PDA

View Full Version : جایگزینی یک فیلد جای فیلد دیگر

Profesorjd
یک شنبه 14 بهمن 1386, 21:08 عصر
با سلام
در یکی از برنامه های دوستان دیده بودم که با شماره گذاری و شرط شماره ها میشود فیلدی را جایگزین فیلد دیگر در فرم یا کوئری کرد متأسفانه هم تاپیکش را نیافتم و هم راهش را .
مثلاً جدولش دو فیلد داشت که در یکی نوشته بود 1 و در دیگری نوشته بود کارشناسی
و در کوئری یا فرم اگر کاربر 1 را وارد میکرد در کوئری یا فرم یا گزارش کارشناسی را مینوشت .
لطف نموده راهش را بفرمایید

karmand
دوشنبه 15 بهمن 1386, 08:24 صبح
فکر می کنم سئوالت را درست بیان نکردی
ولی اینگونه که نوشتی برداشت این است
در فرم از کمبو استفاده کن و از ویزارد خودش
در کواری در قسمت شرط زیر عدد مربوطه سئوالت را بنویس ولی تیک نمایش را بردار
در گزارش هم از همین کواری گزارش بگیر

SYNDROME
دوشنبه 15 بهمن 1386, 08:31 صبح
با سلام
در یکی از برنامه های دوستان دیده بودم که با شماره گذاری و شرط شماره ها میشود فیلدی را جایگزین فیلد دیگر در فرم یا کوئری کرد متأسفانه هم تاپیکش را نیافتم و هم راهش را .
مثلاً جدولش دو فیلد داشت که در یکی نوشته بود 1 و در دیگری نوشته بود کارشناسی
و در کوئری یا فرم اگر کاربر 1 را وارد میکرد در کوئری یا فرم یا گزارش کارشناسی را مینوشت .
لطف نموده راهش را بفرمایید
بهتر است کوئری خود را اینجا بنویسی و کمی بهتر هم توضیح دهی که دقیقاً چه چیزی از دستور می خواهی.
موفق باشید.

Profesorjd
دوشنبه 15 بهمن 1386, 15:57 عصر
سلام و تشکر ببینید مشکلم این است که یکسری اطلاعات موجود است ولی تطابقی با هم ندارند . در یک جدول فیلد سواد یا کدهای 1 تا 10 نوشته شده و لی در فیلد دیگر از جدولی دیگر با کدهای 50 تا 99 اما ترتیب رعایت شده است مثلاً ابتدایی اگر در جدول اول 1 باشد در جدول دومی 50 است و راهنمایی در جدول اولی 2 و در جدول دومی 51 . مشکل من این است چگونه یکی از جداول را معادل آن یکی کنم ؟ اگر فیلد خالی بود براحتی میشد ولی این فیلدها تکمیل شده و چند هزار رکورد را تشکیل داده‌اند بنابراین میتوان از طریق کوئری یک فیلد Expr تعریف کرد که مثلاً هرجا 50 بود 1 شود و هر جا 51 بود 2 شود و الی آخر ولی چطوری ؟

مهدی قربانی
دوشنبه 15 بهمن 1386, 16:34 عصر
سلام
شما می تونید یک کوئری Update از اون جدولی که مورد نظرتونه بسازید و با روشی که حقیر در نمونه پیوست استفاده کردم این مورد رو اجرا کنید . کوئری موجود در نمونه وقتی اجرا بشه اول از شما کد جایگزین رو می خواد مثلاً 01 ( همون دیپلم مورد نظر شما ) بعد کد فعلی رو از شما می پرسه مثلاً 50 که اونم معرف دیپلمه بعد از دادن کد توسط شما تمام رکورد های موجود در جدول با کد 50 تبدیل به کد 01 میشن .

Profesorjd
دوشنبه 15 بهمن 1386, 23:42 عصر
سلام و تشکر
ببینید دو جدول یکسان وجود داشته که دو کاربر آنرا پر کرده‌اند و برای تحصیلات هر کدام بروش خودشان اقدام کرده‌اند . من این دو جدول را به هم اضافه کرده ام . اما چون کد تحصیلات متفاوت درج شده می خواهم یکی از آنها را متناظر آن یکی کنم یعنی با استفاده از کوئری و ایجاد فیلد جدید کد تحصیلات آن یکی را مانند این یکی کنم . تعداد رکوردها هم چند هزار است که این راه شما عمل نکرد .
کد نوشتن آن اینگونه میتواند باشد که " اگر a = 1 آنگاه a= 50 " در همین جدول نمونه شما فیلد Code یکی است و در آن هم 01 تا 10 است و هم 50 تا 60 . حالا باید این 50 تا 60 ها تبدیل به 01 تا 10 شوند یا بالعکس . فیلد متناظرشان ( تحصیلات) در جدول دیگری قابل کنترل و استفاده است .

مهدی قربانی
سه شنبه 16 بهمن 1386, 02:03 صبح
سلام
در این نمونه با استفاده از رکوردست خواسته شما رو شبیه سازی کردم که دیگه نیازی به Update تک تک کدها نباشه و شما فقط با زدن یک کامند باتون می تونید کدهای متناظر رو Update کنید ببینید می تونید از این روش ایده بگیرید فقط قبل از کلیک کامند باتون یک بار مقادیر جدول Table1 رو ببینید و بعد از انجام عملیات تغییرات ایجاد شده رو بررسی کنید .