PDA

View Full Version : نام فارسی فایل در دلفی

delphi5
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 15:18 عصر
در یک پروژه ، هنگام دریافت نام و مسیر یک فایل برای انجام عمل کپی یا ... اگر نام فایل فارسی باشد یا در یک فولدر با نام فارسی باشد خطا رخ میدهد . چه کاری باید انجام بدهم ؟

dkhatibi
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 19:20 عصر
فکر کنم این مشکل با ابزارهای TNT قابل حل باشه!
امتحان کنبد من هم قبلا این مشکلو داشتم.

delphi5
شنبه 20 بهمن 1386, 12:47 عصر
ابزار TNT چیه ؟

dkhatibi
شنبه 20 بهمن 1386, 14:23 عصر
TntWare.com

delphi5
شنبه 20 بهمن 1386, 17:03 عصر
دانلودش کردم و نصبش کردم . حالا باید چکار کنم ؟
بابا من میخوام یه فایل که نامش فارسی است یا در یک فولدر فارسی قرار دارد رو کپی کنم ، بهم خطا میده . چکار باید بکنم ؟

delphi5
یک شنبه 21 بهمن 1386, 10:52 صبح
کسی نمیتونه کمکی بکنه ؟

delphi5
یک شنبه 21 بهمن 1386, 21:10 عصر
آقای کشاورز ، آقای خرسندی

میتونید راهنمائی کنید ؟

Mahmood_M
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:03 عصر
ابتدا نام فایل رو در جایی ذخیره کنید ، بعد اسمش رو عوض کنید ، فایلی که نامش عوض شده رو کپی کنید و بعد دوباره نام رو تغییر بدید ... ( در حالت عادی هم بدون مشکل فایل کپی میشه ، از چه دستوری استفاده میکنید ؟‌ )

موفق باشید ...

dkhatibi
دوشنبه 22 بهمن 1386, 11:39 صبح
تو کامپوننتهای نصب شده یک صفحه ی دیالوگ می بینید. از Opendialog اون استفاده کنید. ببینید مشکلتون رفع می شه!

delphi5
سه شنبه 23 بهمن 1386, 08:42 صبح
ابتدا نام فایل رو در جایی ذخیره کنید ، بعد اسمش رو عوض کنید ، فایلی که نامش عوض شده رو کپی کنید و بعد دوباره نام رو تغییر بدید ... ( در حالت عادی هم بدون مشکل فایل کپی میشه ، از چه دستوری استفاده میکنید ؟‌ )

موفق باشید ...

ImageEnMView1.LoadFromFileOnDemand(dir);

Mahmood_M
سه شنبه 23 بهمن 1386, 14:56 عصر
ظاهرا ImageEn با اسامی فارسی مشکل داره !
متغیر Dir چطوری مقداردهی میشه ؟ به جای اون مسیر فایل رو مینویسید یا اینکه متغیر قبل از این که در این تابع قرار بگیره مقدار دهی میشه ؟
ابتدا با متغیر DIR مسیر مورد نظر رو بگیرید و بعد با دستور Rename فایل ، فایل نام فایل رو تغییر بدید ، بعد مسیر فایل وارد شده رو در Dir قرار بدید و بعد Dir رو درون این تابع بزارید ...

فکر کنم مشکل حل بشه ... ( اگه بازم مشکل حل نمیشه ، لطفا بگید که مسیر فایل رو چطور میگیرید ، مثلا با OpenDialog یا جور دیگه ؟ )

موفق باشید ...

ali_abbasi22145
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:09 عصر
ظاهرا ImageEn با اسامی فارسی مشکل داره !
متغیر Dir چطوری مقداردهی میشه ؟ به جای اون مسیر فایل رو مینویسید یا اینکه متغیر قبل از این که در این تابع قرار بگیره مقدار دهی میشه ؟
ابتدا با متغیر DIR مسیر مورد نظر رو بگیرید و بعد با دستور Rename فایل ، فایل نام فایل رو تغییر بدید ، بعد مسیر فایل وارد شده رو در Dir قرار بدید و بعد Dir رو درون این تابع بزارید ...

فکر کنم مشکل حل بشه ... ( اگه بازم مشکل حل نمیشه ، لطفا بگید که مسیر فایل رو چطور میگیرید ، مثلا با OpenDialog یا جور دیگه ؟ )

موفق باشید ...

