PDA

View Full Version : مشکل در class library

Himalaya
شنبه 13 بهمن 1386, 09:34 صبح
سلام..راستش یه مشکل با این کلاسا دارم ..چرا وقتی تو برنامه یک کلاس ایجاد میکنم ، میتونم به عنوان ورودی یا خروجی اون کلاس یه عکس داشته باشم...ولی وقتی اون کلاسو میخوام به صورت class library ایجاد کنم و به صورت dll در بیارم نه به عنوان خروجی bitmap قبول میکنه و نه به عنوان ورودی...راستش این دومین برنامه ای که دارم از class library استفاده میکنم...تو اولی هم فقط با 3 تا عدد کار کردم(نه با bitmap)...شرمنده اگه سوالم خیلی بچه گانه بود...

sinpin
شنبه 13 بهمن 1386, 09:50 صبح
سلام..راستش یه مشکل با این کلاسا دارم ..چرا وقتی تو برنامه یک کلاس ایجاد میکنم ، میتونم به عنوان ورودی یا خروجی اون کلاس یه عکس داشته باشم...ولی وقتی اون کلاسو میخوام به صورت class library ایجاد کنم و به صورت dll در بیارم نه به عنوان خروجی bitmap قبول میکنه و نه به عنوان ورودی...راستش این دومین برنامه ای که دارم از class library استفاده میکنم...تو اولی هم فقط با 3 تا عدد کار کردم(نه با bitmap)...شرمنده اگه سوالم خیلی بچه گانه بود...
نمونه سورستون رو آپ کنید.

reza_rad
شنبه 13 بهمن 1386, 09:54 صبح
میتونم به عنوان ورودی یا خروجی اون کلاس یه عکس داشته باشم
منظورتون از ورودی یا خروجی کلاس چیه؟!!
آیا منظورتون ورودی یا خروجی متد های کلاس هست؟
یا منظورتون property های کلاس تونه؟

در کل در هر دو حالت شما می تونید با آبجکت Bitmap کار کنید. بهتره کدتون رو اینجا بگذارید تا ببینیم مشکل چیه دقیقا؟

Himalaya
شنبه 13 بهمن 1386, 10:06 صبح
میخوام قسمت های زیر رو به صورت dll در بیارم ..البته اگه شد...اینکه چرا بماند!!!(نمی خوام داخل برنامه بمونن..اینم بگم که اگه خواستید برنامه رو اجرا کنید تو textbox باید یه عدد وارد کنید...اینو گفتم تا اگه بدون نگاه کردن به کد برنامه رو اجرا کردید که ببینید اصلا چیکار میکنه
(بدون مقدار دادن) و برنامه هنگ کرد نگید فلانی برنامه مزخرفی نوشته(البته شوخی کردم).
مرسی از اینکه وقت میذارید و به یه مبتدی کمک میکنید...

Graphics gra = CreateGraphics();
gra.SmoothingMode = SmoothingMode.HighQuality;
Size s1 =new Size(1024,768);
Size s2 = new Size(352, 288);
Bitmap bmp1 = new Bitmap(s1.Width, s1.Height, gra);
Graphics memgra = Graphics.FromImage(bmp1);
memgra.CopyFromScreen(0, 0, 0, 0, s1);
pictureBox1.Image = bmp1;
;

hassan razavi
شنبه 13 بهمن 1386, 20:00 عصر
بجای استفاده از نوع داده ای Bitmap برای تبادل اطلاعات ، از []Byte یا حتی String استفاده کنید.