PDA

View Full Version : نخسه های C#

Roya Rayane
شنبه 13 بهمن 1386, 19:17 عصر
سلام.
من شنیدم C# زبان جدیدی هست بله؟ و یا نه ؟ چون من چند روز پیش یک بنده خدایی رو دیدم پرسیدم که الان چه زبانی کار می کنی گفت دلفی کار می کنم.پرسیدم C# هم کار می کنی گفت من 2 سال هست که C# رو کنار گذاشتم. والا شاخ درآوردم. :متفکر:

Mahdi.Kiani
شنبه 13 بهمن 1386, 19:33 عصر
سلام.
من شنیدم C# زبان جدیدی هست بله؟ و یا نه ؟ چون من چند روز پیش یک بنده خدایی رو دیدم پرسیدم که الان چه زبانی کار می کنی گفت دلفی کار می کنم.پرسیدم C# هم کار می کنی گفت من 2 سال هست که C# رو کنار گذاشتم. والا شاخ درآوردم. :متفکر:

باید دید دلیل اینکه ایشون سی شارپ را گذاشتن کنار چی بوده؟
ایا از syntax اون خوشش نمیومده و با دلفی راحت تر بوده؟
ایا دلیلش این بوده که سی شارپ ضعیفه؟
آیا با سی شارپ نتونسته اون کارایی را که می خواسته انجام بده. یعنی تواناییش را نداشته؟
آیا مثل خیلی از دوستان (به غلط)وجود frameWork برای اجرا را مشکل سی شارپ یا کلا دات نت می دونسته ؟
و خیلی از آیا های دیگه که باید مشخص کرد.
چون مثلا اگر دلیلشون ، مربوط به سوال اول بوده، یعنی اینکه با syntax اش یا .. مشکل داشته و با دلفی بیشتر حال می کرده، خوب اصلا نباید شاخ در بیارین. چون هر کسی با یه چیزی راحته. مثل خیلی ها که QT را باهاش حال نمی کنن (بنا به دلیل خودشون) و خیلی ها هم با QT برنام هاهای توپی می نویسن

ولی به نظر من اون چیزی که مهمه ، نوع زبان برنامه نویسی نیست (حداقل توی ایران). و فقط باید برنامه نویس باشی.
مثلا اکثر مدیر عامل های شرکت یا بعضا حتی مسئول بخش انفورماتیک یک شرکت هم حتی نمی دونن که سی شارپ یا دلفی اصلا چی هشت؟ خوردنی؟ پوشیدنیه؟ فحشه؟ یا ....
براشون هم فرقی نمی کنه؟ نبایدم بکنه. چون اون فقط می خواد اخر برج که شد، روی یه دکمه کلیک کنه و بعد یه سری ارقام و اعداد بیاد روی ورقه که ببینه چقدر سود کرده ویا ضرر کرده.و ....

پس به عنوان یه دوست نصیحت می کنم که ذهن خودت را درگیر این مسائل نکن. چون اینقدر مسائل دیگه هست که باید یاد بگیری که اصلا فرصتی برای این چیزا نمی مونه.

کسانی هستند که با دلفی برنامه های توپ می نویسن. کسانی هستند که برنامه های توپ با سی شارپ می نویسند. کسانی هم هستند که اصلا عشقشون linux و QT و غیره و ذالک هست که همشون هم دارن خوب پول پارو می کنن.

و اما آخرین نکته اینکه به دوستتون از جانب من بگین که اصلا اسمی به نام Andres Hejlsberg (http://en.wikipedia.org/wiki/Anders_Hejlsberg)را شنیدن یا نه؟!!!

دلفیستا (کلمه من دراوردی به معنای دلفی کاران) و سیب شارپیستا (عطف به جمله قبلی) ایشون را خیلی خوب می شناسن.

ARA
یک شنبه 14 بهمن 1386, 10:01 صبح
مجید جان دلبندم نخسه نیست اون نسخه یا ورژن هستش که میگی D:

c# یک زبان بوده که مایکروسافت توسعش داده به سی شارپ دات نت