PDA

View Full Version : طراحی یک نقشه ی شهر

a_true_2004
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 06:16 صبح
سلام
من نیاز دارم که برای یک سایت یک صفحه درست کنم که توی اون یک نقشه کامل از یک شهر (فرض کنید اصفهان) رو داشته باشیم. با این نقشه ما دوتا هدف داریم:
1- اینکه کاربر بتونه شهر رو در یک نگاه ببینه و مثلا با 4 مرحله Zoom روی کل شهر تسلط داشته باشه.
2- اینکه ما در نقاطی از شهر مکانهایی رو داریم که میخواهیم کاربر بتونه اونها رو انتخاب کنه. (اگه با گوگل ارث کار کرده باشید منظورم چیزی شبیه به اون نقطه هاست که با ماوس روش میری و یک بالن باز میشه که داخلش توضیحاتی در مورد اون مکان هست.) لازمه این رو هم بگم که این نقاط باید به صورت داینامیک در دیتابیس اضافه بشن.
حالا طرحی رو که در نظرم بود رو براتون مطرح میکنم :
خوب یک اسکن از جدیدترین نقشه شهر در 4 کیفیت متفاوت میگیریم بعد برای اینکه حجم تصویر یک عکس بزرگ کم بشه اونو به چند قسمت (مثلا16) تقسیم میکنیم.
یک جدول با 16 سلول میسازیم و هر عکس در یک Background سلول قرار میگیره. (البته برای Zoom مرحله 4 باید جدول رو بزرگتر در نظر گرفت و تعداد سلولها رو هم بیشتر.)
نقاط رو میشه در یک Table با جزئیاتی که قراره نمایش داده بشه ذخیره کرد. میمونه نحوه مکانیابی اون نقاط در نقشه که به صورت دقیق هر نقطه در سر جای خودش قرار بگیره. نظر من این بود که برای کاربری که این نقاط رو تعریف میکنه این قابلیت رو فراهم کنیم که نقطه اضافه شده رو با Drag & Drop روی محل مورد نظرش ببره و ما اون موقعیت رو بر حسب X,Y صفحه نمایش نقشه در دیتابیس ذخیره کنیم.
خوب فکر اون حالتی رو که در هنگام Zoom موقعیت نقاط به هم بریزه رو هم کردم، باید جدولهای هر مرحله از Zoom رو با نسبت معینی از جدول اول ایجاد کنیم که بر حسب مختصات نقطه در اون نسبت ضرب کنیم و موقعیت جدید نقطه بدست بیاد.
حالا مشکلاتی که میخواستم شما منو برای حلش کمک کنید:
1- به نظر شما بهترین روش برای پایین آوردن حجم نمایش نقشه (مخصوصا برای Zoom) چیه؟ اصلاً شما چه روشی رو پیشنهاد میکنید؟
2- فرض کنید بخواهیم بعد از 2 سال کل نقشه رو آپدیت کنیم. آیا روشی مد نظرتون هست. (ساده ترین روش)
3- روشی به غیر از Drag & Drop برای تبدیل مقیاس شهر به صفحه نمایش نقضه وجود داره که دیگه نیاز به این Drag & Drop نباشه؟ (آخه باید کد این حرکت Client Side باشه و با جاوا. مشکلی که من دارم اینه که کدهای جاوای من توی Firefox مثل IE اجرا نمیشه و خطا میگیره.)
آقا اصلا اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه که چه جوری میشه با اون مپی که گوگل برای سایتها در نظر گرفته کار کرد و نقاط رو به صورت داینامیک بهش معرفی کرد، همه مشکلات من حله. (حجم،Zoom ، مکانیابی، نمایش توضیحات نقاط)

mahdi_farhani
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 08:47 صبح
این همه دردسر ،،،،،، مبحثی به نام GIS وجود داره ، که شما میتوانید به استفاده از اون نقشه مورد نظر خود را تو کد کشیده و هرجا که دلت خواست نمایش بدید ،به این سایت یه نگاه بکن http://www.gistehran.org کار بچه های شرکت ماست .

azmoodeh
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 10:30 صبح
این همه دردسر ،،،،،، مبحثی به نام GIS وجود داره ، که شما میتوانید به استفاده از اون نقشه مورد نظر خود را تو کد کشیده و هرجا که دلت خواست نمایش بدید ،به این سایت یه نگاه بکن http://www.gistehran.org کار بچه های شرکت ماست .

