PDA

View Full Version : مشکل با گرفتن SUM

echoes
سه شنبه 23 بهمن 1386, 14:46 عصر
سلام
من وقتی این مجموعه دستورات رو برای جمع ستونم اجرا کردم
به مشکل توی عکس برخوردم، ضمنا من یکسری DBEdit متصل به query م دارم.

frm_main.qryGardeshBank.Active:=false;
frm_main.qryGardeshBank.sql.clear;
frm_main.qryGardeshBank.sql.add('select sum(GB_BMablagh) as GB_jam from tbGardeshBank');
frm_main.qryGardeshBank.Active:=True;
lblBardashti.Caption := frm_main.qryGardeshBank.FieldByName('MGB_jam').asS tring ;

حمیدرضاصادقیان
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:04 عصر
این پیغام داره میگه در جدول tbGardeshbank شما فیلدی به نام gb_bmablagh نداری.به همین خاطر بهت پیغام میده اگر اسم فیلد رو درست کنی مشکلت حل میشه.

echoes
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 01:41 صبح
ممنون این پیغام معنی لفظیش همینه ولی کاملا اسم درست و حتی وقتی که فیلد رو عوض کردم و تست کردم از همون ایراد گرفت و وقتی DBEdit ای که به این فیلد وصل بود رو از کار انداختم از یک فیلد دیگه ایراد گرفت، من فکر می کنم ایراد از اتصال همزمان DBEdit و گرفتن Sum پیش میاد. در واقع چون دستور select من این فیلد رو نداره باعث میشه اون کانکشنش رو از دست بده، البته این ایده منه و ناچارا الان مجبورم جمع رو دستی و با حلقه بزنم، کمکم کنید مسلمانان

SYNDROME
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 06:01 صبح
روی ADOQuery خود دابل کلیک کنید و ببینید که فیلدی اضافه کرده اید یا نه؟
سپس همین دستور را در Query Analyzer تست کنید و ببینید که درست کار می کند یا نه؟
موفق باشید

echoes
شنبه 11 اسفند 1386, 10:50 صبح
من متوجه نشدم، اگه امکان داره و تیکه برنامه ای دارید که عمل جمع انجام میده رو در اختیارم بگذارید، ممنون می شم.

حمیدرضاصادقیان
شنبه 11 اسفند 1386, 11:41 صبح
With aoquery1 do
begin
sql.clear;
sql.add('select sum(field1) as Sumfield from Table1');
open;
if fieldbyname('sumfield').asstring<>'' then
label1.caption:=fieldbyname('SumField').asstring;
End;

echoes
یک شنبه 12 اسفند 1386, 16:49 عصر
این sumfield که بعد از as اومده باید توی جدول ساخته بشه یا به صوزت مجازیه، من بانکم اکسس هستش

حمیدرضاصادقیان
یک شنبه 12 اسفند 1386, 17:20 عصر
نه این Sumfield اصطلاحا بهش میگن Alias و نیازی نیست در جدولتون ساخته بشه و به صورت مجازی هست.چون اگر این نام رو براش قرار ندین به صورت Non-column به شما نمایش میده.