PDA

View Full Version : قیمت گذاری روی یک برنامه

smrb59
پنج شنبه 18 بهمن 1386, 19:17 عصر
با سلام .من تازه کارم می خواستم در مورد قیمت برنامه ای که دارم مینویسم چیزی بدونم این برنامه از 14 فرم تشکیل شده و دارای 6 تا صفحه گزارش گیری هست و 3 تا کلاینت هم داره لطفا زودتر جوابم رو بدید چون باید قراردادشو هر چه زودتر ببندم . راستی کسی یه نمونه قرار داد داره تا من هم بتونم از اون استفاده بکنم اگه این کار را بکنید ممنون میشم .:بوس::بوس:

smrb59
جمعه 19 بهمن 1386, 19:50 عصر
تو رو خدا یه نفر جواب بده

jalilmousavi
شنبه 20 بهمن 1386, 09:42 صبح
با سلام .من تازه کارم می خواستم در مورد قیمت برنامه ای که دارم مینویسم چیزی بدونم این برنامه از 14 فرم تشکیل شده و دارای 6 تا صفحه گزارش گیری هست و 3 تا کلاینت هم داره لطفا زودتر جوابم رو بدید چون باید قراردادشو هر چه زودتر ببندم . راستی کسی یه نمونه قرار داد داره تا من هم بتونم از اون استفاده بکنم اگه این کار را بکنید ممنون میشم .:بوس::بوس:

بستگی به برنامه دارد که چه کاری انجام میدهد و امکاناتش چطور است و چقدر تخصصی است ( یعنی فقط توسط افراد یا جاهای خاصی استفاده می شود).
نرم افزار های تخصصی گرانتر هستند. مثلا یک برنامه ساده حسابداری که تخصصی باشد و پشتیبانی حضوری هم داشته باشد حدود 200 هزار تومان می شود قیمت داد. فراموش نشود که به طرف مقابل هم مربوط می شود که اصطلاحا تا چه قیمت هایی قبول می کند و قیمت دادن شما باعث پشیمان شدنش نشود. چون فضای کاری اینجا آنچنان نیست که با این موضوعات راحت کنار بیایند و هزینه اش را قبول کنند. باید کلی دردسر بکشی تا جا بیفتد.

amirhosein
یک شنبه 21 بهمن 1386, 17:45 عصر
متاسفانه هنوز تو ایران نمیشه طبق قاعده و قانون خاصی قیمت داد 0البته طرف مقابل هم معمولا طبق قاعده و قانون کار نمیکنه) بهمین خاطر بدون رودربایسی هر چی تیغت می بره بگیر.بعنوان تجربه شخصی میگم که قیمتتو نترس بالا بگو مخصوصا اگه بخوای باهاشون دوباره همکاری داشته باشی این قیمتی که می دی برای دفعات بعدی هم ملاک میشه.درابره موضوع برنامه و اینکه مال کجا هست و با چی نوشتی و بقیه شرایط هم بگی بهتر میشه قیمت داد.

hr110
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:17 عصر
متاسفانه هنوز تو ایران نمیشه طبق قاعده و قانون خاصی قیمت داد
دوست عزیز اینطور نیست!

قیمت هر بخش از مراحل تولید یک نرم افزار فرق میکنه، مثلاً قیمتی که برای امکانسنجی ارائه میشود با قیمتی که برای تولید یا انتقال یا پشتیبانی و .. ارائه میشود کاملاً متفاوت است.

البته به طور کلی میتوان گفت که قیمت رابطه مستقیمی با نفرات در گیر در پروژه ، مدت زمان اجرا و تخصص دارد، به این شکل که شما محاسبه میکند که پروژه شما در مدت اجرا به چه میزان نفر ساعت/نفرماه نیاز دارد و این عدد را در قیمت واحد افراد (که براساس مدرک تحصیلی و تخصص مشخص خواهد شد) ضرب میکنند. عددی که به دست خواهد آمد ، میزان هزینه ایی است که شرکت باید برای تولید نرم افزار (یا محصول مورد نظر) باید پرداخت کنند ولی این قیمت پیشنهاد شده توسط کارفرما نخواهد بود، معمولاً شرکتها این عدد را در یک عدد دیگر که سربار نامیده می‌شود ضرب کرده و به کارفرما پیشنهاد میکنند. این عدد از 50% شروع شده تا 340% نیز حقیر مشاهده کرده ام، یعنی اگر یک پروژه امکان سنجی برای یک شرکت 10 میلیون تومان هزینه داشته باشد به کارفرما عددی بین 15 میلیون تا 34 میلیون تومان اعلام خواهد شد.