PDA

View Full Version : comboBox1

sepide1
جمعه 19 بهمن 1386, 11:50 صبح
سلام
من می خواهم برنامه ای داشته باشم که اطلاعاتی را از بانک بخونه داخل یک comboBox1 قرار بده (تا اینجا مشکلی نیست) فرض بگیرید برنامه این طوری باید عمل کند مثلا داخل comboBox1 اسم پنج نفر(بستگی به اطلاعات داخل بانک دارد) وجود دارد من هر بار یکی از آنها را انتخاب کرده و با استفاده از تکست باکس هایی که روی فرم قراردارد اطلاعاتی را برای فرد وارد می کنم حال می خواهم آخرین فردی که می ماند فقط اسمش روی فرم یا تکست درج شود(یعنی همیشه آخرین فرد هیچ گونه اطلاعاتی برایش درج نشود و فقط اسمش نشان داده شود) آیا کسی میتونه به من کمک کنه:خجالت:

Masoud_TB
جمعه 19 بهمن 1386, 13:09 عصر
private void cboNames_SelectedIndexChanged(object sender,EventArgs e)
{
if(cboNames.SelectedIndex != cboNames.Items.Count - 1)
{
// کد های مربوطه
}
}

sepide1
جمعه 19 بهمن 1386, 23:02 عصر
private void cboNames_SelectedIndexChanged(object sender,EventArgs e)
{
if(cboNames.SelectedIndex != cboNames.Items.Count - 1)
{
// کد های مربوطه
}
}

دوست عزیز منظورم این است که به صورت رندوم افراد را از comboBox انتخاب می کنم بعد آخرین فردی که باقی ماند(نه آخرین item‌)(مثلا ممکن است 10 ، Item داشته باشیم من 9 تا را به صورت تصادفی دیدم دهمین فرد که فرضا item ، هشتمی است را ندیده ام حال مشخصات این فرد را داخل تکست باکس نشان دهد

razavi_university
جمعه 19 بهمن 1386, 23:43 عصر
میتونی اطلاعاتی که از یک بانک میخونی رو داخل یک آرایه یا یک جدول دیگه تویه DB وارد کنی
بعد برای هر کدوم از Item هات که مشخصات وارد کردی اون رو از آرایه‌ات پاک کنی
حالا آخر کار چی داری : آخرین Item تویه آرایست
(البته میتونی درحین انجام کار Data Source کمبو رو تغییر بدی تا از لیست اون هم کم بشن)
البته این نظر منه

Masoud_TB
شنبه 20 بهمن 1386, 08:46 صبح
واقعا شرمنده ام!!! با این توضیحاتی که شما می دین سواد من یکی نمیرسه!!

sinpin
شنبه 20 بهمن 1386, 10:07 صبح
سلام
من می خواهم برنامه ای داشته باشم که اطلاعاتی را از بانک بخونه داخل یک comboBox1 قرار بده (تا اینجا مشکلی نیست) فرض بگیرید برنامه این طوری باید عمل کند مثلا داخل comboBox1 اسم پنج نفر(بستگی به اطلاعات داخل بانک دارد) وجود دارد من هر بار یکی از آنها را انتخاب کرده و با استفاده از تکست باکس هایی که روی فرم قراردارد اطلاعاتی را برای فرد وارد می کنم حال می خواهم آخرین فردی که می ماند فقط اسمش روی فرم یا تکست درج شود(یعنی همیشه آخرین فرد هیچ گونه اطلاعاتی برایش درج نشود و فقط اسمش نشان داده شود) آیا کسی میتونه به من کمک کنه:خجالت:

دوست عزیز منظورم این است که به صورت رندوم افراد را از comboBox انتخاب می کنم بعد آخرین فردی که باقی ماند(نه آخرین item‌)(مثلا ممکن است 10 ، Item داشته باشیم من 9 تا را به صورت تصادفی دیدم دهمین فرد که فرضا item ، هشتمی است را ندیده ام حال مشخصات این فرد را داخل تکست باکس نشان دهد

خب پیاده سازی اینکار خیلی ساده است کافیه اندیس اونهایی رو که مشاهده شدند رو در یک لیست نگهداری کنید و زمانی که تعداد آیتمهای این لیست مساوی با تعداد آیتمهای کامبوباکس منهای یک شد اونوقت بیاین و ...

فقط من موندم این ایده چطور به ذهنتون خطور کرده؟!
ممکنه بیشتر توضیح بدید که هدف از این شعبده بازی چیه ؟!!!

sepide1
شنبه 20 بهمن 1386, 22:28 عصر
خب پیاده سازی اینکار خیلی ساده است کافیه اندیس اونهایی رو که مشاهده شدند رو در یک لیست نگهداری کنید و زمانی که تعداد آیتمهای این لیست مساوی با تعداد آیتمهای کامبوباکس منهای یک شد اونوقت بیاین و ...