دوست عزیز ، GIS نه تکنولوژی هست و نه یه نرم افزار خاص !!!! بلکه یک دسته از نرم افزار ها ( یا به عبارت دیگه یه مفهوم نرم افزاری ) هستند که هدف از اونها نگهداری و مدیریت اطلاعات مکانهای جغرافیایی هستند .که امروزه این نوع نرم افزارها بسیار گسترده و دارای مقیاس های عظیمی هستند و انواع مختلفی از اطلاعات رو در بر می گیرند و مباحث مرتبط با هوش مصنوعی و داده آمایی در اون کاربرد زیاد دارند و شیوه های مختلف و متنوعی در پیاده سازی دارند .
مشکل این دوست ما شیوه پیاده سازی مشکلشون هست !!!!!!! لطفا سعی نکنید به قیمت داشتن Post درهر تاپیک کسی گمراه بشه !!!

a_true_2004 ؛ من دو راه حل کلی به ذهنم می رسه : استفاده از جاوا اسکریپت و DOM در سطح پیشرفته و یا استفاده از Macromedia Flash
هر کدوم از اینها جزییات پیشرفته مخصوص خودشون رو داره که باید یک روش رو انتخاب کنید و مشکلات رو در تاپیک مخصوص خودش پیگیری کنید.چون نمیشه همه جزییات رو اینجا گفت و ....

علاوه بر اینها باید جدا از مساله نمایشی برنامه، در هسته اصلی برنامتون هم به صورت کاملا مدیریت شده همه چیز رو در خصوص نحوه نگهداری اطلاعات و ... نظر بگیرید.(اینجاست که می تونید از مباحث مطرح شده در GIS کمک و ایده بگیرید )
باز هم پیشنهاد می کنم که روشی رو انتخاب کنید و مشکلات پیش روتون رو تک تک در میون بگذارید.

موفق باشید

Alireza_Salehi
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 19:06 عصر
دوست عزیز ، GIS نه تکنولوژی هست و نه یه نرم افزار خاص !!!! بلکه یک دسته از نرم افزار ها ( یا به عبارت دیگه یه مفهوم نرم افزاری ) هستند که هدف از اونها نگهداری و مدیریت اطلاعات مکانهای جغرافیایی هستند .که امروزه این نوع نرم افزارها بسیار گسترده و دارای مقیاس های عظیمی هستند و انواع مختلفی از اطلاعات رو در بر می گیرند و مباحث مرتبط با هوش مصنوعی و داده آمایی در اون کاربرد زیاد دارند و شیوه های مختلف و متنوعی در پیاده سازی دارند .
مشکل این دوست ما شیوه پیاده سازی مشکلشون هست !!!!!!! لطفا سعی نکنید به قیمت داشتن Post درهر تاپیک کسی گمراه بشه !!!

a_true_2004 ؛ من دو راه حل کلی به ذهنم می رسه : استفاده از جاوا اسکریپت و DOM در سطح پیشرفته و یا استفاده از Macromedia Flash
هر کدوم از اینها جزییات پیشرفته مخصوص خودشون رو داره که باید یک روش رو انتخاب کنید و مشکلات رو در تاپیک مخصوص خودش پیگیری کنید.چون نمیشه همه جزییات رو اینجا گفت و ....

