PDA

View Full Version : چگونه متن نوار عنوان پیغام های اکسس را تغییر دهیم؟

سیامک سیامک
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 16:35 عصر
در اکسس پسغام هایی به ما می دهد، اگر بخواهیم در نوار عنوان آن متن دلخواه ما را بدهد چه باید بکنیم؟

مهدی قربانی
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 17:01 عصر
سلام
به این شکل :

MsgBox "بانک اطلاعاتی", vbInformation + vbMsgBoxRight, "عنوان پیغام"شما باید در آرگومان Title تابع MsgBox (مطابق قست قرمز رنگ بالا ) عنوان مورد نظرتون رو قرار بدید .

سیامک سیامک
شنبه 20 بهمن 1386, 12:24 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز.
این مورد برای پیغام هایی است که خودم روشون کنترل دارم، ولی اون پیغام هایی که خود اکسس می دن و در نوار عنوانشون Microsoft Access رو نشون می ده، چکار باید بکنم؟
مثلاً کاربر در یک کومبو باکس که محدود به لیستش شده، اگه عبارتی را که داخل کومبو نیست وارد کنه، اکسس پیغامی رو میده، چطور می شه نوار عنوان اون رو به دلخواه تغییر داد؟ متشکر

مهدی قربانی
شنبه 20 بهمن 1386, 14:16 عصر
سلام
در این مورد هم با استفاده از کد خطا در رخداد On Erorr میشه پیغام متناظر با متن و عنوان فارسی نمایش داد اگر سرچ کنید نمونه هایی در این زمینه موجوده به عنوان مثال در تاپیکهای دوستمون جناب Ali_Fallah می تونید جوابتون رو پیدا کنید .

سیامک سیامک
دوشنبه 29 بهمن 1386, 17:42 عصر
ممنون این روش رو هم بلد بودم و اعمال کردم. ولی بعضی جاها که پیغام از طرف سیستم میاد رو نمی دونم چطوری باید نوار عنوانش رو به دلخواه داشته باشم.
مثلاً وقتی یه فیلدی Required است و کاربر اطلاعات آن را وارد نمی کند و می خواهد ذخیره کند، گرچه می توان روی دکمه ذخیره وارد کردن اطلاعات را کنترل کرد ولی اگر روی اون دکمه نخوایم چیزی در این خصوص بنویسیم چه؟؟!!!

karmand
سه شنبه 30 بهمن 1386, 11:06 صبح
برای کمبو

Private Sub Combo1_NotInList(NewData As String, Response As Integer)
Response = 0
MsgBox ("ÇÒ áíÓÊ ÇäÊÎÇÈ ßäíÏ")
Me.Combo1.Undo
Me.Combo1.Dropdown
End Sub

مهدی قربانی
جمعه 03 اسفند 1386, 19:49 عصر
سلام
دوست عزیز تنها راه تبدیل پیغامهای دیفالت اکسس به پیغام دلخواه فارسی همین روش استفاده از کدهای خطاست و برای اینکه پیغام دیفالت اکسس نمایش داده نشه بهترین حالت استفاده از Response = 0‌ هست که می تونه جلوی صدور پیغام خطای اکسس رو بگیره و شما می تونید پیغام دلخواه خودتون رو نمایش بدید بطور مثال برای نمایش پیغام در زمانی که مقدار وارده در یک کامبو وجود نداره علاوه بر راهی که جناب karmand‌ اشاره فرمودن این روش هم جواب میده :

Private Sub Form_Error(DataErr As Integer, Response As Integer)
If DataErr = 2237 Then
Response = 0
MsgBox "مقدار وارده معتبر نیست لطفاً مقدار مورد نظر را از لیست انتخاب نمائید", _
vbExclamation + vbMsgBoxRight, "توجه"
End If
End Sub