PDA

View Full Version : تغییر username & password

yas_ayat
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:01 عصر
چه طور میشه در برنامه ای که برای کاربر یوزر و پسورد تعریف کرده ایم به او این امکان را بدهیم که بتونه یوزر و پسوورد خود را تغییر بده و با یوزر و پسورد جدید وارد برنامه بشه ؟؟فکر کنم این کار نیاز به دیتا بیس داره.یه راهنمایی کامل می خوام.ممنون.

yas_ayat
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:15 عصر
کسی نمی تونه این مشکلو را حل کنه؟

ƒxmahdi
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:23 عصر
ورود شما را به سایت برنامه نویسان تبریک می گم
علاوه بر دیتابیس روش های دیگری هم هست که ساده تره البته اگه فقط بخواهید فقط یک یوزر و پسورد در برنامه قرار دهید روش زیر را امتحان کنید
شما ابتدا یوزر و پسورد اولیه را در ریجستری ذخیره کنید

SaveSetting "NameProgram", "Section", "Keyname", "1234"
با این کد پسورد 1234 در ریجستری ذخیره می شه حال اگه بخواهید اونو استخراج کنید

Mystring = GetSetting("NameProgram", "Section", "Keyname")

مقدار مورد نظر را در mystring ذخیره می شود موفق باشید

اوبالیت به بو
دوشنبه 22 بهمن 1386, 18:08 عصر
با همون دستور Update و Refresh کنترل ADO یا Data امکان پذیر هستش.
البته منظورم داخل پایگاه داده هستش.

venizsoft
دوشنبه 22 بهمن 1386, 20:16 عصر
منظورتون pass , user windows است

www.venizsoft.com

اوبالیت به بو
دوشنبه 22 بهمن 1386, 21:02 عصر
منظورتون pass , user windows است

www.venizsoft.com (http://www.venizsoft.com)
یه بار پست شماره 1 رو بخونید متوجه منظورشون میشید.

جناب من برنامش رو دارم اگه می خواین بگین.

yas_ayat
سه شنبه 23 بهمن 1386, 00:12 صبح
جواب بالا بیشتر منو گیج کرد.اگه میشه لطف کنین یه برنامه یا یه راهنمایی کامل درباره یوزر و پسوورد واینکه کاربر بتونه یوزر و پسوورد جدیدی را تعریف کنه و از این به بعد با یوزر و پسوورد جدید وارد بشه به من بدین.حتما هم باید از دیتا بیس (مورد نظر من اس کیو ال)استفاده بشه .چون فکر نمی کنم توی وی بی دستوری برای حذف یوزر و پسوورد قبلی وجود داشته باشه.

bobrus
سه شنبه 23 بهمن 1386, 09:32 صبح
دوست عزیز شما اگه با بانک اطلاعاتی کار کرده باشید متوجه می شوید که کار با TABLE کاربران تفاوتی با کار با TABLE های دیگه توی بانک نداره
تفاوت در نحوه برخورد شما در هنگام تغییر اطلاعات جدول کاربران هست یعنی شما باید مطمئن شوید که خود کاربر اقدام به این تغییرات کرده
و اگر در برنامه ها دقت کرده باشید می بینید که هنگام تغییر رمز ابتدا کلمه رمز قبلی از کاربر پرسیده میشه
و معمولاً تغییر نام کاربری به عهده مدیر برنامه هست و کاربران دیگر اجازه تغییر نام کاربری خودشون رو ندارن
ثبت و باز خوانی و اضافه و حذف و ویرایش این اطلاعات هم همونطور که گفتم مثل بقیه جدولهاست

ƒxmahdi
سه شنبه 23 بهمن 1386, 09:55 صبح
برنامه زیر اطلاعات را در ریجستری ذخیره می کنه و قابلیت تغییر آن را هم داره موفق باشید

Username : fxmahdi
password : 321