PDA

View Full Version : تبدیل عکس از JPG به TIF و تغییر DPI

soheil_programmer
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 11:03 صبح
با سلام

من میخوام با ویژوال بیسیک یه عکس JPG را تغییر ریزولوشن داده و سپس آنرا به TIF تبدیل کنم.
عکس این عمل هم اشکالی نداره؛ یعنی اول تبدیل به TIF و سپس تغییر DPI مثلاً از 300 به 100؟؟

اگه کسی این کارو میتونه انجام بده ممنون میشم... انشااله عروسیش...:چشمک:

hbahjat
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 17:51 عصر
یک کامپوننت Imgeditو Imgadmin همراه VB هست که من هم دنبال نحوه کار کردن بار هاشم فکر کنم به دردت بخوره !

soheil_programmer
جمعه 19 بهمن 1386, 00:18 صبح
با تشکر از راهنمائیتون اگه تونستید چیزی گیر بیارید لطفاً در این تاپیک قرار بدید تا هم من و هم دیگران بتونن استفاده کنند.

در ضمن منظورتون از همراه VB هستند یعنی چه؟ بخاطر اینکه همراه VB این کامپوننتها وجود ندارند !!

hbahjat
جمعه 19 بهمن 1386, 09:16 صبح
این کامپوننت ها با نام کداک نمایش داده میشن توی system32 می تونی پیداشون کنی ! البته تو تاپیک کار با اسکنر یک نمونه برنامه ازش هست

soheil_programmer
جمعه 19 بهمن 1386, 13:05 عصر
این کامپوننت ها با نام کداک نمایش داده میشن توی system32 می تونی پیداشون کنی ! البته تو تاپیک کار با اسکنر یک نمونه برنامه ازش هست

عزیز من شما که این دو تا فایل را توی system32 داری از جایی گرفتیشون و نصبشون کردی اما من که اینها را روی سیستمم ندارم !
در ضمن این تاپیک کار با اسکنر را هم بیزحمت لینک بده.
ممنون.

soheil_programmer
جمعه 19 بهمن 1386, 19:12 عصر
فایل رو Rename کن و از JPG به TIF تغییرش بده !

حاجی ما که نمیتونیم الکی با عوض کردن پسوند فایل، فرمت فایل را عوض کنیم!! :متفکر:
فایل هدر داره تشکیلات داره شهر هرت که نیست !! :بامزه:

اوبالیت به بو
جمعه 19 بهمن 1386, 20:44 عصر
خوب شد گفتی من نمیدونستم :بامزه::بامزه:
از شوخی که بگزریم داش مهران ایشون راست می گه. اینقدراهم دیگه آسون نیست.
وقتی می گن Photoshop یا Corel به خاطر همین چیزاش می گن.

soheil_programmer
جمعه 19 بهمن 1386, 21:03 عصر
از شوخی که بگزریم داش مهران ایشون راست می گه. اینقدراهم دیگه آسون نیست.
وقتی می گن Photoshop یا Corel به خاطر همین چیزاش می گن.

بله با Action ها در فتوشاپ میشه این کار را انجام داد یعنی یه Action در فتوشاپ تعریف کنیم و سپس کارهای زیر را انجام دهیم:

در بخش Actionهای فتوشاپ دکمه Begin Recording را بزنیم.
منوی Image>image size و تغییر Resolution
سپس منوی File>Save As و انتخاب Format فایل TIFF
بستن عکس
در قسمت Actionها کلید Stop Playing/Recording

حالا هر موقع این Action را اجرا کنیم عملیات برای عکس جدیدی که آنرا باز کرده ایم تکرار خواهد شد...

