PDA

View Full Version : پردازش ها

Roya Rayane
شنبه 13 بهمن 1386, 19:58 عصر
سلام.
دوستانی که این مطلب رو می خونند لطف کنند که برای جواب خودشون دلیل هم بیارند آن هم اینکه آیا وقتی که یک برنامه ای با چند کلاینت رو می نوسیم بهتر این است که پردازش ها در کلاینت انجام شود و مثلا در زبان دلفی خودمون وسپس اطلاعات رو به سرور منتقل کنیم.
ویا اینکه نه از طریق برنامه دلفی اطلاعات رو بفرسیتیم به سرور و خود سرور پردازش ها رو انجام بدهد.
چند روز پیش یکی یک حرفی به من زد که برام عجیب بود می خواستم نظر اساتید رو بدونم.
ممنون.

champion
یک شنبه 14 بهمن 1386, 00:18 صبح
دوست عزیز هر دو اینها بستگی به معماری برنامه شما ، نوع خطوط ارتباطی و سرعت آن دارد این که شما معماری ThinClient و یا FatClient رو انتخاب کنیدو یا معماریهای دیگه پیشنهاد میکنم کتابهایی در خصوص ObjectOriented Analisys &Design رو مطالعه کنید

SYNDROME
یک شنبه 14 بهمن 1386, 08:59 صبح
نمی توان همه پردازشها را به عهده Client و یا Server گذاشت.
شما با توجه به نیاز و نحوه طراحی باید تعیین کنید که این قسمت از برنامه در کجا پردازش شود.
در خود کلاینت و یا نه در سرور و سپس در نتایج با کلاینت فرستاده شود.
موفق باشید

Unique
سه شنبه 16 بهمن 1386, 17:01 عصر
سلام

به نظر من سوال یکم گنگ هستش اما من با دید خودم از همه دوستان می خوام که لطف کنند و نظراتشون و همینطور تجربیاتشون را در صورت امکان در اختیار بقیه بگذارند .

اگه منظور ایشون Client و Server در سطح یک شبکه محلی هستش ! که به نظر من سوال بی موردیه چون به یک ارتباط 10mbps براحتی میشه به سرور که معمولا منظورمان همون پایگاه هست وصل بشیم و کارها را انجام بدیم !

اگر منظور در سطح Wan و اینترنت باشه ! حالا میشه در مورد امکانات صحبت کرد و اینکه شما میخواهید :

1- با Dialup وصل بشین یا حداقل یک ADSL در سطح Level 1 دارین
2- Port هاتون آزاد هستش یا گیر تفکر پوسیده Filtering و زد و بند Port و غیره هستش (مثل پورت 1443 مربوط به MSSQL که معلا همه ISP ها بستنش !)

من خودم برنامه تحت وب برای Desktop نوشتم و میدونم که مکافات اصلی Update کردن Server هستش !

در مورد معماری که دوستان عرض کردند ! به نظر من اول باید بحث واجبات را حل کرد تا برسیم به مستحبات !