PDA

View Full Version : مشکل تعدادی از کاراکتر های بونیکد فارسی در MSSQL

Unique
سه شنبه 16 بهمن 1386, 16:54 عصر
سلام

اینطور که به نظر میاد ، تعدادی از کاراکتر های فارسی هستند که وقتی وارد MSSQL میکنیم به ? تبدیل میشوند !

مثلا اعداد فارسی از کاراکتر 1776 تا 1785 و چند تا کاراکتر دیگه که من نمیدونم !(مثل 8234 و 8236)
حالا من نمیدونم چرا دوستان از این کاراکتر ها استفاده میکنند در حالی که برای جستجو مشکل به وجود میاد (منظورم وب هستش و جستجوی گوگل و ...) . ولی به هر حال من یا باید بدونم این کاراکتر ها چه شماره ای دارند (مثلا نیم فاصله و چیزهایی که عموما استفاده میشوند) تا تغییرشون بدم و ذخیره کنم ! یا اینکه مشکل MSSQL را حل کنم !

در ضمن ! ورودی را کاربر تایپ نمیکنه ! Copy میگیره ! و حالا خدا داند که چی باشه ! اما عجیبه ! Unicode که IE و دیگر Browser ها نشون میدهند چرا توی MSSQL درست ذخیره نمیشه !

در ضمن من Collation چایگاه هم Arabic CS AS (اگه اشتبه نکنم (; همون Default MSSQL 2000)

در ضمن من کل سایت را هم جستجو کردم ! که بیشتر یا مشکل در انتخاب نوغ NVarChar داشتند یا در زمان ارسال Query از حرف N استفاده نمی کردند ! اما اینجا من مشکلم با عدد نیست ! عدد درست نشون داده میشه واگه سیستم فارسی باشه مشکلی نیست ! بلکه مشکل با خود کاراکتر Unicode هستش !