علاوه بر اینها باید جدا از مساله نمایشی برنامه، در هسته اصلی برنامتون هم به صورت کاملا مدیریت شده همه چیز رو در خصوص نحوه نگهداری اطلاعات و ... نظر بگیرید.(اینجاست که می تونید از مباحث مطرح شده در GIS کمک و ایده بگیرید )
باز هم پیشنهاد می کنم که روشی رو انتخاب کنید و مشکلات پیش روتون رو تک تک در میون بگذارید.

موفق باشید
دقیقا کاربرد GIS در همین جاست، ایشون باید با GIS آشنایی پیدا کنند تا بتوانند اطلاعات نقشه ها را مدیریت کنند و تنها با استفاده از کامپوننت های تحت وب سازگار با استاندارد های GIS نقشه ها رو در مرورگر نمایش بدهند، اکثر این کامپوننت ها زوم و امکانات دیگر را خودکار پشتیبانی می کنند. نیازی به دانستن سطوح پیشرفته DOM و JavaScript هم نیست.

هسته برنامه قبلا وجود دارد نیازی به طراحی مجدد آن نیست بسته های نرم افزاری زیادی برای استفاده از امکانات GIS و فناوری های مربوط به آن وجود دارد.

azmoodeh
پنج شنبه 11 بهمن 1386, 20:17 عصر
جناب اقای صالحی ، با سلام ، منظور من هم آشنایی با مفاهیم GIS بود . اما در مرحله بعد با استفاده از موارد آماده در این مورد مخالفم.اصولا تجربه چندان خوبی هم در استفاده از کامپوننتها و نرم افزارهای آماده در موراد خاص ندارم. چون نرم افزارهایی که در زمینه ای خاص کاربرد دارند به احتمال زیاد در آینده نیازمند انواع تغییرات هستند که به دلایل مختلف تحلیلی و فنی و تجاری و قانونی استفاده از آنها در آینده ممکن است راه را برای توسعه نرم افزار مشکل کند .
از طرفی معتقدم بهتر است در سایت هایی مانند این سایت که به نوعی معتبرترین مرجع راهنمای برنامه نویسی است به سمت تربیت برنامه نویس های حرفه ای تر و آگاه تر حرکت کنیم تا صنعت نرم افزار از حالت نابسامانی فعلی خارج شود.عقیده شخصی من در این زمینه ایده گرفتن از نرم افزارهای آماده است و نه استفاده از آنها.
موفق و پیروز باشید

a_true_2004
جمعه 12 بهمن 1386, 03:52 صبح
سلام
ممنون از همه جوابهایی که دادید.
من به آدرسی که mahdi_farhani عزیز داده بود سر زدم و پلاگین مربوطه رو دانلود کردم.
اینجوری که من متوجه شدم کاربر حتما باید این پلاگین رو (با حجم 1.9 مگابایت) دانلود کنه که خب اگه اینطوری باشه چندان مناسب کار من نیست اما به عنوان راه حل آخر باید باهاش کار کرد.
باید در صورت نیاز از پلاگینی استفاده کرد که کاملا رایج باشه و نیازی به دانلود کاربر که صرفا برای مشاهده یک صفحه از یک سایته نداشته باشه که بهترینش میتونه همون Flash باشه.
کاربر سایت ما اونقدر اطلاعات نداره حتی ممکنه کاربری وارد این سایت بشه که اصلا دانلود بلد نباشه.
کاربر باید از طریق این نقشه مکان مورد نظرش رو با یک کلیک انتخاب کنه. مشکل من هم اینه که اگه بخوام با Flash کار کنم نحوه اینکه چجوری بفهمم کاربر کدوم نقطه رو انتخاب کرده و یا به صورت داینامیک یک نقطه اضافه کنم.
یک کامپوننت نسبتا مناسب هم از شرکت Dundas دانلود کردم که نتونستم نقشه خودم رو بهش بدم.
اگه کسی از دوستان با این کامپوننت کار کرده و میدونه چجوری میشه بهش نقشه داد ممنون میشم کمکم کنه.
اگه راه حلهای دیگه ای هم دوستان به ذهنشون میرسه خواهش میکنم مطرح کنند.

