PDA

View Full Version : مشکل هنگام اتصال Remote به SqlServer

mahdi_farhani
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 21:42 عصر
سلام ،عجیب پیدا کردم ، که هرچقدر بگم عجیب کم گفتم.
قصه ما از اینجا شروع میشه که ما یه هاست ویندوز گرفتیم ، کنترل پنلش Pleask . دیتابیسش SQL2005 ,. ........
instance که دیتابیس داره SQLEXPRESS هست .
Ip سرور هم 74.83.185.83
مسئول هاست گفت برای ریموت گفت سرور نیم رو اینطوری بزن

74.53.185.82\SQLEXPRESS
User, Pass هم داخل کنترل پنل درست کردیم
از شهر اصفهان راحت ریمون میکنم . ولی فولادشهر ( یکی از دهاتهای اصفهانه :لبخند:) که خونمون باشه ریموت وصل نمیشه ، Connot Connect میده . حتی وقتی هم User و Pass هم اشتباه میدم همین ارور میده ، ولی به یه هاست دیگه راحت وصل میشم . به هاست هم گفتم ، گفت مشکل از خودته ، ISP رو عوض فایده ای نداشت ، بچه های بم VPN دادن با رسیو ماهواره ای وصل شدم ، بازم همون ارورو ، ویندوز عوض کردم ، SQL عوض کردم . دارم خفه میشم که چرا من نمیتونم ریمون وصل بشم .
SQL2005 Standard داشتم ، SQLEXpress هم فایده نداشت ....
به این قصه ای که ما گفتیم به نظرتون اشکال از کجاست

Behrouz_Rad
چهارشنبه 10 بهمن 1386, 23:58 عصر
به نظر من ممکنه که تمامی ISP های "فولاد شهر" از یک ISP تغذیه میشن که اون ISP هم پورت 1433 که مختص SQL Server هست رو بسته!!!

mahdi_farhani
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 07:50 صبح
اگر 1433 بسته بود ، نباید به سروری دیگه ای هم وصل میشودم ، در صورتی که به یک سرور دیگه وصل میشیم .

Behrouz_Rad
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:43 صبح
یه Ping بگیر ببین چی میگه.

reza_rad
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 15:58 عصر
ریموت وصل نمیشه ، Connot Connect میده
متن ارور شما مهمه. چندین نوع ارور داریم که header همشون همین cannot connect هست. شماره ارور و متنش رو بگذارید اینجا.

Loutish
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 18:00 عصر
telnet 74.53.185.82 1433
این دستور رو توی کامند لاین بزنید ببینید اصلا میتونید با پورت پیش فرض SQL ارتباط برقرار کنید؟

mahdi_farhani
جمعه 12 بهمن 1386, 14:54 عصر
از توجهتون ممنون ،
جناب آقای راد ( بهروز ) :هم هاست و هم آی اس پس Ping رو بستن ...Destinateion net unrechable میده .

متن ارور

TITLE: Connect to Server
------------------------------

Cannot connect to 74.53.185.82\SQLEXPRESS.

ADDITIONAL INFORMATION:

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified) (Microsoft SQL Server, Error: -1)

For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdName=Microsoft+SQL+Server&EvtSrc=MSSQLServer&EvtID=-1&LinkId=20476

BUTTONS:

OK

من از متن ارور اینطوری برداشت میکنم که نمیتونه Instance SQl رو پیدا کنه ، و این در صورتی است که من از اصفهان دیتابیس رو آپلود کردم.
Telnet هم وصل میشه.

reza_rad
یک شنبه 14 بهمن 1386, 11:12 صبح
اگر 1433 بسته بود ، نباید به سروری دیگه ای هم وصل میشودم ، در صورتی که به یک سرور دیگه وصل میشیم .
سرور دیگه ای که بهش وصل میشی 2000 هست یا 2005 ؟ چه edition ای؟
آیا sql server browser service روی سرور استارت هست؟
علاوه بر TCP port 1433 باید UDP port 1434 هم باز باشه.این پورت مربوط به browser service هست.

mahdi_farhani
یک شنبه 14 بهمن 1386, 11:17 صبح
سرور دیگه ای که بهش وصل میشی 2000 هست یا 2005 ؟ چه edition ای؟

