PDA

View Full Version : نحوه برقراری با SQL از vb.net در یک برنامه تحت LAN(فوری)

sm
چهارشنبه 24 تیر 1383, 01:00 صبح
با سلام
یک برنامه Win Application را میخواستم طراحی کنم با VB.NET که بانکس رو هم SQL در نظر گرفتیم...حدود 125 عدد جدول داره که چندتا از اونها دارای 110تا فیلد اطلاعاتی می باشند...از اون گذشته توی هر کدوم از این جداول حداقل 6000 رکورد باید ذخیره بشود و بیشترین هم حدود 300.000 رکورد دارد!!!!
نکته ای که مهم هیت اینه که چون تحت شبکه باید اجرا بشه نباید اطلاعات یک مرتبه Fill بشه و از اونا استفاده بلکه باید هربار که کهربر به اطلاعاتی نیاز داره اونه رو از Server بگیره و این کار خیلی وقتگیره و عملا غیرقابل پیاده سازی!!!
می خواستم ببینم دوستان در این زمینه تجربه ای دارند که کمکم کنند؟
ممنون میشم.
راستی روشی که الان خودم استفاده می کنم با Dataset , DataAdaptor هست.

Microsoft.net
چهارشنبه 24 تیر 1383, 17:37 عصر
خوب مگه شما کویری تو چجوری می گیری که وقت گیره ؟

یکم در مورد سوالت توضیح بده ؟ برای یک کاربر که لازم نیست تمام بانک رو توی کویری بیاری همون اطلاعاتی که لازم داره رو میشه تو کویری اورد

sm
چهارشنبه 24 تیر 1383, 18:32 عصر
فرض کنید که اگه خواسته باشیم دوتا از اون جدولها رو با هم توی یه کوئری جوین کنیم و چندتا فیلدشو برداریم چه قیامتی بپا می شه!!!!!
من اونو امتحان کردم و دیدم که خیلی خیلی وقت گیره
فکر کنم اگه بتونیم همه ی فیلدها رو مستقیم به بانک بایند کنیم مسکل حل بشه
درمورد بایند مستقیم به بانک اگه اطلاعی دارین ممنون می شم راهنماییم کنین.
البته هم خواند از بانک و هم نوشتن در بانک اونم در چند جدول مختلف در هنگام نوشتن و خواندن از چند جدول مختلف در هنگام خواندن!!!

sh
چهارشنبه 24 تیر 1383, 22:26 عصر
به نظر من شما باید مدیریت بانک رو نحوه و زمان استفاده رو مدیریت کنی
مثلا اگر از جائی همیشه گزارش تهیه میشه میتونی اطلاعات را در دیتا ست نگه داری اینجوری سرعت بیشتری خواهی داشت کار با دیتا ست برای افزایش سرعت خیلی بهتر از خواندن هر دفعه از بانک هست

کافیه شما در زمان ثبت هر اطلاعات هم بانک رو آپدیت کنی هم دیتا ست رو اینطوری میتونی از زمان اجرا تا آخر کار همه گزارشات رو از همون دیتا ست تهیه کنی و سرعت بهتری خواهی داشت البته در دیتابس های بزرگ بیشتر نحوه چیدمان فیلدها و ارتباط با آنها و طرز گرفتن کوئری هم در سرعت نقش اساسی داره

linux
پنج شنبه 25 تیر 1383, 00:39 صبح
125 عدد جدول داره که چندتا از اونها دارای 110تا فیلد اطلاعاتی می باشند...از اون گذشته توی هر کدوم از این جداول حداقل 6000 رکورد باید ذخیره بشود و بیشترین هم حدود 300.000 رکورد دارد
اولا احتمال زیاد دیتا بیس شما احتیاج به نرمال سازی داره آیا تا به حال این کار را کردید؟ و دیتا بیس را کاملا تجزیه و تحلیل کردید؟
300.000 رکورد همچین چیز بزرگی نیست که sql کم بیاره.
قبلا از همه چیز دیتا بیس را خوب تجزیه و تحلیل کنید.

sm
پنج شنبه 09 تیر 1384, 12:22 عصر
ممنون از راهنماییتون