Alireza_Salehi
جمعه 12 بهمن 1386, 07:21 صبح
جناب اقای صالحی ، با سلام ، منظور من هم آشنایی با مفاهیم GIS بود . اما در مرحله بعد با استفاده از موارد آماده در این مورد مخالفم.اصولا تجربه چندان خوبی هم در استفاده از کامپوننتها و نرم افزارهای آماده در موراد خاص ندارم. چون نرم افزارهایی که در زمینه ای خاص کاربرد دارند به احتمال زیاد در آینده نیازمند انواع تغییرات هستند که به دلایل مختلف تحلیلی و فنی و تجاری و قانونی استفاده از آنها در آینده ممکن است راه را برای توسعه نرم افزار مشکل کند .
از طرفی معتقدم بهتر است در سایت هایی مانند این سایت که به نوعی معتبرترین مرجع راهنمای برنامه نویسی است به سمت تربیت برنامه نویس های حرفه ای تر و آگاه تر حرکت کنیم تا صنعت نرم افزار از حالت نابسامانی فعلی خارج شود.عقیده شخصی من در این زمینه ایده گرفتن از نرم افزارهای آماده است و نه استفاده از آنها.
موفق و پیروز باشید
در این زمینه و کلا در مباحث جغرافیایی GIS یک استاندارده که جوانب اون تعریف شده است ، در دانشگاه ها رشته خودش رو داره و .....
در زمینه مدیریت اطلاعات جغرافیایی همه راه ها در این سیستم ها رفته شده و حتما باید از اون روشها استفاده بشه. مثلا این که ساختار دیتابیس مربوط به نقشه چه طوری باشه و مسائلی از این دست که حل شده است و نیازی به کار دوباره ندارد. فقط باید روش اتصال یک برنامه به چنین سیستمی و دریافت و ارسال اطلاعات به اون رو یاد گرفت.

اما در زمینه نمایش:
مسلما هیچ کامپوننتی کامل نیست اما بحث هزینه و زمان باعث میشه یک برنامه نویس در حد نیازش چنین مسیری رو انتخاب کنه. در واقع اگر کارفرما هزینه طراحی چنین کامپوننتی رو بپردازه همه چیز حله ولی به چه قیمتی!
نمونه نقشه های بی کیفیتی که به هیج دردی نمی خورند در وب سایت های ایرانی کم نیست، چون برنامه نویس خودش رو علامه دهر دونسته و راهی که دیگران صدها با رفته اند را دوباره از اول رفته!
این بحث که موارد آماده خوب نیست مثل این میمونه که شما بگی استفاده از GridView خوب نیست چون آمادس ، چون معلوم نیست 10 سال دیگه پیشرفته ترش نباشه و ....!

البته خیلی خوبه اگر وقت و سرمایه این کار را دارید مشکلی نیست خودتون کامپوننت بسازید!

در مورد دانلود 2M هم که دوستمون گفتند باید بگم که حتی برترین سیستم های نقشه موجود هم با اینترنت 56K مشکل دارند. نقشه های بدرد بخور آنقدر اطلاعات داخلشون هست که 56k هیچ کاری ازش برنیاد. مگر این که فقط یک عکس با قابلیت زوم مد نظر باشه!

azmoodeh
جمعه 12 بهمن 1386, 11:37 صبح
در این زمینه و کلا در مباحث جغرافیایی GIS یک استاندارده که جوانب اون تعریف شده است ، در دانشگاه ها رشته خودش رو داره و .....
در زمینه مدیریت اطلاعات جغرافیایی همه راه ها در این سیستم ها رفته شده و حتما باید از اون روشها استفاده بشه. مثلا این که ساختار دیتابیس مربوط به نقشه چه طوری باشه و مسائلی از این دست که حل شده است و نیازی به کار دوباره ندارد. فقط باید روش اتصال یک برنامه به چنین سیستمی و دریافت و ارسال اطلاعات به اون رو یاد گرفت.

