PDA

View Full Version : DBlookupCoboBox که به سمت بالا باز شود

ali_abbasi22145
سه شنبه 23 بهمن 1386, 15:01 عصر
سلام
من یک DBlookupCoboBox در یک فرم گذاشتم که وقتی مقدار آیتم هایش زیاد شود مثلا بیش از 5 تا به سمت بالا باز می شود و جالب اینجاست که هیچ تنظیم خاصی هم نکرده ام(مثل شکا زیر).
ولی در فرم دیگر همیشه به سمت پایین باز می شود و اتمهای بیش از 5 تا قابل دیدن نیست اگر به سمت بالا باز شود مشکلم حل می شود.

Amir_Safideh
سه شنبه 23 بهمن 1386, 16:14 عصر
من یک DBlookupCoboBox در یک فرم گذاشتم که وقتی مقدار آیتم هایش زیاد شود مثلا بیش از 5 تا به سمت بالا باز می شود و جالب اینجاست که هیچ تنظیم خاصی هم نکرده ام
در حالت عادی تمام DBlookupCoboBox ها به سمت پائین باز میشوند مگر اینکه با توجه به خاصیت DropDownRow فضای کافی برای باز شدن به سمت پائین نداشته باشه در اونصورت به لیست بازشونده آن به سمت بالا باز میشود . در این مورد هم احتمالا مقدار فضا برای بازشدن به پائین وجود ندارد در نتیجه لیست به سمت بالا نمایش داده میشود .

ولی در فرم دیگر همیشه به سمت پایین باز می شود و اتمهای بیش از 5 تا قابل دیدن نیست اگر به سمت بالا باز شود مشکلم حل می شود.
من دقیقا نفهمیدم که مشکل شما چیه . شما میخواهید که لیست به سمت بالا باز بشه یا میخوای بیشتر از 5 آیتم رو در لیست ببینی . اگر میخوای بیشتر از 5 آیتم رو ببینی به راحتی میتونی خاصیت DropDownRow مربوط به DBlookupCoboBox رو به مقدار آیتمی که دوست داری نمایش داده بشه تغییر بدی و اگر هم میخوای که لیست به سمت بالا باز بشه باز هم میتونی مقدار DropDownRow رو برابر عددی بدی که فضای کافی برای نمایش لیست به سمت پائین وجود نداشته باشه در نتیجه خودبه خود لیست به سمت بالا باز میشه .
---------------
موفق باشید.

ali_abbasi22145
سه شنبه 23 بهمن 1386, 16:25 عصر
سلام
1-می خواهم DBlookupCoboBox به سمت پایین باز شود تا زمانی که بیش از 5 آیتم شد به سمت بالا باز شود.

2-اگر روش اول نشد همیشه به سمت بالا باز شود.

ali_abbasi22145
چهارشنبه 24 بهمن 1386, 16:32 عصر
کسی از اساتید نبود مشکلم را حل کند!