PDA

View Full Version : داشتن منوی فرعی فقط برای سطرهای DataGridView

amir_pro
یک شنبه 21 بهمن 1386, 11:21 صبح
سلام به دوستان
وقتی از یک ContextMenuStrip استفاده می کنیم و یک سری منو برای آن درست می کنیم چه طوری باید این منو فقط به سطرهای DataGridView ربط داد که اگر کاربر روی هر سط رایت کلیک کرد منو نمایش داده بشه.
کد زیر فقط اگر روی سطر اول رایت کلیک شد منو را نشان می دهد.

DgvDel.CurrentRow.ContextMenuStrip=ContextMenuStri p1

و کد زیر هم فقط برای سلول اول از سطر اول منو را نمایش می دهد.

DgvDel.CurrentCell.ContextMenuStrip = ContextMenuStrip1;

از دوستان محترم تقاضای راهنمایی دارم.
با تشکر

Masoud_TB
دوشنبه 22 بهمن 1386, 09:35 صبح
دوست عزیز شما نمی تونین این کار رو انجام بدین.
اما برای اینکه واقعا هر سطرتون یه منوی خاص خودش رو داشته باشه باید وقتی روی منو تون راست کلیک میشه(که در نتیجه Context Menu باز می شود) ContextMenu گرید رو عوض کنین. در حقیقت شما باید به صورت Runtime و با توجه به سطری که روش کلیک شده ContextMenu رو ست کنین.

amir_pro
دوشنبه 22 بهمن 1386, 11:44 صبح
ممنون جناب Masoud_TB
در رویداد mouseclick نوشتم که اگر دکمه سمت راست موس فشرده شد contextmenu را باز کند

contextmenustrip1.show()
ولی این دستور منو را در مختصات 0و0 (سمت چپ و بالای صفحه ) نشان می دهد. چه کدی باید بنویسم که این منو را در مختصات جاری موس باز کند؟
ممنون

Mahdi.Kiani
دوشنبه 22 بهمن 1386, 12:46 عصر
من درست متوجه منظورتون نشدم
شما می خواین که روی هر سطری که راست کلیک می کنین یه contextMenu ی مخصوص به اون و متفاوت باز بشه؟ منظورتون از "فقط سطر های دیتا گرید" چیه؟

Masoud_TB
دوشنبه 22 بهمن 1386, 14:14 عصر
نه!! نمی خواهد شما بنویسی که نشون بده. گفتم شما ContextMenu رو عوض میکنی یا اینکه runtime می سازیش

Mahdi.Kiani
دوشنبه 22 بهمن 1386, 15:30 عصر
نه!! نمی خواهد شما بنویسی که نشون بده. گفتم شما ContextMenu رو عوض میکنی یا اینکه runtime می سازیش
مخاطب این پست کی بود و معنیش چی بود؟

amir_pro
سه شنبه 23 بهمن 1386, 23:19 عصر
ممنون از دوستان که جواب دادند- مثلاینکه من سوالم را اشتباه مطرح کرده بودم-منظورم این بود که یک منو فقط برای سطرها باشدکه با تغییر خاصیت contextmenustrip مربوط به rowtemplate مشکلم حل شد.
شرمنده اگر سوالم واضح نبود.