اما در زمینه نمایش:
مسلما هیچ کامپوننتی کامل نیست اما بحث هزینه و زمان باعث میشه یک برنامه نویس در حد نیازش چنین مسیری رو انتخاب کنه. در واقع اگر کارفرما هزینه طراحی چنین کامپوننتی رو بپردازه همه چیز حله ولی به چه قیمتی!
نمونه نقشه های بی کیفیتی که به هیج دردی نمی خورند در وب سایت های ایرانی کم نیست، چون برنامه نویس خودش رو علامه دهر دونسته و راهی که دیگران صدها با رفته اند را دوباره از اول رفته!
این بحث که موارد آماده خوب نیست مثل این میمونه که شما بگی استفاده از GridView خوب نیست چون آمادس ، چون معلوم نیست 10 سال دیگه پیشرفته ترش نباشه و ....!

البته خیلی خوبه اگر وقت و سرمایه این کار را دارید مشکلی نیست خودتون کامپوننت بسازید!

در مورد دانلود 2M هم که دوستمون گفتند باید بگم که حتی برترین سیستم های نقشه موجود هم با اینترنت 56K مشکل دارند. نقشه های بدرد بخور آنقدر اطلاعات داخلشون هست که 56k هیچ کاری ازش برنیاد. مگر این که فقط یک عکس با قابلیت زوم مد نظر باشه!
جناب اقای صالحی ، با سلام
بنده با GridView و یا حتی مواردی مثل CMS ها آماده و چیزهای شبیه این که جنبه عمومی دارند بسیار موافق هستم.چون کمترین حسنش این هست که سرعت توسعه رو زیاد می کنه و به توسعه صنعت نرم افزار کمک می کنه و ....
به همین علت هم در پاسخم کلمه "موارد خاص" رو رنگی تایپ کردم. منظورم هم واضح بود ! منظورم زیر سیستم ها یا کامپوننتهای آماده ای بود که که در زمینه ای خاص تهیه شده اند و به نوعی اسکلت اصلی نرم افزار رو تشکیل می دهند !!! مثلا ، فرض کنید این دوست ما یک کامپوننت Zoom بسیار عالی تهیه می کنند .حتما قبول دارید که تحلیل نرم افزارشون رو به سمتی می برند که مطابق با امکانات اون کامپوننت باشه ، خوب چه اتفاقی میفته؟ در مرحله اول تحلیل Component Oriented شده به جای اینکه Requirement Oriented باشه !!!! اتفاق بدتر اینه که در آینده ایشون (حتی در صورت وجود Source کامل کامپوننت که بعید به نظر می رسه ) تسلط کافی در اعمال تغییرات مورد نیاز رو نداشته باشه یا حتی به دلیل اینکه تحلیلشون Component Oriented بوده نتونند از یه مرحله ای به بعد کاری انجام بدهند !
در مورد کارفرما هم باید عرض کنم که در چرخه تولید یک نرم افزار تولید کننده در فاز اول نقش مشاور کارفرما رو داره ، باید همه اینها رو با حوصله براش توضیح بده .این کار علاوه بر اینکه اعتماد کارفرما رو جلب می کنه جلوی مشکلات آینده رو میگیره.بهترین راه این هست که بگید آقا فلان چیز آماده اش وجود داره اما .... و من هم می تونم اینجور تهیه اش کنم اما ....

