PDA

View Full Version : اجرا شدن GridView_RowCommand هنگام عوض کردن صفحه

maxpayn2
شنبه 20 بهمن 1386, 11:19 صبح
سلام
من یک GridView دارم که برای رویداد GridView_RowCommand اون کد نویسی کردم ،‌ در ضمن خاصیت AllowPaging هم فعاله ،‌ وقتی روی یکی از شماره صفحات کلیک میکنم GridView_RoCommand اجرا میشه . چی کار باید بکنم که اجرا نشه ؟ مگه نباید وقتی روی یک دکمه تو GridView کلیک میشه اجرا بشه ؟ من که روی دکمه ای کلیک نکردم

mahdi_farhani
شنبه 20 بهمن 1386, 11:32 صبح
خوب اینم یه Command حساب میشه !!!
شما باید شرط بزاری که اگر این Command بود اینکارو بکن

maxpayn2
شنبه 20 بهمن 1386, 11:36 صبح
میشه بیشتر توضیح بدید ؟ فکر کنم منظورتون اینه که باید چک کنم رویداد عوض شدن صفحه اتفاق نیافتاده باشه ،‌چه طوری باید این رو هندل کرد ؟

mahdi_farhani
شنبه 20 بهمن 1386, 11:50 صبح
command name که هنگام Pgeing به متد RowCommand فرستاده میشه Page هست .
برای این کار شما یه کد به این شکل باید بنویسی

if( e.CommandName=="test")
{
int m;
m = 5;
}

در ضمن اگر از commandfield ها استفاده کنی ، برای هر کدم یه کامند میفرسته ، مثلاٌ برای Delete و Select

maxpayn2
شنبه 20 بهمن 1386, 11:59 صبح
یا به عبارت دیگه if(e.CommanName != "Page") ، درسته ؟

mahdi_farhani
شنبه 20 بهمن 1386, 12:04 عصر
اگر کامند فیلد نداری ، مشکلی نداره ... ولی اگر کامند فیلد داری دیگه نمیتونی اینطوری بنویس ، در ضمن اگر چند تا کامند مختلف هم درست کرده باشی ، بازم نمیتونی چون باید بررسی کنی که کدوم کامند ، چه کاری را باید انجام بده

maxpayn2
شنبه 20 بهمن 1386, 14:44 عصر
یه جوری ماس مالیش کردم ،‌ کار این بود که میخواستم هر کدوم از ردیف های گرید که انتخاب شد ID اون تو دیتابیس برگردونده بشه و نسبت به اون یه سری کار انجام بده ،‌ بالاخره یه ItemTemplate به گرید اضافه کردم و یه دکمه توش انداختم که متنش میشه "انتخاب" ،‌ یه CommandArgument بش دادم که از تو دیتابیس پر میشه و همون ID توش قرار میگیره و CommandName رو هم برابر با Select قرار دادم ،‌ حالا هر وقت Row_command اتفاق بیافته یک Session به وسیله CommanArgument که همون ID هستش پر میشه و اگه روی دکمه انتخاب کلیک شده باشه Row_SelectedIndexChange اتفاق میافته که بر اساس مقدار اون Session کار های مورد نظر رو انجام میده