PDA

View Full Version : جستجو به صورت real time

sarnev6t
سه شنبه 09 بهمن 1386, 22:01 عصر
چطوری میشه یک جستجو در list box به صورت همزمانی وارد کردن یک حرف داشته باشیم!!
مثلا اگه حرف a رده شد تمام کلماتی که با a شروع میشوند همزمان نشون بده؟:خجالت::خجالت:

fakhriamir
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 08:43 صبح
می تونی توی آن کی پرس یا آپ تکس باکس فیلتر بیای توی حلقه اونهایی که جزء فیلتر نیست رو حذف کنی البته اصل لیست باکس باید توی یه آرایه دست نخورده وجود داشته باشه

Masoud_TB
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 08:44 صبح
فرض بگیر که شما در یک صفحه یک TextBox و زیر آن یک ListBox داری حالا می خواهی وقتی شروع به تایپ کردن اطلاعات می کنی همانطور که گفتی اطلاعات مربوط به ListBox فیلتر بشه.
این رو هم در نظر بگیر که شما قبلا اطلاعات رو توی یک دیتا ست پر کردی و یک DataView روی اون DataSet و DataTable ساختی و در نهایت اونو به ListBox مربوطه Bind کردی:
اسم DataView رو هم گذاشتی dv;

private void txtName_TextChanged(object sender,EventArgs e)
{
dv.RowFilter = "Name like '" + txtName.Text + "%'";
}

در این حالت DataView شما اطلاعاتی رو نمایش می دهد که مثلا با حرف A شروع شده باشد.

sarnev6t
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 13:31 عصر
فرض بگیر که شما در یک صفحه یک TextBox و زیر آن یک ListBox داری حالا می خواهی وقتی شروع به تایپ کردن اطلاعات می کنی همانطور که گفتی اطلاعات مربوط به ListBox فیلتر بشه.
این رو هم در نظر بگیر که شما قبلا اطلاعات رو توی یک دیتا ست پر کردی و یک DataView روی اون DataSet و DataTable ساختی و در نهایت اونو به ListBox مربوطه Bind کردی:
اسم DataView رو هم گذاشتی dv;

private void txtName_TextChanged(object sender,EventArgs e)
{
dv.RowFilter = "Name like '" + txtName.Text + "%'";
}

در این حالت DataView شما اطلاعاتی رو نمایش می دهد که مثلا با حرف A شروع شده باشد.
متشکر از کد شما اما اگه کارکتری مثل ([) زده بشه چی بازم جواب میده ؟ این کارکتر رشته مربوط خراب میکنه!!
حالا من امتحان میکنم:چشمک:

Masoud_TB
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 14:12 عصر
هیچ مشکلی نداره. من تست کردم.

sarnev6t
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 22:19 عصر
من اینو نوشتم اگه دوست داشتید امتحان کنید .
خود برنامرو میزارم تا مجبور به بازنویسی نشید!
تو اینی که من نوشتم اگه (]) ([) (;) مشکل بر می خوری!! لطفا نظر بدید

sarnev6t
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 13:56 عصر
از دوستان اگه کسی میتونه به حل این مشکل کمک کنه درخواست sos دارم!