PDA

View Full Version : بازگردانی توابع hash

littledemon
چهارشنبه 17 بهمن 1386, 22:09 عصر
یه سوال کوچیک...قبلش سلام...
چطور مییشه یه متغیری که از طریق hash کد شده رو دوباره به حالت اول برگردونیم ؟

ایا با توجه به کرکر هایی که جدیدا وجئد دارند و حالت انتی برای md5 و sha دارند هنوز هم hash کردن مطمئن هست ؟ و ایا میشه الگوریتم مورد نظر خودمونو به hash بدیم.؟:خجالت:
ممنون جلو جلو...

Microsoft.net
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 07:02 صبح
از لحاظ تیوریک این کار غیر ممکن هست . تمام الگوریتم های هش one Way هستند . شما اگه یک کلمه یک حرفی رو به الگوریتم md5 بدید و یا یک فایل 10GB رو بدید یک رشته با طول ثابت دریافت خواهید کرد در نتیجه در کاراکتر های زیاد قسمت زیادی از اون از بین میره و قاعدتا قابل برگشت نیست ولی در کاراکتر های کم شاید ...!
چیز جالب دیگه که حتما می دیدونید مایکروسافت در فرم ورک 3.5 یک اصلاحیه به روی الگوریتم های hash داده و علت اون رو نقص امنیتی این الگوریتم ها در فرم ورک 2.0 اعلام کرده !

littledemon
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 11:21 صبح
خوب پس من چیکار کنم؟
من میخوام اطلاعات متغیرم کدشه ..اونم از نوع فجیع کد بشه ...و بعد هم بازگردانی بشه و موقع خوندن به شکل اول در بیاد ...:افسرده:

SabaSabouhi
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 11:38 صبح
با سلام
پس باید به‌جاى این که دنبال Hash باشید به دنبال Encryption بگردید.
چیزهاى زیادى پیدا مى‌کنید، اما هیچ‌کدوم غیر قابل شکستن نیستن، فقط کار دوستان Cracker یا Hacker رو یه کمى سخت مى‌کنه.

صبا صبوحى

littledemon
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 20:55 عصر
اها ..ممنون از هردوی شما عزیزان....
گرفتم. حالا این کرک شدن و هک شدن قدر احتمال داره ؟
میشه اعتماد کرد نرم افزار بنده تجاریه ها ..ضرر میخوره بهم نافرم اگه عیبی باشه ..؟ میزان اعتماد چقدر ؟:لبخند:

SabaSabouhi
شنبه 20 بهمن 1386, 10:38 صبح
اها ..ممنون از هردوی شما عزیزان....
گرفتم. حالا این کرک شدن و هک شدن قدر احتمال داره ؟
میشه اعتماد کرد نرم افزار بنده تجاریه ها ..ضرر میخوره بهم نافرم اگه عیبی باشه ..؟ میزان اعتماد چقدر ؟:لبخند:

با سلام
بالاخره هر قفلى رو مى‌شه باز کرد، اما بدون شک، بودن قفل به‌تر از نبودنشه.
شاید به‌تر باشه از روش‌هاى ترکیبى استفاده کنید. مثل قفل سخت‌افزارى، نرم‌افزارى، اینترنت‌افزارى ( اتصال به یک WebService براى احراز صلاحیت )

صبا صبوحى