PDA

View Full Version : ماشین حساب

mohamad2007
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 07:15 صبح
سلام به همگی
در پروژه ماشین حساب، همانطور که می دانید، یک textbox و چند Button وجود دارد... و اما سوال ها:
1)چطور می تونم نشانه گر رو از داخل textbox حذف کنم؟
2)من برای رویداد keydown فرم کدی نوشتم که کاربر بتونه با صفحه کلید کار کنه. ولی مشکل اینجاست که وقتی با موس بر روی یکی از button ها کلیک می کنه، دیگه نمیشه با صفحه کلید کار کرد. چطوری می تونم این مشکل رد حل کنم؟

mohamad2007
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 22:31 عصر
دوستان... نظری؟ پیشنهادی؟

آرام جان گل
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 22:55 عصر
سلام
منظرتون از این جمله چیه؟

اگه می خوای که اصلا نشانه گر داخل تکست باکس نیاد که tabstop را false کن و اگه می خوای که موقع لود نشانگر داخا تکست باکس نباشه مثلا یک لیبل تعریف کن که visible آن false باشه و tab index مربوط به لیبل از تکست باکس کمتر باشه

mohamad2007
پنج شنبه 25 بهمن 1386, 23:27 عصر
دوست عزیز ممنون از راهنمایی تون. ولی اگر Tabstop رو false کنم آیا کاربر نمی تونه با موس وارد textbox بشه؟
منظورتون رو از قسمت دوم نفهمیدم:

و اگه می خوای که موقع لود نشانگر داخا تکست باکس نباشه مثلا یک لیبل تعریف کن که visible آن false باشه و tab index مربوط به لیبل از تکست باکس کمتر باشه

hassan razavi
جمعه 26 بهمن 1386, 08:46 صبح
چرا از Lable بجای TextBox استفاده نمیکنید؟

sooosan
دوشنبه 06 اسفند 1386, 11:27 صبح
دوستان عزیز چطور می شه برنامه ها یا مقالها تونو دانلود کرد.
میشه مقاله راهنایی هایی که برای ساخت ایکس -او دارید برام ایمیل کنید؟
ممنونم.

littledemon
دوشنبه 06 اسفند 1386, 12:13 عصر
خوب برای cursor که داخل تکست باکس نیاد فکر کنم خاصیتی شبیه به lock وجود داشت یه نگاه میکنم....

برای اون مورد که وقتی رو یه دکمه کلیک شد شما میتونید بعد از اضافه شدن عدد بهtextbox بیاید و Focus رو منتقل کنید ..یا حتی focus رو ازش بردارید....:افسرده: فکر کنم این طوری حل بشه.

reza1944
دوشنبه 06 اسفند 1386, 13:02 عصر
دوست عزیز از خاصیت readonly تکست باکست استفاده کن

reza1944
دوشنبه 06 اسفند 1386, 13:13 عصر
و بعد از هر بار کلیک یک دکمه focus رو به textbox برگردونی
مثال
در رویداد کلیک دکمه بعد از کارها که انجام میده این رو بنویس

PrivateSub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
'بعد از دستورات

()TextBox1.Focus
EndSub

Dariuosh
سه شنبه 07 اسفند 1386, 15:44 عصر
2)من برای رویداد keydown فرم کدی نوشتم که کاربر بتونه با صفحه کلید کار کنه. ولی مشکل اینجاست که وقتی با موس بر روی یکی از button ها کلیک می کنه، دیگه نمیشه با صفحه کلید کار کرد. چطوری می تونم این مشکل رد حل کنم؟
1 - تکست باکس پراپرتی ReadOnly داره
2 - نمیدونم چطوری کد کردی ولی میتونی یه Sub تعریف کنی بعداون کدی رو که تو رویداد لود فرومت نوشتی رو ببری اون تو بعد ایونت Click باتون و KeyDown فرم رو بهش Add کنی