PDA

View Full Version : مشکل با FindWindowEx

r0ot$harp
شنبه 20 بهمن 1386, 23:55 عصر
سلام دوستان
من می خوام با تابع FindWindowEx بیام و روی دسک تاپ بگردم و وقتی مثلا فایل ehsan.txt رو پیدا کردم پاکش کنم ولی مکل اینه که بدونه این که من رو دسک تاپ برم یعنی بدونه این که من دسکتاپ رو فعال کنم مثلا من تو درایو C خستم و برنامه رو اجرا می کنم و برنامه بیاد بگرده و اون پیدا کنه .
باتشکر

__siavash__
یک شنبه 21 بهمن 1386, 12:34 عصر
سلام دوستان
من می خوام با تابع FindWindowEx بیام و روی دسک تاپ بگردم و وقتی مثلا فایل ehsan.txt رو پیدا کردم پاکش کنم ولی مکل اینه که بدونه این که من رو دسک تاپ برم یعنی بدونه این که من دسکتاپ رو فعال کنم مثلا من تو درایو C خستم و برنامه رو اجرا می کنم و برنامه بیاد بگرده و اون پیدا کنه .
باتشکر
فکر نمیکنم با FindWindowEx بشه فایلها رو جستجو کرد ...
با FindWindowEx میتونی هندل پنجره ها و زیر پنجره های یک پنجره رو پیدا کنی !!!

r0ot$harp
یک شنبه 21 بهمن 1386, 22:04 عصر
سیاوش جان اگر هندل یک منو را داشته باشیم چه جوری می تونیم رو اجزای منو کلیک کنیم مثلا منوی file بر روی Exit در منوی file کلیک کنیم .

باتشکر

__siavash__
دوشنبه 22 بهمن 1386, 00:23 صبح
سیاوش جان اگر هندل یک منو را داشته باشیم چه جوری می تونیم رو اجزای منو کلیک کنیم مثلا منوی file بر روی Exit در منوی file کلیک کنیم .

باتشکر
ID اون منو رو با تابع GetMenuItemID بدست بیار بعد از PostMessage به این صورت استفاده کن

PostMessage hwnd, WM_COMMAND, lID, 0

r0ot$harp
دوشنبه 22 بهمن 1386, 01:32 صبح
سیاوش جان وقتی ما یه تکست باکس داریم چه جوری یه مقداری توش بریزیم با استفاده از هندل ها موقعی که هندل تکست باکس هم داشته باشیم .
باتشکر

Mbt925
دوشنبه 22 بهمن 1386, 03:14 صبح
سیاوش جان وقتی ما یه تکست باکس داریم چه جوری یه مقداری توش بریزیم با استفاده از هندل ها موقعی که هندل تکست باکس هم داشته باشیم .
باتشکر

دوست عزیز سوال هاتون رو توی تاپیک های جدا مطرح کنید.

__siavash__
دوشنبه 22 بهمن 1386, 10:50 صبح
باتشکر
درسته هر سوال رو تو یه تاپیک مطرح کن !!!

Public Declare Function SendMessage Lib "user32" Alias "SendMessageA" (ByVal hwnd As Long, ByVal wMsg As Long, ByVal wParam As Long, lParam As Any) As Long

این کد متن تکست باکسی که هندلشو داری کپی میکنه !

SendMessage TextBox Hwnd, &H301, 0, ByVal 0&

این کد هم متنی رو که داخل حافظه هست در تکست باکس Paste میکنه !

SendMessage TextBox Hwnd, &H302, 0, ByVal 0&