در مورد GIS و رشته دانشگاهیش و .... دقیقا حق با شماست .اما همین باعث میشه که حرف خودتون نقض بشه .چون اصولا در این رشته چگونگی مطالعات یک GIS تشریح میشه و نه یک قالب خاص برای GIS توضیح داده میشه .(این رو از اونجایی که طرح تفصیلی GIS دو شهر مرکز استان رو مطالعه کرده ام با یقین می گم ) مثلا در طرح تفصیلی GIS شهر یاسوج که توسط دانشگاه علم و صنعت تهیه شده است 40% از پروژه صرفا مطالعه و بررسی نقشه های موجود و تهیه نقشه راه هست و ....
البته بعید می دونم پروژه مورد نظر این دوست ما یک GIS در اون اندازه ها باشه . اما به نظرم با توجه به چیزهایی که گفتند بهتره با این موارد آشنایی داشته باشه .

از طرفی اصولا شما می فرمایید کامپوننت نمایش رو آماده تهیه کنند ، GIS رو هم آماده تهیه کنند . خوب با این حساب ایشون میشن CodeAssembler تا Developer . اگه خودتون کارفرمای این کار بودید نسبت به تهیه همچین برنامه آماده ای چه حس اطمینانی پیدا می کردید؟!
موفق باشید

Alireza_Salehi
جمعه 12 بهمن 1386, 13:20 عصر
منظور شما از GIS آماده چیه ، بالاخره یا شما می خواهید همه اصول GIS رو خوتون پیاده سازی کنید یا این که از فریمورک های آماده استفاده کنید. این ربطی به نمایش نداره.
این که چطور نقشه ها ذخیره بشن ، چطور اشیا موجود در نقشه(خیابان ها، کوجه ها سازمان ها ، نواحی، اطلاعات جغرافیایی و ....) مدیریت بشوند و ارتباط آنها حفظ بشود نیاز به یک فریمورک پیچیده و قدرتمند داره.
تازه بعدش باید یک رابط برنامه نویسی برای Dveloper ها تهیه بشه.

تازه بعد از این همه کار می رسیم به این که این اطلاعات چه طوری نشون داده بشن، تحت وب یا تحت ویندوز !

حالا چه اشکالی داره همه این کارها مثلا با محصولات شرکت ESRI تامین بشه، که هم پایه کار رو داره و هم رابط برنامه نویسی رو!
فرمتش هم استاندارده با کامپوننت های مختلف می توان نشونش داد.

بعدش هم فکر کنم نظر هر دومون تقریبا یکیه!

mahdi_farhani
جمعه 12 بهمن 1386, 14:54 عصر
این دوستمون راه حل خواستن ، من هم راه حلی که بلد بودم رو ارائه کرم ، مشکل این دوستمون با این راه حل به نحوه احسن حل میشه ، ...... درضمن میتونی یه جستجو داشته باشی رو پست های من و هرچند تاش که گمراه کننده بود ، بگو که تا پاکش کنم .
دوست عزیز با سرچ تو Google شاید بتونی کامپوننتی کم حجم تر پیدا کنی ،
اگر به همون سایتی که بت گفتم دقت کنی ، تولبار بالا فلش هست و با استفاده از جاوااسکریپت میتونه نقشه رو کنترل کنه .
به نظرم باید بشه همین بر عکس کار کنه ، یعنی با جاوا اسکریت رو فلش مانور بدی ( اینو دقیق نمیدونم چون هیچ سررشته ای از فلش ندارم باید از اهل فن بپرس )

کاربر سایت ما اونقدر اطلاعات نداره حتی ممکنه کاربری وارد این سایت بشه که اصلا دانلود بلد نباشه.

کاربری که وارد سایت میشه حداقل باید با ویندوز بلد باشه کار کنه ، که بتونی اینترنت استفاده کنه ، پس در نتیجه میتونه دانلود بکنه ،،،،،،،،، ولی برای حل این مشکل هم راه حلی هست که شما براش دانلود کنید ، فقط کافی دکمه Yes رو بزنه که Save بشه .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

نداشته باشه که بهترینش میتونه همون Flash باشه.
فلش خوبه ، ولی اگر یکی مثل من باشه ، که از فلش خوشم نمیاد و همیشه تو Browser نمایشش و غیر فعال میکنم ، همون مشکل دانلود کامپوننت پیش میاد .