اما صحبت من شرط گذاری و استفاده از برنامه نویسی VB و تکرار این عملیات برای یک سری فایل خاص در یک پوشه است، حالا آیا بازم میشه از فتوشاپ استفاده کرد؟

soheil_programmer
شنبه 20 بهمن 1386, 02:10 صبح
برادرا و خواهرها من انتظار بیشتری از این انجمن ها داشتم:ناراحت::اشتباه::متفکر:
علی الحساب من توی این پروژه که یکی از فازهاش تشخیص DPI و طول و عرض و بیت به پیکسل تصاویر است، یک کلاس بسیار مفید با VB یافتم که استفاده از آن بسیار آسان است که البته خودم یک فرم برای این کلاس ایجاد کردم که اگر کسانی در این تاپیک هستند که مایل به دریافت این پروژه هستند ایمیلشون را در همین تاپیک قرار بدهند تا من پروژه را در اسرع وقت تقدیمشون کنم...

Mbt925
شنبه 20 بهمن 1386, 02:22 صبح
دوست عزیز ممنون از اینکه می خواین به دوستاتون کمک کنید.
لطفا برنامه رو همین جا قرار بدین تا هم دوستان راحت تر استفاده کنن و هم زحمت شما کمتر بشه.

Mbt925
شنبه 20 بهمن 1386, 02:49 صبح
برای ابزارهایی که گفتین به اینجا یه سر بزنین:

http://www.dll-downloads.com/files.asp?filetype=ocx&os=Win95

soheil_programmer
یک شنبه 21 بهمن 1386, 12:43 عصر
هیچ کس یعنی نمیتونه با VB فرمت فایل تصویر را عوض کنه؟؟؟ :عصبانی++::عصبانی++:

اوبالیت به بو
یک شنبه 21 بهمن 1386, 13:32 عصر
یه سر به این تایپیک بزن. پست شماره 1
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=37168&highlight=%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1

hbahjat
یک شنبه 21 بهمن 1386, 20:46 عصر
این هم Ocx های درخواستی imgadmin imgedit imgscan یکی بگه چه جوری استفاده میشه!

hbahjat
یک شنبه 21 بهمن 1386, 20:52 عصر
این هم لینک از خود مایکروسافت
http://support.microsoft.com/kb/140980

hbahjat
یک شنبه 21 بهمن 1386, 21:18 عصر
خودمو کشتم تا help پیدا کردم البته تو سی دی ویندوز 98 برا شما هم میزارم حالشو ببرین !
شما هم یه حالی بدین اگه برنامه ای نوشتید اینجا بگذارین !

soheil_programmer
دوشنبه 22 بهمن 1386, 03:02 صبح
این هم Ocx های درخواستی imgadmin imgedit imgscan یکی بگه چه جوری استفاده میشه!

سلام علیکم
آقای برادر این کنترل ها (imgedit.ocx & imgadmin.ocx) چرا روی ویندوز XP (مسیر system32) رجیستر نمیشه؟! اصلاً نمیشه ازشون استفاده کرد!!:گریه::عصبانی++:

hbahjat
دوشنبه 22 بهمن 1386, 11:58 صبح
بابا شما هم یکم جستجو کنین همش من باید سرچ کنم جواب بدم بفرمایین همه اینها را داخل system32 کپی کن بعد رجیستر کن ! help هم که قبلا گذاشتم نمونه کار با هاش هم که گذاشته بودم دیگه نوبت شماست :شیطان::چشمک::لبخند:

soheil_programmer
دوشنبه 22 بهمن 1386, 16:13 عصر
بابا شما هم یکم جستجو کنین همش من باید سرچ کنم جواب بدم بفرمایین همه اینها را داخل system32 کپی کن بعد رجیستر کن ! help هم که قبلا گذاشتم نمونه کار با هاش هم که گذاشته بودم دیگه نوبت شماست :شیطان::چشمک::لبخند:

من خودمو کشتم یا شما با این راهنمایی های ناقصتون؟!:عصبانی++:
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
ولی با همه این حرفها دستت مرسی :قلب::بامزه:

soheil_programmer
دوشنبه 22 بهمن 1386, 18:12 عصر
خطای زیر برای کنترل imgEdit.ocx

Invalid compression information

Unable to display image.

نمونه برنامه را هم گذاشتم...

