PDA

View Full Version : معمولا به روز کردن سایت به عهده کیه؟

rostamiani
سه شنبه 23 بهمن 1386, 14:39 عصر
سلام
آپلود کردن اطلاعات جدید سایت معمولا توسط چه کسی انجام میشه؟یک اپراتور ساده که باید توی یک محیط تحت وب اطلاعات رو وارد کنه یا طراح سایت؟
منظورم خبر ها و مقالات نیست! چون فکر می کنم برای اونا باید یک محیط کاربری ساده طراحی کرد.منظورم بیشتر جاهایی مثل معرفی سایت یا تصویر Banner و یا راهنمای سایت هست که ممکنه هر چند ماه یک بار نیاز به به روز رسانی داشته باشه.

اگه این کار ها رو طراح سایت انجام میده، برای هر بار Update باید دوباره هزینه کرد؟معمولا چقدر؟ایا باید این مبلغ رو در قراردار ذکر کرد؟

mojniknam
یک شنبه 11 فروردین 1387, 23:43 عصر
این مورد توافقی هست
ولی اگه از همون اول درست و حسابی باهاشون نبندی ، بدجوری سوارت میشن!
مثلا هر یک ماه یکبار بنر سایت عوض میشه
طرح هر بنر رو فقط یکبار اصلاح میکنم
بابت اصلاح های اضافی n تومن میگیرم که باید قبل از بروز رسانی بعدی پرداخت شده باشه
تمام این کار ها رو تا مثلا یکسال انجام میدم
بعد از اون هر ساله با پرداخت n تومن ، قراردادمون رو تمدید میکنیم

fazel_d
جمعه 05 مهر 1387, 08:48 صبح
ببین دوست عزیز، شما می تونی با داشتن یک نرم افزار وب سایت مناسب تمام مشکلاتت رو حل کنی. معمولا مشکلات از اینجا پیدا میشه که شما سفارش طراحی وب سایت به کسانی می دی که اونا خودشون می خوان برا شما سی ام اس بنویسن و پس از انجام کار شما، یک نرم افزار تحت وب با کاربرد بسیار کم بهتون تحویل می دن و شمارو با مشکلات عدیده مواجه می کنن.
بنده به شما پیشنهاد می کنم برای اینکه یک وب سایت خوب با امکانات کاربری مناسب داشته باشین از سی ام اس های متن باز مثل جوملا استفاده کنین که چند تا از مزایاش رو براتون لیست می کنم:
1-نرم افزار وب سایت آماده و با امنیت مناسب و تست شده در اختیار شما قرار دارد.
2-ابزارهای فراوان و بسیار زیاد آماده ای برای این نرم افزار وجود داره. مثلا شما گالری عکس نیاز دارید به راحتی یک گالری عکس با امکانات فراوان براتون نصب میشه.
3-مدیریت آن بسیار آسان و کابردی هست به طوری که شما که برنامه نویسی بلد نیستین و توی کار با وب هم آماتور هستین به سادگی کار با ویندوز اونو مدیریت می کنین.
4-مدیریت فایلهاتونو از توی خود نرم افزار سایتتون و با ابزارهای ساده انجام میدین.
5- و ده ها دلیلی که باعث میشه بنده به شما پیشنهاد استفاده از این قبیل سی ام اس هارو بدم.
موفق باشید.

davood59
دوشنبه 29 مهر 1387, 20:31 عصر
هر چند که ایده های دوستامون جالب بود ولی به نظر من cms ها علاوه بر اینکه بسیار خوب و کارآمد هستند، ولی بعضی جاها دست و پای آدم رو می گیرند. با اینحال شما باید همه این موارد رو در قرارداد ذکر کنی ولی به طور معمول بروز کردن سایت برعهده کسی هست که کار رو تحویل گرفته. وظیفه پیمانکار طراحی و ساخت هست نه بروز کردن مگه اینکه در قرارداد ذکر شده باشه.
برای تعویض بنر و غیره هم همه اینها قابل تغییر هست به شرطی که در قرارداد ذکر شده باشه.
اگه خواستید از cms استفاده کنید من phpnuke رو بهتون توصیه می کنم.