چرا باید چرخ رو دوباره بسازیم .....

از طرفی اصولا شما می فرمایید کامپوننت نمایش رو آماده تهیه کنند ، GIS رو هم آماده تهیه کنند . خوب با این حساب ایشون میشن CodeAssembler تا Developer . اگه خودتون کارفرمای این کار بودید نسبت به تهیه همچین برنامه آماده ای چه حس اطمینانی پیدا می کردید؟!

با این حرف ، شما هیچ وقت اجازه استفاده از Crystal report را ندارید ، چون شما اونو ننوشتین و در نتیحه CodeAssembler میشید .
هدف از ساخت یه کامپوننت چیه ؟ آیا راحتی کار برای یک Developer نیست ؟

azmoodeh
جمعه 12 بهمن 1386, 19:19 عصر
این دوستمون راه حل خواستن ، من هم راه حلی که بلد بودم رو ارائه کرم ، مشکل این دوستمون با این راه حل به نحوه احسن حل میشه ، ...... درضمن میتونی یه جستجو داشته باشی رو پست های من و هرچند تاش که گمراه کننده بود ، بگو که تا پاکش کنم .

دوست گرامی ، مقدمتا عرض کنم که بنده در یک بازه زمانی کاربر فعال این سایت بودم و به اون افتخار می کردم و تا جایی که می تونستم هدفم اول هدایت خودم و بعد کاربرها بود.اما به دلیل یک پروژه با ویژگیهای خاص محیط کاری اون دیگه نمی تونم تا مدتی به اون صورت فعال باشم.اما هر از گاهی برای بالا بردن سواد خودم به سایت مراجعه می کنم.در مراجعات گاه گاهم ابتدا که فعالیت زیاد شما رو دیدم بسیار خوشحال شدم.اما در یکی دو تا پست مشاهده کردم که به نحوی تحقیرآمیز با پرسشگرها برخورد می کنید که اگر همچین جوابهایی به من داده میشد اصلا قید مراجعه مجدد به سایت رو برای همیشه میزدم.
اما در مورد این پست ، از طرفی بعد از دیدن پاسخ شما با اشتیاق به سایت مورد نظر مراجعه کردم .باید عرض کنم بسیار نا امید شدم.اصولا که سایت معرفی شده اصولا راه حل که نبود هیچ ، چنان بی کیفیت بود که به نظرم گمراه کننده هم آمد و به نظرم دلیل معرفی آن فقط شرکت در بحث بود و بس .ضمنا من منظور شما رو از "کار بچه های شرکت ماست" متوجه نشدم.حداقل می توانستید بفرمایید که "کار بچه های شرکت ماست ، اگر خواستید می تونم جواب سوالات شما رو از اونها بپرسم"

چرا باید چرخ رو دوباره بسازیم .....

با این حرف ، شما هیچ وقت اجازه استفاده از Crystal report را ندارید ، چون شما اونو ننوشتین و در نتیحه CodeAssembler میشید .
هدف از ساخت یه کامپوننت چیه ؟ آیا راحتی کار برای یک Developer نیست ؟

بنده در جوابم بسیار واضح منظورم رو از استفاده از Tools های آماده بیان کردم.منظور من این بود که نباید در زمینه ای خاص از ابزارهای که به منظور خاص یک پروژه توسعه داده میشوند استفاده کرد. فکر نمی کنم کریستال ریپورت رو بشه "ابزار خاص" فرض کرد.دلایل کافی هم برای خودم دارم که چرا نباید Tools هایی با این وبژگیها رو استفاده کرد و بهترین استفاده ای که میشه از اونها کرد ایده برداشتن از عملکرد و یا در صورت امکان Source Code اونهاست.
برای شما آرزوی موفقیت می کنم.