البته این مشکل فقط من نیست نمونش توی یه سایت خارجی:
http://www.xtremevbtalk.com/archive/index.php/t-96340.html

soheil_programmer
دوشنبه 22 بهمن 1386, 20:34 عصر
خودمو کشتم تا help پیدا کردم البته تو سی دی ویندوز 98 برا شما هم میزارم حالشو ببرین !
شما هم یه حالی بدین اگه برنامه ای نوشتید اینجا بگذارین !

من تشکر میکنم از شما دوست عزیز که این فایل بسیار مفید را در انجمن قرار دادید و امیدوارم سایر دوستان برنامه نویس نیز از این راهنمای بسیار کاربردی کمال استفاده را ببرند.

hbahjat
سه شنبه 23 بهمن 1386, 18:01 عصر
دفعه پیش من فایل ها را از سی دی ویندوز 98 edition 1 برداشته بودم این بار از edition 2 برداشتم تا فایل های Jpeg رو هم نمایش بده ! در ضمن برای باز کردن فایل از روال داخلی imgadmin هم می تونی استفاده کنی !
:لبخند::لبخندساده:

hbahjat
سه شنبه 23 بهمن 1386, 18:06 عصر
این هم مثال خودت با یکم تغییر !

hbahjat
سه شنبه 23 بهمن 1386, 18:11 عصر
این هم یک مثال کامل دیگه همه کاری میکنه ! فقط دیگه نمیتونه صبحها نون هم بخره !

soheil_programmer
سه شنبه 23 بهمن 1386, 19:14 عصر
Thank You From hbahjat...

:قلب::قلب::قلب:
با سلام و خسته نباشید خدمت دوست عزیزمون hbahjat که بالاخره راه حل نهایی را با زحمات بیدریغشون در رابطه با اسکن، نمایش و تبدیل عکس در VB6 ارائه کردند.:تشویق:

مشکل عمده و اولیه کار در خصوص نبود کنترلی در زمینه تصاویر jpg و tif جهت نمایش و تبدیل بود که دوست عزیزمون hbahjat نهایت همکاری را در معرفی کنترل KODAK بعمل آوردند؛ و مشکل این کنترل را نیز در این زمینه عدم نمایش تصاویر jpg حل نمودند، بطوریکه بنده بدون کمک ایشون شاید حالا حالاها نمیتونستم به این نتایج مثبت برسم!

انشاء اله خداوند پاداش همه انسانهای نیکوکار را بدهد...
:قلب::قلب::قلب:

hbahjat
سه شنبه 23 بهمن 1386, 22:22 عصر
دوست عزیز قابلی نداشت فقط خدمتتون عرض کنم که این activex چون به یک شرکت دیگه فروخته شده دیگه همرا با ویندوز XP عرضه نشده . البته خودم هم دنبال این اکتیو ایکس برای پروژه فاکس و دبیرخانه بودم . چون اولین بار بود که فهمیدم ، چه مزایایی داره و نسبت به Jpeg کهاکثرا استفاده می کنن برتری داره ( داشتن صفحات متعدد . کیفیت قابل قبول و حجم کم ) فعلا مشکلم تبدیل فایل های نوشتاری مثل ورد و ... به Tif که کسی هنوز کمک نکرده . اگه راه حلی پیدا کردین بگین . ممنون
راستی تا یادم نرفته من این اکتیو ایکس را از ویندوز 98 برداشتم . گویا همراه ویندوز 2000 هم هست .من سی دیشو نداشتم اگر کسی داره شاید ورژن اون جدید تر هم باشه!

soheil_programmer
سه شنبه 23 بهمن 1386, 23:11 عصر
دوست عزیز قابلی نداشت فقط خدمتتون عرض کنم که این activex چون به یک شرکت دیگه فروخته شده دیگه همرا با ویندوز XP عرضه نشده . البته خودم هم دنبال این اکتیو ایکس برای پروژه فاکس و دبیرخانه بودم . چون اولین بار بود که فهمیدم ، چه مزایایی داره و نسبت به Jpeg کهاکثرا استفاده می کنن برتری داره ( داشتن صفحات متعدد . کیفیت قابل قبول و حجم کم ) فعلا مشکلم تبدیل فایل های نوشتاری مثل ورد و ... به Tif که کسی هنوز کمک نکرده . اگه راه حلی پیدا کردین بگین . ممنون
راستی تا یادم نرفته من این اکتیو ایکس را از ویندوز 98 برداشتم . گویا همراه ویندوز 2000 هم هست .من سی دیشو نداشتم اگر کسی داره شاید ورژن اون جدید تر هم باشه!

