PDA

View Full Version : سخت کوئری در بازه زمانی

iransim
دوشنبه 22 بهمن 1386, 18:51 عصر
ساخت کو ئری در بازه زمانی
سلام دوستان
لطف کنید فایل ضمیمه را مشاهده کنید و بفرمائید در کوئری در فیلد تاریخ چه دستوری را بنویسم تا بازه زمانی ( تاریخ ابتدا و انتها )را از من دریافت کرده و تعداد درخواستهای ثبت شده را در این بازه بروی یک فرم نمایش داده و سپس بتوانم انرا چاپ کنم .
ممنون می شم.

مهدی قربانی
دوشنبه 22 بهمن 1386, 20:38 عصر
سلام
برای تعیین یک محدوده تاریخی یا عددی و از این قبیل باید از Between And استفاده کنید به شکل زیر

Between [تاریخ ابتدا را وارد نمائید] And [تاریخ انتها را وارد نمائید]

iransim
سه شنبه 23 بهمن 1386, 19:54 عصر
سلام مهدی جان
دستت درد نکند ولی من وقتی کوئری را اجرا میکنم و تاریخها را وارد میکنم پیام خطای زیر را که در تصویر ضمیمه فرستادم نشان می دهد . ممکنه بفرمائید اشکال کجاست و پیام خطا چی رو میگه؟ ممنونم

مهدی قربانی
سه شنبه 23 بهمن 1386, 21:05 عصر
یک بار دیگه کوئری رو بساز و دقت کن که فیلد تاریخ دوبار در کوئری آورده نشه چون پیغامی که دریافت میکنی حاکی از تداخل فرمول در کوئری هست و ممکنه که در فیلد دیگه ای یا یک شرط فیلد date درگیر شده باشه . روی نمونه ای که من آپلود کردم این خطا رو میگیری یا روی یه فایل دیگه ؟

iransim
سه شنبه 23 بهمن 1386, 23:11 عصر
آقا مهدی من فایلی را که شما آپلود کردید اجرا کردم و با این خطا روبرو شدم .

SYNDROME
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 06:07 صبح
آقا مهدی من فایلی را که شما آپلود کردید اجرا کردم و با این خطا روبرو شدم .
با کدوم خطا روبرو شدید.
پیغام خطا را در اینجا قرار دهید.
موفق باشید

iransim
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 06:55 صبح
با کدوم خطا روبرو شدید.
پیغام خطا را در اینجا قرار دهید.
موفق باشید

پیام خطا همانی بود که تصویرش رو آپلود کردم یعنی دقیقا" همان فایل شما را دانلود کردم و سپس اجرا کردم و پیام خطا ضمیمه داده شد .

مهدی قربانی
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 07:12 صبح
عجیبه من که خیلی راحت کوئری رو اجرا میکنم و مشکلی هم نداره مثلاً تو عکس زیر بازه زمانی بین 860101 تا 860329 رو اجرا کردم و درست عمل کرد!

karmand
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 07:23 صبح
پیشنهاد میکنم همیشه برای تاریخ از تایپ تاریخ استفاده نکنید
برای این کار فرمی تهیه کن برای گزارشهایت
روی آن 2 کمبو بگذار که اولی بنام date_azدومی بنام date_taزمان ساخت این 2 کمبو آنهارا وصل کن به تاریخهای مورد نظرت در جدول مورد نظرت اولی را سورت کم به زیاد و دومی بر عکس
در کواری ایجاد شده هم به این 2 کمبو اشاره کن
select * from jadval where date_sabt between forms!frm_serch!date_az and forms!frm_serch!date_ta
کمبو را هم تنظیم کن که خارج از ایتم نگیرد

iransim
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 13:06 عصر
کارمند عزیز سلام
شرمنده من تازه کارم میشه لطف کنید مواردی را که فرمودید یک نمونه بسازید چه از روی بانک ارسالی من چه نمونه ای با ابتکار خودتان خیلی خیلی ممنون می شم
شرمنده