
سه شنبه 09 بهمن 1386, 20:38 عصر
یک فایل متنی ساده هست که اطلاعاتشو از یک کلا س دریافت می کنه اما برای حذف یک نمومه از کلاس که در فایل ذخیره شده هیچ متد یا کلاسی پیدا نکردم . هر چی بود روی کل فایل تغییر ایجاد می کرد.

Mahdi.Kiani
سه شنبه 09 بهمن 1386, 21:31 عصر
یک فایل متنی ساده هست که اطلاعاتشو از یک کلا س دریافت می کنه اما برای حذف یک نمومه از کلاس که در فایل ذخیره شده هیچ متد یا کلاسی پیدا نکردم . هر چی بود روی کل فایل تغییر ایجاد می کرد.

منظور از نمونه کلاس ذخیره شده در فایل چیه؟
فرمت اطلاعاتت که ذخیده میشه به چه شکلیه؟ اگر واضح تر و حتی المقدور با یک مثال ، مشکلت را مطرح کنی خیلی بهتر میشه جواب داد

متاسفانه خیلی از عزیزانی که سوال مطرح می کنن، اونقدر وقت برای تایپ کردن سوالشون وقت نمیذارن ، واسه همین همیشه چند تا پست اول هر تاپیک مصرف این موضوع میشه تا کاربران متوجه بشن شخص مذکور اصلا هدفش چیه

مثلا به عنوان مثال در همین سوال شما

هیچ ارتباطی بین دو نقل قول زیر از شما نیست

احتمالا اگر کامل تر هم توضیح بدین معلوم میشه که مشکل هیچ کدوم ار اینا نیستن و گیر کار یه جای دیگست (البته احتمالا)

siavashr
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 04:18 صبح
دورود
آقا اگر بدونی که این فایلت چند خط داره خوب فایل رو باز کن خطها رو بخون بریز تو یه array بعد هر خطی رو که میخواهی رو تغییر بده بعد دوباره همه array رو بنویس تو یه فایل .
اگر هم نمیدونی چند خط داره با 1 foreach میتونی اول بشماری چند خط وجود داره بعد به همون اندازه 1 array درست کنی و بعد هم مثل قبل .
اما اگر کسی راه بهتری میشناسه به من هم خبر بده بدک نیست.
با سپاس

fakhriamir
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 08:37 صبح
احتمالا append رو در مشخصات باز کردن فایل فالس کردی که نمی شه

می تونی هم یه یه استریم ریدر فایل رو خط به خط بخونی بعد با یه استریم رایتر اون رو رایت کنی و اون خطی که نمی خوای رو حذف کنی

کلاس هم سیستم آی او است

donya100
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 17:04 عصر
با تشکر از راهنمایی همه ی دوستان اما مشکل من هنوز حل نشده .بگذارید سوالمو بهتر توضیح بدم .
اطلاعات یک کلاس با زدن کلید add وارد یک
biningsourceمیشه واطلاعات در list box نمایش داده می شود .درضمن اطلاعات کلاس در یک فایل هم ذخیره میشه .باانتخاب یک خط از list boxوزدن کلید deleteمی خوام اطلاعات از فایل پاک بشه .
من برای این کار همه ی اطلاعات فایل را وارد یک arraylist کردم وبعد فایلو پاک کرد م اما اینکه چطور از array وارد فایل جدید کنم و نمی دونم .د ر ضمن شرطی هم که باید برای حذف اون خط خاص از array بذارم رو نمی دونم .(گذاشتم (lbx.selecteditem==s.name) اما error میده)
حالا اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم.