PDA

View Full Version : افزایش سرعت به هنگام بازگذاری

sokote_bi_payan
جمعه 12 بهمن 1386, 16:48 عصر
به نام خدا

با سلام خدمت اساتید محترم

می خواستم بهترین روشی که برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات را می دانید اینجا ارائه بدید (اگه زحمتی نیست)

موفق باشید

یا علی

m.hamidreza
جمعه 12 بهمن 1386, 18:28 عصر
صفحه یه فایله ، طبیعتا هر چی حجم این فایل کمتر باشه سرعت لود شدنش بیشتر میشه !
در بحث طراحی وب سایت استفاده از عکس های کم حجم مهمترین عامل در بالابردن سرعت بارگزاریه ...
اگه سایت شما داینامیکه و با دیتابیس در تعامله شیوه کدنویسی شما برای برقراری ارتباط با db و اصولی که برای ADO.NET باید رعایت کنید مهمه !
ساختار طراحی دیتابیس و بهینه بودن اون هم مهمه !
تا حدودی به هاست شما هم بستگی داره که البته نسبت به موارد گفته شده تاثیر کمتری داره .

cpu0001100110000101
جمعه 12 بهمن 1386, 20:49 عصر
من تو یه پروژه خیلی بزرگ به خاطر حجم بالای صفحات و مشکلاتی که ajax بعضا ایجاد می کرد از frameset استفاده کردم نتیجه عالی بود حالا menu & banner &... فقط یکبار و برای همیشه load میشه که البته اون هم دردسر های خودشو داره ولی میرزه...

m.hamidreza
جمعه 12 بهمن 1386, 23:14 عصر
من تو یه پروژه خیلی بزرگ به خاطر حجم بالای صفحات و مشکلاتی که ajax بعضا ایجاد می کرد از frameset استفاده کردم نتیجه عالی بود حالا menu & banner &... فقط یکبار و برای همیشه load میشه که البته اون هم دردسر های خودشو داره ولی میرزه...

به نظر من اصلا نمی ارزه ! یه چیز رو فدای چیز دیگه کردی.
frame منسوخ شده . ضمن اینکه Search Engine ها سایه ی frame رو با تیر میزنن !
اگه به index شدن سایتتون در موتورهای جستجوگر اعتقاد داری از فریم استفاده نکن ... :چشمک:

cpu0001100110000101
شنبه 13 بهمن 1386, 16:06 عصر
دوست عزیز حرفه ی من اتوماسیون هست نه طراحی وب سایت... search engine برای ما اهمیتی نداره ... ضمن اینکه frame اونقدر ها که شما فکر میکنی منسوخ نیست. آخرین باری که من AJAX Control Toolkit رو download کردم در sample web site از فریم استفاده کرده بود.

m.hamidreza
شنبه 13 بهمن 1386, 22:09 عصر
search engine برای ما اهمیتی نداره

ولی شاید برای کسی که سوال رو پرسیده اهمیت داشته باشه ! ممکنه رو حساب حرف شما مدت ها از frameset استفاده کنه بدون اینکه بدونه منظور شما در اتوماسیون بوده .
لزوما پروژه به اتوماسیون اطلاق نمیشه. شما اگه یه اشاره ای به تحت اینترنت نبودن برنامه تون میکردین من اون پست رو ارسال نمی کردم . :چشمک:

scorpion_man
دوشنبه 15 بهمن 1386, 00:51 صبح
به نام خدا

با سلام خدمت اساتید محترم

می خواستم بهترین روشی که برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات را می دانید اینجا ارائه بدید (اگه زحمتی نیست)

موفق باشید

یا علی
تو طراحی صفحه تون تمامی style ها و script ها رو جدا کرده و تو یه فایل جدا ذخیره کنید و به صورت لینک در قسمت header به صفحتون ارجاع بدید چون این فایلها در کامپیوتر مقصد cache شده و باعث افزایش سرعت به شکل چشمگیری میشن حتما این نکته رو هم به فرموده های دوستان اضافه کنید
موفق باشید

mp2009
دوشنبه 15 بهمن 1386, 21:42 عصر
میتونی از تکنیکهای فشرده سازی هم استفاده کنی

E_Zabihi
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 12:26 عصر
سرور خیلی خیلی مهمه ، نمی گم از نرم افزار مهمتره اما معمولا برنامه نویس های این دوره زمونه خیلی هم بد کد نمی نویسن اما وضعیت سرور ها خیلی بدتره ( لااقل سرور های این شرکت های ایرانی هاستینگ)
عوامل مهم دیگه هم توی سرعت عبارتند از :
1 - استفاده از پلت فرم سریع مثلا واضحه که ترکیب mysql + php خیلی سریعتر از .net + sql server هست
2 - استفاده مناسب از جداسازی resource ها و dll ها (یعنی اونهایی که قراره یک بار لود بشن کاملا از آیتم هایی که میخوان بارها لود بشن حتا از نظر فیزیکی هم جدا بشن)
3- استفاده مناسب از Caching
4- اگر sql2005 استفاده می کنید از SQL Dependency هم بهره ببرید .
5 - استفاده از اسکریپت های خاص نه اسکریپت های همه منظوره (مثلا AJAX Control Tookit( بسیار کنده و اگر بخواهید اونرو عملیاتی کار کنید باید حتما برای خودتون Cutomize کنید تا سبک بشه .
و خیلی چیزهای دیگه که توی تجربه دستتون میاد
درمورد سریعتر شدن سرور هم که الا ماشاالله مطلب زیاده که حوصله اش الان نیست

merlin_vista
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 12:59 عصر
1 - استفاده از پلت فرم سریع مثلا واضحه که ترکیب mysql + php خیلی سریعتر از .net + sql server هست
میشه یه منبع معتبر که این را تائید کنه بگی !!! من که قبول ندارم ؟

scorpion_man
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 15:36 عصر

دوست عزیز هیچ منبع معتبری وجود ندارد و نخواهد داشت این سخنان بیشتر سلیقه ای هستند و اصلا نمیشه اعتماد کرد
بنده مثلا قبلا از ترکیب .net و sqlserver استفاده میکردم ولی به دلایلی الان از .net و mysql استفاده میکنم نه به این خاطر که mysql سریعتره بلکه فقط به این علت که خیلی خیلی ارزانتر هست که میشه دلیله خوبی برای کنار گذاشتن sqlserver تو web باشه

sokote_bi_payan
چهارشنبه 05 آبان 1389, 10:32 صبح
تا حالا سایت فارس نیوز رو باز کردید ؟
رو هوا سایت رو باز می کنه با اینکه کلی تصویر و نوشته و... داره به نظرتون از چه تکنیکی استفاده می کنه؟

maxpayn2
چهارشنبه 05 آبان 1389, 10:56 صبح
علاوه بر نکاتی که دوستان اشاره کردند یه سری هم به http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=80463 بزن

تا حالا سایت فارس نیوز رو باز کردید ؟
رو هوا سایت رو باز می کنه با اینکه کلی تصویر و نوشته و... داره به نظرتون از چه تکنیکی استفاده می کنه؟

از تکنیک بند پ (شرمنده بیشتر نمیتونم توضیح بدم)

-----------------------------------------

پاورقی : وزارت ICT رو زیر سوال میبری پدر سوخته ؟ :چشمک:

sokote_bi_payan
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:07 صبح
از تکنیک بند پ (شرمنده بیشتر نمیتونم توضیح بدم)
ها ای که گفتی یعنی چه؟
فکر کنم به تکنولوژی که استفاده کردند ربط داشته باشه بیشتر

maxpayn2
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:11 صبح
گفتم که نمیتونم بیشتر توضیح بدم ، پاورقی رو بخون

sokote_bi_payan
چهارشنبه 05 آبان 1389, 11:53 صبح
بیشتر آدم و کنجکاو می کنی خوب بگو شاید ما هم پارتی داشتیم

didaaa
چهارشنبه 05 آبان 1389, 12:42 عصر
تکنیک بند پ یعنی پول و پارتی و پررویی...

aserfg
چهارشنبه 05 آبان 1389, 13:41 عصر

با قلبی آکنده از عشق به ASP.NET :قلب: ولی اندوهگین:گریه: به شما اطمینان می دم که این گفته درسته . php یک پلت فرم مخصوص طراحی وب سایته نه وب اپلیکیشن (تفاوتهاش رو سرچ کنید.چند منظوره نیست فقط وب سایت)
سرور پی اچ پی یک interpreter است به عبارتی یه مفسر نه کمپایلر . در اون از عناصر استاندارد اچ تی ام ال استفاده می شه .(HTTPREQUSET رو مطالعه کنید تا بفهمید این کنترلها با سازگاری تمام استیت خودشون رو در پست بکها حفظ می کنند بدون نیاز به ویو اسیت )
SQL SERVER قدرتمند ولی کند .(البته این مورد راه حل داره برای وب سایتهای معمولی از جایگزین استفاده کنید MYSQL) ,....

برای SUBMIT کردن از فرمهای متعدد استفاده می شه که هندل کردن رویدادها رو بسیار سریعتر می کنه و از طرفی کار باشیء HTTPREQUEST به دلیل ماهیت عناصر به راحتی صورت می گیره . به عبارتی در ASP.NET ما اطلاعات رو در گرید ویو نشون می دیم . حالا اگه بخواین توسط شی ذکر شده این گرید ویو رو آپ دیت کنید خیلی جالب می شه . چون اصلا نمی تونید .:قهقهه: ولی توی PHP اطلاعات رو در TABLE می ریرن که بالتبع کار با این سی رو راحت می کنه . (یه وقت هوس نکنید که از TABLE به جای گرید ویوی عزیز استفاده کنید چون اون وقت باید N ساعت برای سفارشی کردنش وقت بزارین )

یه نمونه از اتصال به بانک و واکشی داده ها و ریختن اون در جدول توسط پی اچ پی:

$query2="INSERT INTO `master`.`user` (`radif`, `username`, `date`, `title`, `sharh`) VALUES ('', '$username', '', '$title', '$sharh')";

mysql_query($query2);
$result=mysql_query("select * from user");
$numrows=mysql_num_rows($result);
print("<div align=\"right\">");
//print("تعدا ركوردهاي جدول شما $numrows است");print("</div>");
print("<br>");
while($row=mysql_fetch_array($result))
{
echo "<tr><td align = \"right\"> $row[sharh] </td>";
echo "<td align = \"right\" > $row[username] </td>";
echo "</tr>";
}
print("</table>");
این کدها هیچ مقدار اضافی مثل ویو استیت یا کدهای اضافی (سورس یکی از صفحات ASP.NET رو ببینید) تولید نمی کنن .

اگه جز این بود مایکروسافت به دنبال بهبود و ارائه MVC نبود . (هر چند این یکی از دلایله مایکروسافت است)

ولی با همه این تفاسیر ASP.NET سلطان قلبها:شیطان:

maxpayn2
چهارشنبه 05 آبان 1389, 14:24 عصر
کاش خط آخر رو درشت تر مینوشتی