PDA

View Full Version : باز هم مشکل فارسی نویسی و ؟؟؟؟

Sandbad
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 00:30 صبح
سلام به همه دوستان
با دیدن عنوان این تاپیک همه می‌گن برو سرچ کن این قبلاً بررسی شده .البته من هم سرچ کردم و موارد زیادی رو دیدم و راه حل ها رو هم دیدم ولی فکر می‌کنم این مورد یه فرقی با بقیه داره.
یک فرم تو دلفی 7 طراحی کردم و BiDiMode فرم رو RightToLeft گذاشتم و همه captionها رو فارسی نوشتم. وقتی برنامه رو بردم روی یک لپ تاپ با ویندوز xp که البته non-unicode language اون هم مثل ویندوز خودم Farsi بود دیدم که نه فقط همه کاراکترا تبدیل به ؟ شده بلکه فرم LeftToRight هم شده.
اگه می شه لطفاً کمک کنید.

dkhatibi
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 06:58 صبح
مطمئنید علاوه بر این گزینه در تب Regional Option هم فارسی انتخاب شده است؟

SYNDROME
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 07:30 صبح
آیا هر دو ویندوز از روی یک CD نصب شده اند؟(ویندوز لب تاپ ریجیستر شده نیست)
موفق باشید

Ahmad Chehreghani
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 22:53 عصر
اگر نوشته ها به صورت علامت سوال (؟) نمایش داده می شوند، این بدان معنی است که ویندوز شما کاملا فارسی نیست و شما باید در قسمت کنترل پنل - regional and language option تب اول و سوم را به فارسی تغییر دهید.

Sandbad
جمعه 26 بهمن 1386, 01:17 صبح
در مورد اینکه ویندوز رو لپتاپ همون ویندوز خودم بود باید بگم «نه» نمی دونم چه سرویس پکی بود یا اینکه رجستر شده بود یا نه .
توی ویندوز خودم هم توی تب Regional Options و هم تب Advanced روی Farsi هست.
ولی توی لپتاپ تب Regional Options روی English بود. البته فکر می کنم این تب فقط روی اعداد و پول و تاریخ و این جور چیزا تأثیر داره نه روی متن.

SYNDROME
جمعه 26 بهمن 1386, 07:39 صبح
در مورد اینکه ویندوز رو لپتاپ همون ویندوز خودم بود باید بگم «نه» نمی دونم چه سرویس پکی بود یا اینکه رجستر شده بود یا نه .
توی ویندوز خودم هم توی تب Regional Options و هم تب Advanced روی Farsi هست.
ولی توی لپتاپ تب Regional Options روی English بود. البته فکر می کنم این تب فقط روی اعداد و پول و تاریخ و این جور چیزا تأثیر داره نه روی متن.
شما در تب Regional Option در قسمت Standard And Formats را Farsi و در قسمت Location گزینه Iran را انتخاب کنید و در تب Advanced نیز Farsi را انتخاب کنید.
موفق باشید

dkhatibi
جمعه 26 بهمن 1386, 08:46 صبح
مطمئن باشید تاثیر داره!
امتجان کنید...