PDA

View Full Version : حذف یک رکورد

cd2007
دوشنبه 22 بهمن 1386, 17:12 عصر
سلام دوستا ن من یک جدول ساختم و وقتی که یک رکور حذف می شه اگر مثلا از 1 تا 10 باشه و من رکورد 9 رو پاک کنم شماره 10 نمی شه 9! ! من باید چه کار کنم؟:اشتباه:

Amir_Safideh
دوشنبه 22 بهمن 1386, 18:18 عصر
منظورتون اینه که شما یک فیلد دارید که به ترتیب رکودها شماره گذاری میشه مثلا از 1.....& ؟ خوب اگر جوابتون مثبته در اونصورت یا فیلدتون از نوع AutoNum هست یا خودتون به اون مقدار میدید در هر حال این طبیعیه که با پاک کردن یک رکورد بقیه اعداد تغییر نکنه آخه اگر تغییر بکنه جای تعجبه چون که معمولا دیتابیس ها خودبه خود اطلاعات رو تغییر نمیدن و همیشه تابع اوامر شما هستن .

شما باید بااستفاده از یه کوئری جدولت رو UpDate کنی تا شماره ها به ترتیب چیده بشن . البته اگر فیلد شما از نوع AutoNum باشه دیگه شما نمیتونید اون رو UpDate کنید چون که کنترل این فیلد کلا به دست پایگاه داده شما خواهد بود . و اگر این فیلد رو به عنوان یک کلید ازش استفاده میکنید باید در زمان UpDate کنترل کنید که مقدار تکراری بهش ندید چون به شما پیغام خطا میده . من بهتون پیشنهاد میکنم اگر خیلی براتون مهم نیست که این فیلد حتما به ترتیب باشه از خیر UpDate کردنش بگذرید و همون جوری رهاش کنید .
-----------------
موفق باشید.