PDA

View Full Version : نحوه کار با tooltip

H2K
یک شنبه 21 بهمن 1386, 16:23 عصر
با سلام و عرضِ ادب خدمت اساتید خودم

آقا موضوع از این قراره من اصلا با tooltip کار نکردم اما الان یه linkelabel دارم که میخوام هر دفعه فایل رو بخونم و بریزم تو linkelabel نشون بدم .

حالا مشکل اینجاست اگه متن کم باشه مشکلى نیست اما اگه متن زیاد بود مى تونم با substring کامش کنم نشون بده یک مقدار و بقیه اش به صورت ...... باشه اما میخوام وقتى که اینجورى میکنم با ماوس که میرى روش یه baloon یا چیزى باز بشه کلِ متن و ببینم .
ممنون میشم از کمک و همراهى ،اگه با مثال توضیح ها رو بگین ممنون میشم :لبخندساده:

H2K
یک شنبه 21 بهمن 1386, 17:34 عصر
دوستان کسى در این مورد چیزى نمى دونه ؟ یا کمکى نمى تونه بکنه من serch کردم چیزى بدست نیاوردم :گریه::ناراحت::افسرده:

H2K
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:05 عصر
از دوستان کسى نمى دونه یا جوّ این طور هست که با جدید ها کارى ندارن؟
ماشاالله این همه user و C# کار کسى نیست یه جواب بده؟:متفکر:

Mahdi.Kiani
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:33 عصر
از دوستان کسى نمى دونه یا جوّ این طور هست که با جدید ها کارى ندارن؟
ماشاالله این همه user و C# کار کسى نیست یه جواب بده؟:متفکر:

دوست عزیز
متاسفانه باید عرض کنم که شما
یا تا به حال اسم سایتی به نام google به گوشتون نخورده
یا بلد نیستین سرچ کنین
یا حال سرچ کردن ندارین
یا ...

و
مطمئنا
یکمی آماده خور هستین (عذر خواهی می کنم ولی خوب چاره ای نبود) چون اگر یه نگاه خیلی کوچولو به toolbox درون دات نت می انداختین می دیدین که به همین بزرگی یه آیت هست به نام tooltip و اگر حالشو داشتین حداقل در MSDN راجع به اون یه تحقیقی می کردین

باور کنید به خدا ما به این شکل برنامه نویسی را یاد نگرفتیم !!! (حداقل در مورد خودم اینو مطمئنم.. بقیه را نمی دونم)

نمونه برنامه attach شده صرفا یه ایده بهت مید . البته من tooltip را runtime ساختم که فکر نکنم نیاز به توضیح خاصی داشته باشه.

راستی سرچ کردن مخصوص این سایت نیست!!! گر چه خیلی از مسائل اینجا پاسخ داده شده ولی هیچ وقت خودتون را وابشته به سایت خاصی نکنین
موفق باشید

Mahdi.Kiani
یک شنبه 21 بهمن 1386, 23:37 عصر
راستی منظورت چیه که فایل را بخونی و بریزی توی لینکد لیبل؟
معمولا محتوی فایل ها را در کنترل های دیگه ای مانند richtextBox و .. نشون می دن!!!

H2K
دوشنبه 22 بهمن 1386, 00:21 صبح
دوست عزیز
متاسفانه باید عرض کنم که شما
یا تا به حال اسم سایتی به نام google به گوشتون نخورده
یا بلد نیستین سرچ کنین
یا حال سرچ کردن ندارین
یا ...

و
مطمئنا
یکمی آماده خور هستین (عذر خواهی می کنم ولی خوب چاره ای نبود) چون اگر یه نگاه خیلی کوچولو به toolbox درون دات نت می انداختین می دیدین که به همین بزرگی یه آیت هست به نام tooltip و اگر حالشو داشتین حداقل در MSDN راجع به اون یه تحقیقی می کردین

باور کنید به خدا ما به این شکل برنامه نویسی را یاد نگرفتیم !!! (حداقل در مورد خودم اینو مطمئنم.. بقیه را نمی دونم)

نمونه برنامه attach شده صرفا یه ایده بهت مید . البته من tooltip را runtime ساختم که فکر نکنم نیاز به توضیح خاصی داشته باشه.

