PDA

View Full Version : آمار متوسط میزان درآمد برنامه نویسان دات نت در ایران

sinpin
شنبه 13 بهمن 1386, 14:07 عصر
:لبخندساده:
سلام
این ایده رو یکی از دوستان در تاپیک متوسط حقوق سالانه متخصصین IT در استرالیا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=91732)داده بودند :

...یه پیشنهاد دارم یه نظر سنجی ایجاد بشه و رنج درآمدها در اون بیاد و دوستان عزیز رنج رو انتخاب کنن تا یه میانگین وآمار درست به دست بیاد...
که ضمن تشکر از ایشون، فکر کردم میتونه ایده ی خوبی باشه و در نهایت - و طی گذشت چند ماه - بتونیم به آمار نسبتا دقیقی از درآمد متخصصین دات نت در ایران دست پیدا کنیم.

فقط چند نکته :
1- گروههای حقوقی برحسب هزارتومان میباشند.
2- هدف این تاپیک صرفا کارهای مرتبط با برنامه نویسی دات نت است (و نه دلفی و اسمبلی و شبکه و ...)
3- چنانچه اشخاصی درکنار داشتن یک کار ثابت؛ بصورت پروژه ای نیز برنامه نویسی و یا تدریس مرتبط میکنند (مثلا 3 پروژه در سال یا 500 ساعت تدریس در سال) مجموع دریافتیه کارهای شخصی و پروژه ای رو بر 12 تقسیم و به حقوق ماهیانه اضافه کنند.
4- آمار بدست آمده مستقل از نوع پروژه (windows/web based و ...) است.
5- این آمار برای کلیه متخصصان فریمورک دات نت (و نه تنها برنامه نویسان) است.
6- گروههای درآمدی را با در نظر گرفتن دریافتیه خالص ماهیانه (Net :‌ بعد از کم شدن بیمه و مالیات و ...) انتخاب کنید و نه بصورت Gross
7- لطفا دوستان داخل کشور فقط در این نظرسنجی شرکت کنند.
8- از اونجا که هدف این تاپیک صرفا بدست آوردن یک آمار مقایسه ای است و اینجور کارها قطعا در طولانی مدت به جواب دقیق نزدیک میشه از همه ی عزیزان خواهش میکنم جهت قفل نشدن تاپیک از طرح مباحث متفرقه (نظیر :‌ مقایسه، پیشنهاد یا زیر سئوال بردن شرکتها و سازمانهای خصوصی و دولتی و ...) جدا خودداری کنند.

لطفا گروه حقوقی خودتون رو (‌میزان دریافتیه خالص ماهیانه در فیلدهای مرتبط با دات نت؛ اعم از :‌ کار ثابت، برنامه نویسی پروژه ای، تدریس و ... را بصورت متوسط) با دقت و صادقانه انتخاب کنید.

با تشکر

az_farzaneh
یک شنبه 14 بهمن 1386, 12:31 عصر
سلام . هدف از این رای گیری چیه ؟

hassan razavi
سه شنبه 16 بهمن 1386, 13:26 عصر
من موافق این آمارگیری هستم. چون واقعا این یک سوال بزرگ برای من بود که در همه ایران دستمزد یک مهندس نرم افزار اینقدر پائینه؟ ولی حالا میبینم که تا 800 هزار تومن بیشترین آمار رو تا حالا داره !

iman_s52
سه شنبه 16 بهمن 1386, 18:47 عصر
کسی به برنامه نویس اهمیتی نمیده (لااقل اینجایی که ما کار میکنیم اینجوریه !!!)‌

bigboy_user
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 18:22 عصر
ولی حالا میبینم که تا 800 هزار تومن بیشترین آمار رو تا حالا داره
عزیزم درامد ماهی 800هزار تومان برای یه برنامه نویس حرفه ای همچین زیاد هم نیست ، با این تورم و .....

راستی یه چیزی دیگه کاشکی در نظر سنجی تان می آوردید که یه برنامه نویس حداکثر تا چند سالگی میتواند کد بنویسد....
به نظر من که تا حداکثر تا 40 سالگی !!!!!!!!!!!!!!!

sinpin
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 00:05 صبح
عزیزم درامد ماهی 800هزار تومان برای یه برنامه نویس حرفه ای همچین زیاد هم نیست ، با این تورم و .....
دقیقا همینطوره - با 800 هزارتومان در ماه یک فرد مجرد هم نمیتونه خوب زندگی کنه.

راستی یه چیزی دیگه کاشکی در نظر سنجی تان می آوردید که یه برنامه نویس حداکثر تا چند سالگی میتواند کد بنویسد....
به نظر من که تا حداکثر تا 40 سالگی !!!!!!!!!!!!!!!
فکر میکنم این مورد شخصی باشه. یکنفر میتونه تا 60 سالگی کد بزنه و یکی هم تا 30 سالگی و یکی هم هیچوقت !

ضمن اینکه فکر میکنم واسه خیلی از دوستان کدنویسی و طراحی و کلا تفکر OO از حل معما و جدول و خوندن لطیفه لذت بخش تر باشه.
البته برای دهه های بعد از برنامه نویسی (و یا بازنشستگی) هم کلی کار هستد : تدریس، مشاوره، ...

و اما دوستانی پرسیده بودند که هدف از این آمار چیه ؟
اجازه بدید یکسال و شاید بیشتر بگذره تا آمار کمی دقیقتر بشه (و لطفا شما هم از دوستانتون دعوت کنید که در نظرسنجی شرکت کنند)...

AlirezaSaberi
جمعه 26 بهمن 1386, 10:27 صبح
درمورد سن برنامه نویسی یک مطلب کامل در سه قسمت تحت عنوان پیر برنامه نویسی رو توی آدرس http://weblog.radmanitd.com/ پیدا کردم که خیلی جالب و منطقیه

در مورد درآمد هم هوووووووووووومم

amin_iman82
سه شنبه 30 بهمن 1386, 22:32 عصر
فکر کنم بهتره برنامه نویسی به عنوان شغل دوم باشه.
من که بیشتر به عنوان یه تفریح بهش نگاه میکنم تا یه شغل!

الان تقریبا به vb.net مسلطم ولی 1سال پیش اولین برنامه ی کلی که نوشتم مشاور بود که برای مدیریت املاک طراحیش کردم با vb6 بود ، کرک شد.
الان تو کل ایران داره استفاده میشه ولی 1ریال هم به من نرسیده ، کلی ضرر کردم.

به نظر من که عضو کوچیکی از جامعه برنامه نویسان ایرانی هستم تا زمانیکه قانون کپی رایت تو کشور ما رعایت نشه کارهای مالتی مدیا و برنامه نویسی هیچ فایده ای نداره.

سوداگر
سه شنبه 22 شهریور 1390, 09:59 صبح
سال 86 بود

JosefBaltazar
جمعه 08 اسفند 1393, 19:53 عصر
جالب بود
وقتی این تاپیک رو خوندم بعد به سال انتشار اون نگاه کردم