a_true_2004
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 22:08 عصر
سلام به همگی
یک نمونه نقشه پیدا کردم که از نفشه گوگل استفاده میکنه اما به صورت یک اکستنشن در فلش اضافه میشه، سرعت لود نسبتاً مناسبی داره (56K)، و مهمتر اینکه میشه نقاط مورد نظر رو در یک فایل XML ذخیره کرد و مهمتر از همه رایگانه.
نیاز من رو رفع کرده فقط یک نکته و اون اینکه اگه با چه روشی میشه امکان انتخاب یک نقطه رو برای کاربر فراهم کرد و بعد فهمید کاربر کدوم نقطه رو انتخاب کرده؟
لینک دانلودش رو من اینجا میذارم تا اساتید هم تستش کنند و در مورد این مشکل من رو راهنمایی کنند.
http://www.afcomponents.com/components/g_map/
البته باید چند ثانیه برای ثبت نام وقت بذارید

a_true_2004
چهارشنبه 09 مرداد 1387, 01:38 صبح
سلام به همه دوستان
بعد از 6 ماه امشب به طور اتفاقی در سایت CodeProject به کنترلی بر خوردم که فکر می کنم به طور کامل نیاز های من رو جواب بده.
این کنترل Asp.Net Control هست.
اطلاعات کامل و دانلود سورس کد رو از این قسمت http://www.codeproject.com/KB/webforms/GoogleStaticMapWebControl.aspx بخونید.

Milad Mohseny
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 09:44 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیز
من هم همین مشکل رو دارم یعنی میخواهم یک نقشه Shp رو تحت وب نمایش بدهم و اگر کاربر روی یک نقطه کلیک کرد بفهمم کجا بوده و بتوانم یک نقطه خاص از نقشه را علامت بزنم.
تمام پست های مختلف رو نگاه کردم با MapWindow و TatukGIS و MapEngine هم کارکردم ولی این کنترل ها خیلی بیشتر از نیاز من هستند و خیلی حجیم.
کسی کنترل یا برنامه ای برای کمک به من سراغ نداره ؟
ممنون

Erfanian
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 13:34 عصر
با سلام، سري به سايتهاي زير بزنيد:
http://www.vdstech.com/ نرم‌افزار AspMap
http://www.gisdevelopment.net/downloads/gis/index.htm
http://www.mapwindow.org/

نمونه كارهاي من در سايت نقشه برداري خراسان
www.NccKh.ir

vafa_hhh
یک شنبه 27 اردیبهشت 1388, 19:33 عصر
با سلام، سري به سايتهاي زير بزنيد:
http://www.vdstech.com/ نرم‌افزار AspMap
http://www.gisdevelopment.net/downloads/gis/index.htm
http://www.mapwindow.org/

نمونه كارهاي من در سايت نقشه برداري خراسان
www.NccKh.ir

با سلام
من سایت طراحی شده شما را دیدم
من حال طراحی یک سیستم محاسباتی هستم و از ASPMAP 2.0 استفاده کرده ام. متاسفانه بخاطر درست نصب نشده crack نرم افزار برنامه بعد از 45 روز dll مربوطه expired شده است.
اگه راه حلی به نظرتون می رسه ممنون می شم

In_Chan_Nafar
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 13:01 عصر
مي تواني از كامپوننت هاي ArcGis استفاده كني البته نسخه وب اون تو اينترنت براي ايران تحريم است
يا مي تواني ز MapObject‌استفاده كني براي اطلاعات بيشتر به سازمان فن آوري اطلاعات شهرداري اصفهان واقع در بلوار آينه خانه مراجعه كن بچه هاي قوي تو اين زمينه اونجا هستن

In_Chan_Nafar
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 13:11 عصر
كلمه GIS را در سايت www.codeplex.com جستجو كن به يك برنامه اپن سورس كه با C# نوشته شد مي رسي

In_Chan_Nafar
دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 13:13 عصر
يه سري به اين لينك بزن
http://sharpmap.codeplex.com