PDA

View Full Version : DATA MOِDULE و CONNECTION

marmar
یک شنبه 21 بهمن 1386, 08:54 صبح
سلام
من یه برنامه معمولی تحت شبکه دارم که قرار هست به بانک سرور وصل بشه connection رو تو DATA MODULEتعریف کردم برنامه بدون هیچ مشکلی وصل شد اما تو بعضی از فرم ها وقتی برنامه با ADOQUERY کار می کنه (وقتی تو برنامه قرار هست ADOQOUERY فعال بشه یا DBLOOCKUPCOMBOBOX لیست سورس و KEY FIELD آن تنظیم شود ) این EROR رو میدهد: INVALID AUTHORIZATION SPECIFICATION می شه راهنماییم کنین چی کار کنم؟
در ضمن من هیچ چیزی تعریف نکردم فقط تو ماژولم یه CONNECTION گذاشتم و تو یه فرم دیگه که LOGIN می شه اسم DATABASE و نام سرور رو بهش میدم برای کار با ADOQOUERY IH چی کار باید بکنم
ممنون از توجهتون پیشاپیش

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 بهمن 1386, 10:16 صبح
این پیغام مبنی بر اینه که شما هیچ کانکشنی ندارید.یعنی کانکشن معتبری ندارید.احتمالا اگر adoquery رو به adoconnection وصل نکردید باید اینکارو بکنید.بعد سعی کنید خود adoconnection رو true کنید ببینید درست وصل میشه یا نه .بعد از اون همین کارو با adoquery انجام بدید.

marmar
یک شنبه 21 بهمن 1386, 11:42 صبح
ببینید من این کار را انجام میدم یعنی ADOQUERY رو به CONNECTION وصل می کنم اما درست جواب نمیده یعنی اگه همین کار رو بدون ماژول و بصورت معمولی انجام بدم یعنی بعدا برنامه DATABASE رو تو همون سیستمی که داره باهاش کار می کنه ببینه هیچ مشکلی نداره ولی مشکل من از اون جا شروع شد که ADOQUERY خواست به یه کانکشنی وصل بشه که رو یه ماژول هست می شه دوستان لطف کنن نظراتشون رو بگن
ممنون می شم

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 21 بهمن 1386, 15:18 عصر
اگر adoquery شما روی یک یونیت دیگر قرار داره باید یونیت مربوط به dm رو ابتدا use کنید تا بتونید از کانکشن مربوطه استفاده کنید.

vcldeveloper
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:09 عصر
استفاده از یک کانکشن که روی یک DataModule قرار داره نیاز به کار خاصی نداره. پیغام شما مربوط به اتصال AdoConnection به سرور هست. یعنی AdoConnection نمی تونه درست به سرور متصل بشه. احتمالا در تعیین نوع Authentication سرور بانک اطلاعاتی یا username/password مشکلاتی دارید. یا تنظیمات امنیتی خاصی روی سرور شما اعمال شده که در شرایط خاصی اجازه اتصال به شما نمیده. هر چی که هست، در شرایط عادی ربطی به DataModule نداره.