با سلام و خسته نباشید...

مشکل جدیدی که روی این کنترل ها پیدا کردم اینه که وقتی میخوام فایل را بصورت jpg ذخیره کنم با خطای زیر مواجه میشوم! :گریه:

Run-time error '321':

Invalid file format.

Unable to execute the SaveAs method.

البته فکر کنم دلیلش در راهنما موجود باشه...

Invalid File Format

The file format you have specified is invalid. The supported file types include:

At Work Document (AWD): The Imaging ActiveX controls support read/write access (Windows 98 only).
Bitmap Image (BMP): The Imaging ActiveX controls support read/write access.

Tag Image File Format (TIF): The Imaging ActiveX controls support read/write access.

Multi-Page Paintbrush Format (DCX): The Imaging ActiveX controls support read access.
Graphics Interchange Format (GIF): The Imaging ActiveX controls support read access.
Joint Photographic Experts Group (JPG): The Imaging ActiveX controls support read access.
PC Paintbrush Format (PCX): The Imaging ActiveX controls support read access.
Wang Integrated Image Systems (WIFF): The Imaging ActiveX controls support read access.

Xerox Format (XIF): The Imaging ActiveX controls support read access.

If the file format you specified is a supported file type, then the data in the file may be corrupted.

Restore the file from a backup copy of the file, if it is available.

Copyright © Kodak, 1995-1997
دوست من نمونه را هم گذاشتم نمیدونم چرا این پروژه چرا اینقدر گیر میخوره؛ تازه DPI عکس را هم نمی دونم چه جوری تغییر بدم با این کنترل ها؟؟ به خاطر اینکه اسکنر مورد نظر زیر 100DPI اسکن نمیکنه و فایلی که من لازم دارم در خروجی باید DPI آن کمتر باشه!!

soheil_programmer
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 03:56 صبح
امشب با هزار زحمت توی سی دی Windows2000 Pro نشستم تک تک فایل های برنامه Kodak را در آوردم؛ مشکل عدم ذخیره فایل های JPG توش حل شده بود اما چشمتون روز بد نبینه که بخش اسکنش از کار افتاد!
من هر چی سعی کردم فایل ها را جابجا کنم تا درست بشه؛ اما نشد که نشد...:گریه::عصبانی++::اشتباه:

علی ایها الحال من این فایل های استخراج شده را روی تاپیک upload کردم ولی متذکر میشوم که با نصب این برنامه بخش اسکن از کار می افتد اما در عوض امکانات خوبی از جمله ذخیره فایل به صورت jpg به آن اضافه می شود...

کاش یکی بتونه این مشکل اسکن نکردنش را هم حل کنه که دیگه عالی میشه!

hbahjat
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 17:59 عصر
فکر کنم لیست فایل هات کامل نباشه یه چکی بکن تا من هم چک کنم .
AWCODC32.DLL
AWDCXC32.DLL
AWDENC32.DLL
AWKRNL32.DLL
AWRESX32.DLL
AWVIEW32.DLL
IMGADMIN.OCX
IMGCMN.DLL
IMGEDIT.OCX
IMGSCAN.OCX
IMGSHL.DLL
IMGTHUMB.OCX
JPEG1X32.DLL
JPEG2X32.DLL
OIADM400.DLL
OICOM400.DLL
OIDIS400.DLL
OIFIL400.DLL
OIGFS400.DLL
OIPRT400.DLL
OISLB400.DLL
OISSQ400.DLL
OITWA400.DLL
OIUI400.DLL
XFILEXR.DLL
حداقل 6 تا فایل کم گذاشتی !

hbahjat
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 18:08 عصر
فایل هایی که با AW شروع میشن را نگذاشتی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hbahjat
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 22:43 عصر
کسی سی دی ویندوز 200 نداره این فایل ها را بذاره؟

soheil_programmer
جمعه 26 بهمن 1386, 02:26 صبح
کسی سی دی ویندوز 200 نداره این فایل ها را بذاره؟

سلام

بازم تشکر میکنم ازت hbahjat جان و مجدداً براتون کنترل ها را که از ویندوز 2000 جمع آوری کردم ارسال می کنم.
برای قدردانی از زحماتتون هم یک مقاله 254 صفحه از Imaging for Windows را در اختیارتون میگذارم.

