PDA

View Full Version : مشکل هنگام تبدیل BDE به ADO

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 22 بهمن 1386, 19:03 عصر
سلام دوستان.این مشکل اعصاب منو بهم ریخته.در حال عادی من یک Tquery داخل یک فرم دیگه دارم و در فرم اصلی به اون مقدار میدم و دستورات sql رو به اون پاس میدم.
ولی وقتی فقط bde رو به Tadoquery تبدیل میکنم وقتی میخواد text رو اضافه کنه بهم پیغام access violation در فایل msvcrt.dll میده.حتی این دستور رو در خود فرمی که این کامپوننت قرار داره نوشتم بازم همین ایراد رو میگیره. اصلا نمی فهمم یعنی چی. یعنی وقتی خط

sql.adD('select * from p_otpt');

رو میخواد اجرا کنه فورا پیغام AV میده. و وقتی دوباره به bde تبدیل میکنم مشکلی نداره.
اخه یعنی نباید اینارو به Ado تبدیل کنم.؟؟؟؟؟؟؟:عصبانی++:

gbg
دوشنبه 22 بهمن 1386, 23:54 عصر
اینجوری می نوسی

adoquery1.sql.clear;
adoquery1.sql.add('select * from p_otpt');

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 22 بهمن 1386, 23:57 عصر
فرقی نمیکنه چطوری بنویسم. من از with استفاده کردم.حتی with هم برداشتم.بازم به محض اینکه میخواد خط رو اضافه کنه خطا میده.حتی من تمامی متنهام رو داخل یک متغیر ریختم اخر سر به sql.text اختصاص دادم بازم همون خطا رو میده.

gbg
سه شنبه 23 بهمن 1386, 00:01 صبح
عموما مشکلی نباید باشه
یک کاری رو امتحان کن
یه کامپوننت adoquery جدید روی فرم بذار و تو ابجکت اینسپکتور دلفی خاصیت sql اون رو باز کن و گزارشت رو بنویس و ببین باز مشکل داره یا نه
قبلش هم حتما تنظیمات اولیه adoquery رو انجام بده منظورم تنظیم کانکشن استرینگ هست

Mahmood_M
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:00 عصر
این مقاله و برنامه نمونش رو ببینید ... (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=78621)

شاید مفید باشه ...

...

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:14 عصر
ممنون دوست عزیز.ولی من با خود تبدیل مشکلی ندارم.خیلی از فرمها رو تبدیل کردم.ولی در این قسمت به این مشکل برخوردم.

aabedi25
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 12:17 عصر
مي خواستم ببينم كه اگر اين مشكل حل شده از چه بوده چون من هم اين مشكل را دارم