باید 2005 باشه ، دقیق نمیدونم . چون Instanse نمیخواهد همینطوری وصل میشه فقط کافی نام دومین رو بزنم .
------------
باید استارت باشه چون اگر استارت نبود از جایی دیگه نباید متصل میشودم .
حالا جالب اینجاست با یه اکانت از اصفهان هم نتونستم تو خونه وصل شوم .

reza_rad
یک شنبه 14 بهمن 1386, 11:23 صبح
باید 2005 باشه ، دقیق نمیدونم . چون Instanse نمیخواهد همینطوری وصل میشه فقط کافی نام دومین رو بزنم .
برای اینکه متوجه بشی 2000 هست یا 2005:
وقتی با management studio بهش لاگین می کنی
توی object browser
روبروی اسم یا IP سرورت داخل پرانتز ورژن sql server رو می نویسه 8 یا 9 . مثلا : sql server 8.2.2039
اگه 8 باشه یعنی 2000 . اگه 9 باشه یعنی 2005 .

حالا جالب اینجاست با یه اکانت از اصفهان هم نتونستم تو خونه وصل شوم .
حدس من بیشتر اینه که یه فایروالی پورت های 1433 و یا 1434 رو بسته.

mahdi_farhani
یک شنبه 14 بهمن 1386, 11:37 صبح
2005 هست (9.0.3054)
کجا یعنی فایر وال داره ، ISP که میگه نداره ، سرور هم میگه نداره ، من خودم که اصلا هیچی ندارم ........

reza_rad
یک شنبه 14 بهمن 1386, 11:42 صبح
کجا یعنی فایر وال داره ، ISP که میگه نداره ، سرور هم میگه نداره ، من خودم که اصلا هیچی ندارم ........
یه سوال دیگه: ویندوزت که احیانا ویستا نیست؟؟

روی پورت 1434 تاکید کن که چک کنند.
وقتی شما به اون یکی سرور وصل میشی در واقع داری با یک Default instance کار می کنی. برای Default instance نیازی نیست که UDP port 1434 باز باشه. ولی وقتی داری بصورت Named Instance کار می کنی، مثل همین سروری که باهاش مشکل داری باید حتما با پورت 1434 کار کنی. چون sql server browser روی این پورت کار می کنه.

این هم توضیحات فنی خود مایکروسافت در مورد ارور شما:
SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified (http://blogs.msdn.com/sql_protocols/archive/2007/05/13/sql-network-interfaces-error-26-error-locating-server-instance-specified.aspx)

fereshte22
شنبه 20 بهمن 1386, 23:30 عصر
سلام
راستش من طی چند روزی که برنامه ام را روی سرور اپلود کردم با انواع خطا ها بر خورد کردم
از جمله

An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

من چند تایی از تاپیک هایی که در اون دوستان این مشکل را مطرح کرده بودند خوندم که بعضا جواب قطعی گرفته نشده بود
در ضمن متاسفانه مواردی که اساتید ذکر کردند از جمله موارد زیر را نمیدونم که چطوری باید چک کنم؟

یه Ping بگیر ببین چی میگه.
یا
علاوه بر TCP port 1433 باید UDP port 1434 هم باز باشه.این پورت مربوط به browser service هست.

میخواستم بدونم ایا مشکل اقای mahdi_farhani حل شده ودر ضمن مواردی که دوستان فرموده بودند را در کجا باید چک کنیم

mahdi_farhani
شنبه 20 بهمن 1386, 23:43 عصر
دوست عزیز من مشکلم زمانی حل شد ، که سرور جابجا شد ، و IP اتصال به SQL نیز مطعاقباً تغییر کرد ، با این حال بازم نتونستم ریموت وصل بشم ، ،،، با تماس هایی که با مسئول سرور داشتم تونستم با پورت 3115 به SQL وصل بشم و کارهامو بکنم .
درمورد Ping هم که یه دستور شما میتونی تو CMD ازش استفاده کنی و ببینی جوابی از سمت سرور برای شما میاد یا نه
در مورد سرویس های SQL هم باید با مسئول هاست صحبت کنی و اوجارو چک کنی .