اخرین نسخه های ImageEnحالت unicode و فارسی را پشتیبانی می کند.
مشکلی که گاهی اتفاق می افتد در رایت cd یا کپی کردن فایل با نام فارسی فایل خراب می شود که کاری نمی شود کرد.

delphi5
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:40 عصر
از imageen ver 2.3.1 بروی delphi 5 استفاده میکنم .

dir:=FileListBox1.FileName;

ali_abbasi22145
سه شنبه 23 بهمن 1386, 16:31 عصر

dir:=FileListBox1.FileName;

سلام
مطمئنم که نسخهای imageen ver 2.3.2 و بعد از آن فارسی را پشتیبانی می کند.

Mahmood_M
سه شنبه 23 بهمن 1386, 20:46 عصر
دلفی 7 که با حروف فارسی در نام فایل مشکلی نداره ... ، ولی نمیدونم دلفی 5 این طور باشه یا نه ... !!
یه جستجویی بکنید شاید مشکل همین باشه ...

موفق باشید ...

seyed_farid
یک شنبه 19 اسفند 1386, 00:21 صبح
راهی برای حل این مشکل تو برنامه های دیگه غیر از EmageEN وجود نداره؟:تشویق:

Mahmood_M
دوشنبه 20 اسفند 1386, 18:50 عصر
راهی برای حل این مشکل تو برنامه های دیگه غیر از EmageEN وجود نداره؟
در دلفی 7 برای نامهای فارسی مشکلی وجود نداره ...

وقتی مشکلی نیست ، پس راه حلی هم نیست و برعکس !

موفق باشید ...

seyed_farid
یک شنبه 25 فروردین 1387, 00:30 صبح
این برنامه رو ببینید.
http://space4upload.com/?pid=88673941

seyed_farid
سه شنبه 27 فروردین 1387, 16:51 عصر

وقتی مشکلی نیست ، پس راه حلی هم نیست و برعکس !

موفق باشید ...

دوست عزیز لطفاً لینک بالا را ببین و برنامه رو برای انتخاب فایلهائی که مسیر نامشان فارسی است رو چک کن.
ببین میتونی مشکل رو برطرف کنی؟:تشویق:

Mahmood_M
جمعه 30 فروردین 1387, 20:59 عصر
دوست عزیز لطفاً لینک بالا را ببین و برنامه رو برای انتخاب فایلهائی که مسیر نامشان فارسی است رو چک کن.
ببین میتونی مشکل رو برطرف کنی؟
اگه میشه جای دیگه ای آپلود کنید ، من نمی تونم از این سایت دانلود کنم !

...

as13851365
شنبه 31 فروردین 1387, 09:56 صبح
دوست گرامی من هم قبلا با چنین مشکلی مواجه بودم .

باید به عرض برسونم که در دلفی 7 هم مشکل وجود داره اصلا می دونید چی است ! اگه در نامه فایل و یا مسیر فایل از حروفات فارسی ( مخصوصا گ چ پ ژ) استفاده بشه برنامه نه می تونه اون فایل را اجرا کنه نه می تونه کپی کنه نه می تونه حذف کنه خلاصه هیچ دسترسی نمی تونه به فایل داشته باشه
در ضمن تنها دلفی با چنین فایل ها و پوشه هایی مشکل نداره برنامه وینرر ( برنامه مخصوص زیپ کردن فایل و پوشه ) هم با این گونه موارد مشکل داره یعنی شما نمی تونید در داخل پوشه ای که در نامش از چهار کاراکتر (گچپژ) استفاده شده است فایل های داخلش را با استفاده از راست کلیک و انتخاب گزینه Add to arci... اون ها را زیپ کنید.

کامپوننت TNT هم جواب نمی ده من خودم شخصا امتحان کردم !!
تنها کاری که من در برنامه ی خودم انجام دادم این بود که در چنین شرایطی به کاربر پیغام خطایی دادم که نام یا مسیر فایل اشتباه است و باید یا فایل را تغییر نام دهید و یا فایل را در جای دیگری قرار دهید.

seyed_farid
یک شنبه 01 اردیبهشت 1387, 10:39 صبح
این برنامه رو ببینید، بد نیست. میتونید برای پخش و ضبط صدا هم ازش استفاده کنید. دارای اکولایزر هنگام ضبط و پخش هم هست. با نام فارسی مشکل پیش میاد.:گیج:

seyed_farid
سه شنبه 24 اردیبهشت 1387, 00:06 صبح
:عصبانی++:راهی برای حل این مشکل، کسی نداره؟:عصبانی++::عصبانی::قلب:

astro2005
شنبه 30 شهریور 1387, 16:27 عصر
من هم این مشکل را دارم البته در مواردی که در نام فارسی فولدر مثلا حرف ی وجود داشته باشد این مشکل رو دارم !