راستی سرچ کردن مخصوص این سایت نیست!!! گر چه خیلی از مسائل اینجا پاسخ داده شده ولی هیچ وقت خودتون را وابشته به سایت خاصی نکنین
موفق باشید

نه عزیز اتفاقات تو گوگلِ یا جاهاى دیگه راحت پیدا میشه اما اینو پیدا نکردمکه متوجه بشم ، و سختىِ اینجا اینه که یه سرى اطلاعات من در آورى(جمله ایرانى) میگن دوستان, چون تا حالا به گوشم نخورده مشکلِ serch و پیدا کردن.در هر صورت مرسى که یک نفر پیدا شد جواب بده ، مثل اینکه اینجا بیشتر مصرف کندِ هستن تا کمک یا مشاور دهنده ، من درخواستِ کدِ نکردم گفتم راهنمایى کنید .
این نکته رو هم بگم اگه گوگلِ یا سایت ها نبود ،و این کمک ها نه اینکه کدِ بِدن بهم ،فقط راهنمایى ، اینجورى نابغه مثل شما بوجود نمى آمد:چشمک:

Mahdi.Kiani
دوشنبه 22 بهمن 1386, 08:46 صبح
نه عزیز اتفاقات تو گوگلِ یا جاهاى دیگه راحت پیدا میشه اما اینو پیدا نکردمکه متوجه بشم ،

شاید بد سرچ کردین
یه نمونه خیلی ساده!!!
http://www.google.com/search?hl=en&q=how+to+set+tooltip+C%23&btnG=Search

سختىِ اینجا اینه که یه سرى اطلاعات من در آورى(جمله ایرانى) میگن دوستان, چون تا حالا به گوشم نخورده مشکلِ serch و پیدا کردن.

هاااا ، ای که گفتی یعنی چه ؟؟

این نکته رو هم بگم اگه گوگلِ یا سایت ها نبود ،و این کمک ها نه اینکه کدِ بِدن بهم ،فقط راهنمایى ، اینجورى نابغه مثل شما بوجود نمى آمد

من و امثال من که تعدادشون هم در این سایت خدا را شکر کم نیست، اگر می خواستیم به این شکل برنامه نویس بشیم که فاتحه برنامه نویسی توی ایران خونده بود. زحمت باید کشید دوست گرامی .. شب زنده داری... ترجمه ebook .. بررسی انواع و اقسام کدهای نوشته شده توسط این و اون و ......
خوب طبیعتا گوگل یک انقلاب در وب هست و کسی روی این موضوع حرفی نداره ولی مهم بلد بودن و استفاده کردن از اون هست که ....

مثل اینکه اینجا بیشتر مصرف کندِ هستن تا کمک یا مشاور دهنده

این موضوع بستگی به خود شخص داره که بخواد به چه شکلی کار کنه.. حتما تا بحال قصه اون پدری که پسرش را برای کار کردن فرستاد شهر را شنیدی .....

و در نهایت اینکه دوست من، اگر اینجا دوستانی بهت مطلبی را یاد آوری می کنن، صرفا جهت این است که تجربیات خودشون را مفت و مجانی در اختیارت قرار بدهند... اینکه یاد بگیرین که از کدوم مسیر و به چه نحوی دنبال مطلبی (نه صرفا برنامه نویسی) برین تا زودتر به مقصد برسین.
بارها مشاهده شده که کاربربه مدت 2 ماه یا حتی بیشتر منتظر نوشتن یک panel با چهار تا دکمه این طرف و اون طرفش شده.. من به شخصه وقتی این مسائل را می بینم واقعا تاسف میخورم که چرا یک برنامه نویس باید 2 ماه الکیو بیخود وقت خودش را صرف چیزی بکنه که با 30 ثانیه جستجو یا 5 دقیقه وقت گذاشتن کد نویسی می تونه بدست بیاره...
البته این که چه کسی و به چه نحوی عمل می کنه به خودش مربوطه ولی هدف صرفا کمک کردن است..

به هر حال امید وارم که رنجیده نشده باشین و تلاش بیشتری بکنین
یا علی

H2K
دوشنبه 22 بهمن 1386, 15:45 عصر
ببین مشکل سر اینکه من بلدم serch کنم یا نه یا شما نابغه یا حرفه اى هستین نیست ، من خودم ایرانى هستم ،خارج از ایران زندگى میکنم ، مشکل اینه که متاسفانه ایرانى جماعت چیزى یاد میگیره خدا رو bandegi نمى کنه(البته نه همشون) اما وقتى که چیزى لازم درِ خودشو به دارو دیوار میزنه،اگه دقت کنین من درخواستِ کدِ نکردم گفتم دوستانى که بلدن یا میدونن یه توضیح bedanke چیه و چى کار میکنه بعدشم belekhare yefarghi بین من تازه وارد با شما که مثلا programin کار هستین باید در serch باشه یان نه؟ در هر صورت مرسى موفق باشین.:لبخندساده:

یه نکته هم بگم اگه وسط text من اینجورى pingilish میاد چون خودم تایپ فارسى ندارم از این سایت ها استفاده میکنم براى ترجمه. بد ترجمه میکنه بعضى وقتها .

این siteshe شاید روزى bekareton بیاد یا به کاره دیگر دوستان

http://www.bitaweb.com/fa/farsiNegar.html