با سپاس - سهیل

hbahjat
جمعه 26 بهمن 1386, 12:31 عصر
واقعا عالی بود راستی در مورد تغییر رزولوشن چیزی پیدا کردی؟

soheil_programmer
دوشنبه 29 بهمن 1386, 01:09 صبح
واقعا عالی بود راستی در مورد تغییر رزولوشن چیزی پیدا کردی؟

سلام

ببخشید که دیر جواب دادم...
بله ریزولوشن را هم تونستم با استفاده از همین کنترل ها تغییر بدم به صورت زیر:

ImgEdit1.ImageResolutionX = 80
ImgEdit1.ImageResolutionY = 80

ImgEdit1.SaveAs "Your Image Path and Name"

یعنی اینکه قبل از متد ذخیره جدید، از متدهای ImageResolutionX و ImageResolutionY استفاده کردم و آن های را برابر با مقادیر لازمه دادم و سپس تصویر را با ریزولوشن مورد نیازم ذخیره کردم/.

موفق باشید - یا حق!

liaghat
دوشنبه 29 بهمن 1386, 08:21 صبح
احتمالا تا کنون متوجه شدید که Imgeditو Imgadmin دوستان عزیز عنوان کردند در win98 فعال هستند. مشابه این مشکل با scanner.org که Mbt925 عزیز زحمت کشیدند، در xp حل می شود. با این وجود اگر زحمت لینک کار خودتان را هم بکشید، ممنون می شوم.

hbahjat
دوشنبه 29 بهمن 1386, 21:44 عصر
دوست عزیزمان سهیل که کامپوننت را از ویندوز 2000 با آموزش کامل گذاشتن مشکل دیگه چیه ؟:متفکر::متفکر:

soheil_programmer
سه شنبه 30 بهمن 1386, 19:40 عصر
احتمالا تا کنون متوجه شدید که Imgeditو Imgadmin دوستان عزیز عنوان کردند در win98 فعال هستند. مشابه این مشکل با scanner.org که Mbt925 عزیز زحمت کشیدند، در xp حل می شود. با این وجود اگر زحمت لینک کار خودتان را هم بکشید، ممنون می شوم.

با سلام

کار من کامل نیست و شما هم اگر در بخشی از پروژه تان که به این تاپیک مربوط میشه سوالی دارید بفرمائید؛ بنده در خدمتم...

hbahjat
دوشنبه 06 اسفند 1386, 18:52 عصر
دیدم استقبال زیاده گفتم بیاد اول :لبخندساده:

sosan.samiey
جمعه 29 اردیبهشت 1391, 23:22 عصر
سلام
من می خوام در مورد ساختار فایل AWD‌اطلاعات داشته باشم مثلاً:
1- چگونه می توان آنرا به TIF تبدیل نمود.
2- چگونه می توان برای یک فایل AWD که حاوی چند صفحه تصویر می باشد حق دسترسی های مختلف داد. صفحه 1 فایل را من ببینم، صفحه 2فایل را فقط X ببیند و الی آخر(پرمیشن به صفحات فایل AWD داد)
3- چگونه می توان فایل را اسکن نمود بطوریکه ضمن تبدیل به AWD مشخصات آنرا در بانک اطلاعاتی ثبت کرد

boji0584
چهارشنبه 11 بهمن 1391, 12:15 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?94029-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-JPG-%D8%A8%D9%87-TIF-%D9%88-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-DPI&p=464032&viewfull=1#post464032

واسم ارسال میکنی؟
mail_4moein@yahoo.com