قابل توجه اینکه regional setting من عربی است و وقتی نام فولدر که در آن ی فارسی وجود دارد را با ی عربی جایگزین می کنم مشکل رفع می شود .

seyed_farid
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 00:16 صبح
كسي ديگه نظري نداره؟

vcldeveloper
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 03:26 صبح
كسي ديگه نظري نداره؟
از دلفی 2009 استفاده کنید. در این زمینه مشکلی نداره.

ali_abbasi22145
یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:27 صبح
من هم این مشکل را دارم البته در مواردی که در نام فارسی فولدر مثلا حرف ی وجود داشته باشد این مشکل رو دارم !

قابل توجه اینکه regional setting من عربی است و وقتی نام فولدر که در آن ی فارسی وجود دارد را با ی عربی جایگزین می کنم مشکل رفع می شود .

بي زحمت كدش را اينجا بگذاريد.

a_b_toops
یک شنبه 26 دی 1389, 11:52 صبح
من این مشکل رو دارم برنامه توی دلفی7 باید چکار کنم

a_b_toops
دوشنبه 27 دی 1389, 08:06 صبح
کسی نیست جواب ما رو بده

Felony
دوشنبه 27 دی 1389, 08:34 صبح
کسی نیست جواب ما رو بده
جواب داده شد ؛ راحت ترین کار این هست که به یکی از نسخه های 2009 یا 2010 که یونیکد هست سوئیچ کنید .

a_b_toops
دوشنبه 27 دی 1389, 11:46 صبح
یعنی برای دلفی 7 هیچ راهی نداره
توی این برنامه چند تا کامپانت استفاده کردم که آنها رو توی دلفی 2010 یا 2009 ندارم

vcldeveloper
دوشنبه 27 دی 1389, 12:51 عصر
یعنی برای دلفی 7 هیچ راهی نداره
در تاپیک دیگه برای دلفی 7 خودم توضیح دادم به جواب رسید. نمیدونم چه اصراری دارید که بدون یک کلام توضیح، و فقط با تکرار پست های فاقد محتوا مثل "یعنی برای دلفی 7 هیچ راهی نداره"، "کسی نیست جواب ما رو بده"، و غیره؛ فقط تاپیک رو بالا بیارید.
توضیحات لازم داده شده. اگر اونها رو انجام دادید و مشکل تان برطرف نشد، با ذکر کارهایی که انجام دادید، و مشکلی که بهش برخوردید، در یکی از تاپیک مرتبط با موضوع سوال تان را مطرح می کنید. اگر بخواید به همین روند ارسال های فاقد توضیح ادامه بدید، مسلما جریمه دریافت خواهید کرد.

ali_abbasi22145
سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 15:32 عصر
در تاپیک دیگه برای دلفی 7 خودم توضیح دادم به جواب رسید. نمیدونم چه اصراری دارید که بدون یک کلام توضیح، و فقط با تکرار پست های فاقد محتوا مثل "یعنی برای دلفی 7 هیچ راهی نداره"، "کسی نیست جواب ما رو بده"، و غیره؛ فقط تاپیک رو بالا بیارید.
توضیحات لازم داده شده. اگر اونها رو انجام دادید و مشکل تان برطرف نشد، با ذکر کارهایی که انجام دادید، و مشکلی که بهش برخوردید، در یکی از تاپیک مرتبط با موضوع سوال تان را مطرح می کنید. اگر بخواید به همین روند ارسال های فاقد توضیح ادامه بدید، مسلما جریمه دریافت خواهید کرد.

سلام
ببخشید وجریمه ام نکنید: من هرچه جستجو کردم راه حل برای دلفی 7 که شما می فرمایید به جواب رسیده پیدا نکردم.
لطفا لینکش را اینجا بگذارید: