PDA

View Full Version : محاسبه چند فیلد درQuerie

hoshy345
یک شنبه 14 بهمن 1386, 13:15 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم
من یک جدول دارم که در ان از فیلدهای بدهکار وبستانکار و مانده استفاده کردم
برای محاسبه فیلد مانده از فرمول بستانکار- بدهکار= مانده استفاده کردهام
حالا چطور میتونم مانده این فیلد با مانده فیلد بعدی جمع کنم الی اخر

karmand
دوشنبه 15 بهمن 1386, 09:03 صبح
ببخشید سئوال که می نویسید بفرمایید که برای گزارش می خواهید یا برای فیلد سوم یا برای کواری ....
در گزارشها که اکسس این امکان را گذاشته دو تکست بگیر جدای از دو فیلدت و مخفی و running sum ان را over group کن و در تکستی دیگر که پیداست از هم کم کن

اما برای نوشتن دائمی در جدول با ید با کلیدی به عنوان باز سازی در رخداد ان از یک رکورد ست و do whileاستفاده کنی که هر مرتبه با یک دور از رکورد اول تا آخر این کا را انجام دهد
یک متغیرمانده رکورد اول را نگه می دارد به رکورد بعدی میرود با مانده رکورد بعد جمع می کند و در حین حرکت در فیلد مانه نیز می نویسد

hoshy345
دوشنبه 15 بهمن 1386, 12:46 عصر
کارمند جان ممنون از جوابتون اگه ممکنه برای نوشتن دائمی در جدول یک فایل نمونه برام ارسال کنید

SYNDROME
دوشنبه 15 بهمن 1386, 15:15 عصر
به کد زیر نگاه کنید.

Select Debtor , Creditor , (debtor-Creditor) As Debris
From Tbl_Test

دستور فوق اطلاعات بدهکار و بستانکار را نمایش داده و در ستون آخر مانده بدهکار را نمایش می دهد.
موفق باشید

hoshy345
دوشنبه 15 بهمن 1386, 17:34 عصر
14359
چیزی که من میخام دقیقا باید مثل این عکس باشه ممنونم

hoshy345
سه شنبه 16 بهمن 1386, 13:23 عصر
دوستان سلام
یکی نیست به سوال من درمانده جواب بده

mohkhosh
شنبه 20 بهمن 1386, 08:44 صبح
دوست عزیز من یه راه غیر اصولی بلدم اینه که query یا table مورد نظرت را با macro - output to به excel بفرستی و یه فایل دیگه excel که لینک شده به فایل خروجیت رو تو یه ماژول run کنی که خواسته ات رو انجام بده و همین فایل آخری رو تو برنامه ات بصورت linktable داشته باشی و آخر سر هم با یه updatequery فیلد مورد نظر تو جدول خودت رو به مقدار دلخواهت update کنی اگر متوجه نشدی یا تو کارت یه جایی گیر کردی بگو تا نمونع بگذارم