PDA

View Full Version : استفاده از ADOTable ؟

mohsen57
دوشنبه 22 بهمن 1386, 13:10 عصر
من آموزش استفاده از ADOTable رو می خواستم هرچی سرچ کردم مقاله ایی در این زمینه پیدا نکردم.

SYNDROME
دوشنبه 22 بهمن 1386, 16:23 عصر
من آموزش استفاده از ADOTable رو می خواستم هرچی سرچ کردم مقاله ایی در این زمینه پیدا نکردم.
فکر کنم Help خود دلفی بهترین مقاله است.
اگر هم سوالی دارید در تاپیکها بپرسید دوستان می توانند کمکتان کنند.
موفق باشید

mohsen57
دوشنبه 22 بهمن 1386, 16:53 عصر
ویندوز لپ تاپ من ویستا هستش. نمی دونم چرا Help دلفی در ویستا کار نمیکنه!!

Amir_Safideh
دوشنبه 22 بهمن 1386, 18:51 عصر
خوب اطلاعات مربوط به ADOTable خیلی زیاده بهتره شما بفرمائید چه چیزی لازم دارید در مورد اون بدونید تا به صورت جزء به جزء جواب بگیری .

mohsen57
دوشنبه 22 بهمن 1386, 21:12 عصر
من دنبال یه مقاله می گردم که آموزش بده با استفاده از ADOTable با یک بانک اطلاعاتی اکسس کار کنم یعنی روی رکوردها حرکت کنم ، اضافه کنم ، حذف کنم ، جستجو کنم و ...

vcldeveloper
سه شنبه 23 بهمن 1386, 05:08 صبح
توی همین سایت که AdoTable یا Access رو جستجو کنید، دستتون میاد که باید چیکار کنید.

mohsen57
سه شنبه 23 بهمن 1386, 09:49 صبح
نتونستم چیزی پیدا کنم اگه سراغ داری لینکش رو بدید بی زحمت.

dkhatibi
سه شنبه 23 بهمن 1386, 12:56 عصر
کلا Table آموزش نمی خواد.
شما ابتدا باید برای تنظیم اتصال به دیتابیس خود یک Connection String در قسمت پروپرتی ها براش تعریف کنید تا به بانک خودتون متصل شوید.
در صورتیکه این کار را انجام دادید در قسمت TableName نام جداول موجود در دیتابیس ظاهر می شه که هرکدوم که خواسید را انتخاب می کنید.
خاصین Active اونو True کنید.(کار تمومه)
اگر با ConnectionString آشنا نیستسد این واژه را جستجو کنید

fazel-d
سه شنبه 23 بهمن 1386, 13:38 عصر
این مقاله کمکت می کنه.....
مقاله رو تو فایل PDF زیر قرار می دم .
تشکر یادت نره
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــ
دستمو بگیر ترسی نداره

mohsen57
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 00:09 صبح
تونستم یخورده باهاش کار کنم. ولی نمیدونم چجوری میشه یک رکورد اضافه کرد و فیلدهاش رو پر کرد، ویرایش کرد یا چیزی رو جستجو کرد؟ همچنین چجوری میشه از دستورات sql استفاده کرد؟ مثلا من می خوام فقط رکوردهایی رو برگردونه که مقدار فیلد count ان کمتر از 5 باشه.

vcldeveloper
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 01:36 صبح
تونستم یخورده باهاش کار کنم. ولی نمیدونم چجوری میشه یک رکورد اضافه کرد و فیلدهاش رو پر کرد، ویرایش کرد یا چیزی رو جستجو کرد؟ همچنین چجوری میشه از دستورات sql استفاده کرد؟ مثلا من می خوام فقط رکوردهایی رو برگردونه که مقدار فیلد count ان کمتر از 5 باشه.
جواب همچین سوالاتی معمولا در انجمن ها پیدا نمیشه، یا به یک سایت Tutorial دلفی مراجعه کنید، یا یک کتاب آموزش دلفی تهیه کنید. لطفا در ادامه نپرسید چه کتابی، چون قبلا بارها در تاپیک های مختلف درباره کتاب های مختلفی که در این زمینه هست، بحث شده.

fazel-d
دوشنبه 29 بهمن 1386, 23:28 عصر
این هم مقاله شماره 2
pdf

تشکر یادت نره