PDA

View Full Version : ایجاد ارتباط بین برنامه java و database

Nassers
جمعه 19 بهمن 1386, 09:22 صبح
سلام

من یک برنامه با jbuilder 2006 نوشتم که این برنامه با دیتا بیس access ارتباط برقرار می کنه و به فایل Access رکورد اضافه یا کم می کنه. نکته ای که هست اینه که وقتی در محیط jbuilder برنامه را کامپایل می کنم همه چیز به خوبی کار می کنه . اما وقتی برنامه رو با امکان Native Excutable نرم افزار jbuilder به فایل اجرایی تبدیل می کنم . برنامه اجرا می شود اما ارتباط آن به طور کلی با database قطع میشود و هیچ تبادل اطلاعاتی انجام نمی دهد. در ضمن من در برنامه از پل ارتباطی jdbc:odbc:JdbcOdbeDriver استفاده می کنم.

ممنون میشم اگر در این مشکل من رو راهنمایی کنید.

javaphantom
جمعه 19 بهمن 1386, 12:52 عصر
اینها همه از برکات استفاده از محیطهای IDE است.
می توی قسمت control panel windows قسمت admin توی اون گزنیه odbc رو انتخاب کن بعد بگوی که می خوای از database که داری استفاده می کنی access هست بعد مسیر اونو که فایل database تو گزاشتی بهش معرفی کن بعد یک اسم بهش بده که تو برنامه براش تعریف کردی اون موقع کار می کنه.
با IDE زیاد کار کنه

Nassers
جمعه 19 بهمن 1386, 13:36 عصر
اینها همه از برکات استفاده از محیطهای IDE است.
می توی قسمت control panel windows قسمت admin توی اون گزنیه odbc رو انتخاب کن بعد بگوی که می خوای از database که داری استفاده می کنی access هست بعد مسیر اونو که فایل database تو گزاشتی بهش معرفی کن بعد یک اسم بهش بده که تو برنامه براش تعریف کردی اون موقع کار می کنه.
با IDE زیاد کار کنه

قطعا من این کار را انجام داده ام که برنامه به درستی در محیط jbuilder اجرا می شه. همانطور که گفتم مشکل وقتی است که برنامه را به فایل اجرایی تبدیل می کنم (در این حالت ارتباط با database قطع می شود)

javaphantom
جمعه 19 بهمن 1386, 15:06 عصر
منظور از فایل اجرایی executable jar file هست؟
خوب یک بار هم با خود دستور jar از توی محیط consul انجام بده و یک executable jar file درست کن.

unix_svr4
جمعه 19 بهمن 1386, 15:24 عصر
دوست عزیز
چرا به jar تبدیل نمی کنی!!!

موفق باشید.

Nassers
جمعه 19 بهمن 1386, 16:16 عصر
منظور از فایل اجرایی executable jar file هست؟
خوب یک بار هم با خود دستور jar از توی محیط consul انجام بده و یک executable jar file درست کن.

سلام
ممنون از توجه و پاسخ های شما
در جواب سئوالتون باید بگم که من هم فایل exe درست کردم وهم فایل jar اما در هر دو حالت این مشکل وجود دارد.
در ضمن من خود برنامه رو به این پست ضمیمه کردم. این برنامه برای کم یا اضافه کردن اطلاعات کتابها به یک پایگاه داده است . یک فایل نمونه Access هم در اون هست که به همون شکلی که جنابjavaphantom در پست شماره 2 فرمودند باید استفاده شود.
اگر کسی توانست این برنامه رو به فایل اجرایی تبدیل کنه بدون اینکه ارتباط اون با database قطع بشه لطفا روش کار را برای ما هم توضیح دهد
با تشکر

javaphantom
جمعه 19 بهمن 1386, 18:55 عصر
دوست عزیز برنامت به راحتی کار کرد بدون هیچ مشکلی روی سیستم من کار کرد
من فکر کنم همون پست شماره دو رو جدی نگرفتی
اسمی که برای database باید انتخاب کنی همون Library در نظر بگیر حتما
بازم می گم روی سیستم من مشکلی نداشت هم search می کرد هم report و و همه کار می کرد.
چاکس

Nassers
شنبه 20 بهمن 1386, 00:54 صبح
دوست عزیز برنامت به راحتی کار کرد بدون هیچ مشکلی روی سیستم من کار کرد
من فکر کنم همون پست شماره دو رو جدی نگرفتی
اسمی که برای database باید انتخاب کنی همون Library در نظر بگیر حتما
بازم می گم روی سیستم من مشکلی نداشت هم search می کرد هم report و و همه کار می کرد.
چاکس

مشکل از ویندوزم بود . ویندوز را که دوباره نصب کردم همه چی درست شد.