فقط من موندم این ایده چطور به ذهنتون خطور کرده؟!
ممکنه بیشتر توضیح بدید که هدف از این شعبده بازی چیه ؟!!!
ببین من در دانشگاه کار میکنم در قسمتی که من هستم نظرات اساتید در مورد یکدیگر (داخل یک فرم نظر سنجی) پرسیده می شود و ... حال فرض کن یک استاد در مورد 20 استاد گروه خودش نظر بده (یعنی 20 فرم و این 20 استاد نیز در مورد هم (چه شود) بعد هر استادی که در مورد استاد های گروه خود نظر داد نظرات خود را داخل یک پاکت قرار می ده ولی روی پاکت ذکر نمی کنه که کدام استاد این فرم ها را پر کرده حال من می خواهم این استاد را که قطعا اسمش داخل پاکت نیست را پیدا کنم (البته هر استادی که پیدا شد یک سری اطلاعات دارد که باید وارد شود)حالا اگه می تونید کمک کنید(البته نگو یکی یکی با دست بشمارم که ... بسی رنج بردم...)

sarnev6t
شنبه 20 بهمن 1386, 22:40 عصر
یعنی هیچ استادی در مورد خودش نظر نمیده حالا شما میخواهید اون استادو از بخش خالی مونده فرم پیدا کنید؟
(اگه اشتباه متوجه شدم اصلاح کنید)

sepide1
شنبه 20 بهمن 1386, 22:51 عصر
یعنی هیچ استادی در مورد خودش نظر نمیده حالا شما میخواهید اون استادو از بخش خالی مونده فرم پیدا کنید؟
(اگه اشتباه متوجه شدم اصلاح کنید)
کاملا درسته فقط اینکه هر استادی که داخل پاکت اسمش قرار داره حتما یکی سری اطلاعات نیز دارد که باید وارد شود(اساتید آنقدر تنبل هستند که اسم خود را روی پاکت نمی نویسند آخه بیچاره ها دکترن)

sarnev6t
شنبه 20 بهمن 1386, 23:26 عصر
اگه تعداد استادها مشخصه با swich ... caseراحت میشه استاد گم شدرو پیدا کرد در غیر این صورت کمی فکر بر انگیزه(البته من سوادم شاید قد نده ولی روش فکر میکنم)

razavi_university
یک شنبه 21 بهمن 1386, 02:08 صبح
اون روشی که من گفتم جواب نمیده؟؟؟ (استاد در مورد هر کی نظر داد اون از لیستمون حذف بشه تا به خودش برسه)
هر استادی درباره همه نظر میده به جز خودش
البته این در حالتی که ندونیم کدوم استاد داره نظر در مورد بقیه میده
اگه بدونیم (یعنی با لوگین وارد شه) که اسم خودشو از لستی که در موردشون نظر میده حذف می کنیم (چی گفتم .. !!):متفکر:

H2K
یک شنبه 21 بهمن 1386, 06:05 صبح
سلام

یعنى شما یه combo میخواى حالا n تا توش هست رو هر کدوم میزنى text هاى makhsosesho از text boxha بگیره و آخرى رو که انتخاب میکنى هیچى نشه؟ یعنى نتونه چیزى وارد کُنه فقط اسمشو ببینى؟ اگه درست متوجهِ شدم manzoretono بگو که بگم چى کار کنى

sepide1
یک شنبه 21 بهمن 1386, 19:31 عصر
اگه تعداد استادها مشخصه با swich ... caseراحت میشه استاد گم شدرو پیدا کرد در غیر این صورت کمی فکر بر انگیزه(البته من سوادم شاید قد نده ولی روش فکر میکنم)
همین که شما روش فکر می کنید برای من قشنگ ترین چیزه حتی اگه نتونید انجام بدید

اون روشی که من گفتم جواب نمیده؟؟؟ (استاد در مورد هر کی نظر داد اون از لیستمون حذف بشه تا به خودش برسه)
هر استادی درباره همه نظر میده به جز خودش
البته این در حالتی که ندونیم کدوم استاد داره نظر در مورد بقیه میده
اگه بدونیم (یعنی با لوگین وارد شه) که اسم خودشو از لستی که در موردشون نظر میده حذف می کنیم (چی گفتم .. !!):متفکر:
طرحتون جالبه خیلی ممنون ولی اولا نباید از بانک پاک بشه به هزار دلیل دوما استاد نظر دهنده معلوم نیست
ولی میدونم صد در صد آرایه می خواهد

دوستان اگه اجازه بدید بیخیال این تایپیک بشیم
و منم بهتره برم آرایه را خوب یادبگیرم

از همه تشکر میکنم که وقت گذاشتند خلاصه ببخشید
اجازه هست؟

Mahdi.Kiani
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:00 عصر
از همه تشکر میکنم که وقت گذاشتند خلاصه ببخشید
اجازه هست؟

تاپیک جالبی بود!!! دیگه کم کمک داشت رو به مسائل عشقولانه هم میرفت مثل نمونه زیر :لبخند::بامزه:

همین که شما روش فکر می کنید برای من قشنگ ترین چیزه حتی اگه نتونید انجام بدید