PDA

View Full Version : برقراری ارتباط با Sql server در ویستا

ramkly
جمعه 19 بهمن 1386, 20:39 عصر
سلام
در ویندوز ویستا بدون تعریف user & password نمی شه به sql وصل شد وقتی user هم در sql تعریف می کنم باز نمی تونم به sql وصل بشم نمی دونم که آیا کار خاصی باید انجام بدم تا تو ویستا به مشکل بر نخورم.
همین برنامه توی xp بدون مشکل اجرا می شه(البته برای اتصال به sql از trusted_connection=yes استفاده کردم ولی تو ویستا به اینصورت بم اجازه اتصال نمی ده)

alirzn
یک شنبه 19 اسفند 1386, 12:20 عصر
منم این مشکل رو دارم. شما تونستید حلش کنید؟

سلام
در ویندوز ویستا بدون تعریف user & password نمی شه به sql وصل شد وقتی user هم در sql تعریف می کنم باز نمی تونم به sql وصل بشم نمی دونم که آیا کار خاصی باید انجام بدم تا تو ویستا به مشکل بر نخورم.
همین برنامه توی xp بدون مشکل اجرا می شه(البته برای اتصال به sql از trusted_connection=yes استفاده کردم ولی تو ویستا به اینصورت بم اجازه اتصال نمی ده)

unassigned_identifier
یک شنبه 19 اسفند 1386, 13:35 عصر
من خودم هم این مشکل رو داشتم.
در ویستا برای برقراری ارتباط با sql باید در administrator باشید
اما در ویستا admin در حالت عادی غیر فعل است.
برای فعال کرن admin روی my computer کلیک راست کرده و در قسمت manage گزینه ی local users and groups و سپس users را انتخاب کنید. و روی admin کلیک راست کرده و گزینه ی enable کردن انرا تیک بزنید.
در اخر کار باید با admin بالا امده و مانند xp و بدون مشکل به sql متصل شوید.

kiani_behzad
جمعه 09 فروردین 1387, 19:15 عصر
سلام.
من با userای بالا میام که admin هست اما باز هم این مشکل رو دارم.
واقعا موندم دیگه چی کار کنم.

anubis_ir
جمعه 09 فروردین 1387, 21:26 عصر
در چه نگارشی از اس کیوال سرور و همچنین دقیقا چه خطایی می‌دهد؟ این موارد برای پاسخ دهی مهم است.
اگر از اس کیوال سرور 2005 استفاده می‌کنید، حتما باید سرویس پک 2 مربوط به اس کیوال سرور 2005 در ویستا نصب شود.

kiani_behzad
شنبه 10 فروردین 1387, 14:15 عصر
بله من از sql2005 استفاده می کنم پس باید سرویس پک 2 را نصب کنم؟
خیلی ممنون. لطف کردین. امتحان می کنم بعد خبرشو میدم.